Как се гледа циклама?

  • 7 605
  • 2
Подариха ми за именния ден циклама-розова,къдрава.Но до сега не съм имала такова цвете,посъветвайте ме как се полива?Ще си я гледам в офиса,където имам климатик.Каква температура й е нужна,за да оживее през зимата?Къде да я държа-до прозореца или на по-затъмнено място?Много ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Цикламите са капризнички, но не толкова, колкото разправят.

Първо и много важно е да се държи на студено място(северен прозорец или някъде, където е по-хладно). Обича светлина, но не и слънце. Не обича да бъде преполивана.
Климатик в случая не е удачно ...

Имам вкъщи около 20 циклами. Бели, лилави, розови, червени, светлолилави.... Поливам единствено и само в чинийката.
Трябва да се изскубват вдъно умрелите листа, защото е възможно да загние грудката. Ако дръжките на цветовете са твърди след прецъфтяване, можеш да си отгледаш и семена.
При пресаждане грудката винаги трябва да е над пръстта. Не трябва да се мокрят листата й.
През лятото ги приспивам, за да могат зимата пак да цъфтят. Листата им сами почват да жълтеят от топлината и ги изскубвам, докато не останат . После ги прибирам на тъмно и спирам да поливам(само веднъж на две седмици сипвам много малко в чинийката, ако съм ги прибрала твърде рано). Когато започне да застудява ги изкарвам пак на светло и започвам бавно поливане. След около седмица-две вече имат оформени, готови листенца, че и цветни пъпки дори.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за изчерпаелната информация!  bouquet
Ще гледам да се съобразя,доколкото е възможно с препоръките ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия