На колко месеца почнахте да давате попара?

  • 26 911
  • 87
Здравейте, мами.

Синът ми е на 6мес и 1 седм. почнах да го захранвам на 4мес и 1 седм. със зеленчуково пюре. След известно време му дадох и плодове на пара, каша, а от около седмица яде и купешки месни пюрета. Досега четох из нет-а и на няколко места пише, че от 7ми месец трябва да почна да давам попара със сирене вместо второто сутрешно хранене с мляко. Въпросът ми е - на колко месеца наистина почнахте да давате попара със сирене? и с какъв хляб и какво сирене я правихте?   chef

Предварително благодаря за всички отговори  Hug
Виж целия пост
# 1
Май преди шестия беше.. със сухари натрошени почти на прах, обезсолено сирене и малко масло.  Пробвай го и ще разбереш дали му е дошло времето на твоя младеж да хапва попарка.
Виж целия пост
# 2
На  ок. 7 месеца е бил, като започнах да му правя попара - със готови сухари, лъжичка масло и изкиснато сирене. Но моят син е захранван от 3ия месец и сокове от 2ия месец. До 6-7ия му е било въведено всичко - месо, риба, повечето зеленчуци и плодове, каши, кисели, дори и кисело мляко. Пиша това, не за да предизвиквам спорове за и против късното захранване, а за да добиеш представа след колко време, какво е ядял вече и т.н.
Виж целия пост
# 3
Около 7м.някъде.Натрошен сухар, обезсолено сирене и АМ.
Виж целия пост
# 4
И на двете около 7-мия месец, но голямата не я обичаше и я спрях,
докато към 9-10 месец започнах да и правя филийка със сирене и масло, нарязвах я на малки хапки и тя се опитваше да се храни сама  Simple Smile. Малката още обича попара и ме кара да й правя.
Виж целия пост
# 5
Преди около седмица дадох за първи път попара,но на него не му хареса.Късно захранен е,няма заместено хранене и въобще не е много ящен по отношение на всичко с изключение на кърмата. Tired
Виж целия пост
# 6
Никъде не е казано, че трябва. По старата схема е от 7-я месец. Има мноого писано за попарата.
Дъщеря ми е на 7 месеца, има заместено само обедно хранене, от вчера започнах д ай давам попара. ИНаче е на кърма.
Виж целия пост
# 7
На 9 месеца започнах да й давам закуска - попара, каша.
Виж целия пост
# 8
На 7.
Виж целия пост
# 9



 На седем месеца.Правих я със сухарите на Пападупулис и обезсолено краве сирене.
Виж целия пост
# 10
На седем месеца беше Алекс. Попарата правя със сухари, изкиснато сирене и малко масло. Ако досега не си слагала масло в пюретата, внимавай с количеството, че разхлабва  Peace
Виж целия пост
# 11
благодаря, момичета Simple Smile
още един въпрос - задължително ли с АМ се прави? не може ли с чай?
Виж целия пост
# 12
благодаря, момичета Simple Smile
още един въпрос - задължително ли с АМ се прави? не може ли с чай?

   Олеле, нали не смяташ да правиш попара от АМ със сирене JoyПрави се с чай от шипка, или липа!
Виж целия пост
# 13
на 7 месеца започнах да давам попара,но я заливам с вода а не с АМ  bouquet
Виж целия пост
# 14
Здравейте, мами.

Синът ми е на 6мес и 1 седм. почнах да го захранвам на 4мес и 1 седм. със зеленчуково пюре. След известно време му дадох и плодове на пара, каша, а от около седмица яде и купешки месни пюрета. Досега четох из нет-а и на няколко места пише, че от 7ми месец трябва да почна да давам попара със сирене вместо второто сутрешно хранене с мляко. Въпросът ми е - на колко месеца наистина почнахте да давате попара със сирене? и с какъв хляб и какво сирене я правихте?   chef

Предварително благодаря за всички отговори  Hug
Някъде около 7-ия месец започнах да давам попара. Правя я с купени сухари и АМ, сиренето се обезсолява поне една нощ. Захар не слагам.
Виж целия пост
# 15
Никога.
Ако искаш да даваш - нека да е след 8-ми месец, минималната възраст, подходяща за сирене и масло  Peace
Виж целия пост
# 16
Никога не съм давала.
Мисля, че сирене може и към 7-ия месец, а маслото, както е казала Блонди, даже след 8-ия.
Виж целия пост
# 17
правех й попара след 7мия месец /преди това беше само на мляко, тъй като беше с АБКМ/
попара правех със сухар, овче или козе сирене, и чай на хип, разтворим, не добавях масло, заради кравето мляко
толкова много обича попара и сега си я хапва, по малко по-друга рецепта

така и не ми стана ясно, защо толкова се анатемосва попарата??срамно ли е? какво?
Виж целия пост
# 18
аз ще я почвам тези дни,досега иначе го захраних с масло,сирене,глутен.ще видим дали ще я хареса
Виж целия пост
# 19
аз ще я почвам тези дни,досега иначе го захраних с масло,сирене,глутен.ще видим дали ще я хареса

успех, на Малена й беше просто любима Party
Виж целия пост
# 20
Започнах на 6м. Но отдавна вече не давам, защото откакто спрях да му я пасирам не му харесва и не иска да я яде. Peace
Виж целия пост
# 21
Попара за пръв път дадох през 8 месец.Използвах сухари, обезсолено сирене и чай.
Виж целия пост
# 22
Malenna, много красиви снимки... Извинявам се, че не е по темата, но не издържах да изразя възторга си.
Виж целия пост
# 23
От осмия.
Виж целия пост
# 24
От 7 месец.
Виж целия пост
# 25
благодаря, момичета. май ще пробвам към края на 7мия месец Simple Smile само ме разубедихте за маслото... може и да го пропусна Wink
Виж целия пост
# 26
Моето бебе е на 10 месеца и още не съм давала попара.
Смятам да въведа сиренето и маслото след годинката.
Виж целия пост
# 27
След 8я се препоръчва/не съм давала/.
Виж целия пост
# 28
Попара не давам - отказва. Но обича филия с масло на малки парчета и сирене на малки парчета.

Всъщност отказва всякакви бъркочи - не обича мляко с бисквити, но само мляко хапва. Не обича плод с мляко, но отделно (на едно ядене, но отделни купи, отделни хапки) - яде. Баща й е същият.
Виж целия пост
# 29
Аз вече 2 пъти и дадох попара-сухари с чай липа и обезсолено сирене,но без масло.Първия път и хареса,но втория изобщо не искаше.Май и аз ще изчакам.
Виж целия пост
# 30
И аз не разбирам какво й е вредното на попарата, та има толкова крайни мнения! Вероятно има защо, но аз досега не съм срещала никъде!
Александър си я хапва с огромно удоволствие от 7ия месец!
Виж целия пост
# 31
На 11 месеца
Виж целия пост
# 32
ние започнахме да папкаме попара в 8 месец  2 сухарчета малко обесолено сирене масло колкото грахово зърно  1ч.л. захар и заливам с чай
Виж целия пост
# 33
благодаря, момичета Simple Smile
още един въпрос - задължително ли с АМ се прави? не може ли с чай?

   Олеле, нали не смяташ да правиш попара от АМ със сирене JoyПрави се с чай от шипка, или липа!
АЗ ЗНАМ ЧЕ ДО ЕДНА ГОДИНА ПОПОРАТА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ С ЧАЙ,А САМО С ВОДА,да не говорим че и липата и лайката са алергени,а и смятам да слагам вътре поне по една доза АМ.И МОЕТО ПЕДИ МИ КАЗА ЧЕ НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СЕ СЛАГА МАСЛО,сиренето било достатъчно...,даже ми каза и захар да не добавям ако я яде без разбира се.Ние все още не ядем попора,но след 2-3 сед.ще пробваме дали ще ни хареса.
Виж целия пост
# 34
За първи път чувам, че попарата до 1г. трябва да се прави с вода, а не с чай. Не всички чайове са подходящи за бебета-да, така е. Но има други, които спокойно могат да се ползват.

Попарата без масло не е като попара с масло. Така че-като се достигне подходяща възраст, може да се слага. По-вкусно е. Нищо, че "не е необходимо". Детето, ако е рекло да яде попара, ще я изяде и без маслото, разбира се, но с него си е друго.  Peace
Виж целия пост
# 35
След седмия месец дадох на сина си попара. Правя я с изкиснато краве сирене, слагам и масло и я заливам с топла вода. За чай не съм чувала, че не трябва да се дава до годинка. Rolling Eyes
Не му харесва много и не му правя  всеки ден. Вместо нея отвреме навреме хапва овесени ядки или грис със сирене и масло. Peace
Виж целия пост
# 36
И аз не разбирам какво й е вредното на попарата, та има толкова крайни мнения! Вероятно има защо, но аз досега не съм срещала никъде!
Александър си я хапва с огромно удоволствие от 7ия месец!


 Ами това са изказвания на префърцунени майки.Дават за закуска филия с масло и сирене, дават и чай, но попарата била помия Simple SmileВажното е да си аристократ тук, или да се правиш на велик Wink



Що се отнася за даването на чай до годинката, знам че лайката е алерген.Но тази тема е коментирана много пъти.
Виж целия пост
# 37
... Дават за закуска филия с масло и сирене, дават и чай, но попарата била помия Simple SmileВажното е да си аристократ тук, или да се правиш на велик Wink
...

Аз явно съм голям изрод, защото и това не съм давала  Joy
Виж целия пост
# 38
След като навърши 6 м. та до ден днешен. Много я обича.
Виж целия пост
# 39
Сина ми е на 7 месеца без 1 седмица и моето педи ми каза първо да сложа обезсолено сирене в зелечуковото му пюре, и така да давам през ден; след седмица каза вече да давам попара - стандартно изпълнение - чай от шипка, обезсолено сиренце и сухари. Сиренето има калций и е полезно за костната система.  Simple Smile
Виж целия пост
# 40
На 8 навършени.
Виж целия пост
# 41
Исках да кажа че не трябва да се ползват пакетчета чай от лайка,за липата не съм сигурна.Извинявам се че от бързане не съм се изказала точно HugНо според мен в началото по-добре с вода,после разбира се с чай,а също и маслото по-късно, но при достигане на определена възраст,съм на едно мнение с Виви,че попората с масло е по-вкусна.В отговора си съм имала предвид децата на 6-7 месеца, на който се дава попарата с чай,масло,захар...
Виж целия пост
# 42
И аз не разбирам какво й е вредното на попарата, та има толкова крайни мнения! Вероятно има защо, но аз досега не съм срещала никъде!
Александър си я хапва с огромно удоволствие от 7ия месец!


 Ами това са изказвания на префърцунени майки.Дават за закуска филия с масло и сирене, дават и чай, но попарата била помия Simple SmileВажното е да си аристократ тук, или да се правиш на велик Wink
Не е върос на префарцуненост. Въпросът е в това, че някои само попара дават за закуска. Казал им педиатърът, че се въвежда в седми месец, например, и до годинка,  че и повече,  не се сещат, че пиродата е измислила хиляди начини да нахраниш детето си по-разнообразно. Пък и какво му е толкова незаменимо на хляба, има овесени ядки, просо, пшеница, ечемик, елда и т.н., все богати на витамин В, ценното в хляба. Иначе сирене и масло спокойно могат да се дават в пюретата или като парченца между храненията.
 

Виж целия пост
# 43
сега сме на 6.5 мес.и вече дадох 2 пъти попара/мн я хареса/
Виж целия пост
# 44
Дадох след семия месец не я хареса. И после към края на осмият месец я възприе. Но не и е била никога фен, макар , че децата харесват попара..
Виж целия пост
# 45
Започнах да му давам след 7мия месец,много я харесва.Педиатърката ми каза още след 6 тия да почвам.Както казах и в предната тема попарката си е супер ако бебето я харесва и не виждам смисъл да я "нападаме" - всички знаем какво съдържа и всеки преценява за себе си дали да дава или не.
Виж целия пост
# 46
благодаря, момичета Hug
да попитам още нещо - бях чела, че е по-добре да се започне с кози продукти, а не с кравешки, защото децата по-добре възприемали козия белтък. а тук виждам, че всички сте давали краве сирене...
Виж целия пост
# 47
Защото децата не са имали АБКМ.
Има деца, които са алергични към белтъка в кравето мляко. Затова при захранването им се дават продукти от козе, вместо от краве мляко.

Ето и още една гледна точка:
Пак по въпроса за млечните продукти...

Вариантът с овчето сирене е наистина по-предпазлив. Проблемът е, че овчето сирене трябва да е 100% от овче мляко, иначе и най-малките примеси обезсмислят предлагането му. Отделно съставът и в частност мазнините не са предимство. Обаче пък овчето мляко е по-богато на калций от кравето (30% повече) и от козето (60% повече).

При алергичните дечица също се препоръчва много бавен темп на захранване със сирене, горе-долу следния:
-> 1-2 трохички -> зърно от леща -> грахово зърно -> ½ кафена лъжичка и т.н.
Достатъчни са около 2 седмици за достигане на дозата от 30-40 гр. Предлага се през ден (за да се избегне натрупване в организма на алергени).

Наистина кравето мляко е по-алергизиращо от другите видове млека (4 основни вида алергени, освен казеина), но кравето сирене може да е проблемно само при най-острите форми на алергия към кравето мляко. При деца с леки алергии се понасят добре извара, масло, сирене. Щом едно кърмено бебе не е имало проблем (белтъчната алергия се предава и през кърмата, ако майката консумира млечни продукти), след 12 мес. може да се пробва захранване и с краве сирене. Което донякъде е въпрос и на традиция по нашите географски ширини…

Евентуална реакция на захранването със сирене - може да се появи заради самите съставки на сиренето или като реакция на стомахчето към непозната храна (т.е. към концентриран белтъчен продукт), не е задължително да се тълкува като алергия. Дори и след успешно захранване с млечни продукти, впоследствие може да се появи АБКМ например.


И още една :
Козето мляко е много близко т.е най- близко по състав до майчиното мляко. Разбира се като сравнителна характеристика между млякото на домашните животни / крава, овца, свиня кучка, котка, кобила/ Когато бях студентка/ветеринарна медицина/ сме сравнявали състава...наистина е много близко по състав, но има и друг момент...замърсяването на козето мляко. То може да се избегне само чрез стерилизация, но пък тя разрушава някой ценни съставки..така че по добре е да се дава АМ който е специално пригоден и всичко това е предвидено
Виж целия пост
# 48
при навършени 7 месеца - сухари, обезсолено сирене, малко масло, никога не съм слагала захар в попарата
Виж целия пост
# 49
Попара дадох след 7-я месец - Сухари, обезсолено сирене, масло и АМ.
За сиренето педиатърката ми каза - краве и такова съм давала / ако можем да бъдем сигурни че е такова купеното /
Виж целия пост
# 50
Това за лайката за пръв път го чувам. Да не говорим, че  има продукти бебешка козметика съдържат лайка, която действа успокояващо и противовъзпалително. Попара давам от средата на 7-ия месец. Слагам изкиснато сиренце, масло, чай (шипка и лайка), сухар и малко захар. Много я обича.
Виж целия пост
# 51
Като навърши 7 месеца - слагам сухари, обезсолено сирене, малко масло, захар и чай
Виж целия пост
# 52
мерси за отговорите и на Vivi за изчерпателната информация
Виж целия пост
# 53
Не давам попара. Не съм давала, не смятам и да го правя.
Виж целия пост
# 54
на 7 месеца ,но и досега не я яде.давам му сутрин макаронки със сирене.така вече става!:)
Виж целия пост
# 55
Давам попара от 7-ия месец - правя я със сухари, изкиснато сирене и малко масло.Заливам я с вода, защото като попитах педито дали може да я правя с чай тя каза да изчакам понеже билките се въвеждали по късно защото се смятат за силен алерген и поради тази причина и медта се въвежда по-късно.Не я пасирам а само я намачквам с вилицата след като се задуши и така вече за три седмици започна да яде малко по едра храна.Та си мисля че от тази гледна точка попарата е много хубаво нещо- така едновременно въведох глутен, сирене и направихме прехода към по-едрите парченца в храната Heart Eyes
Виж целия пост
# 56
към 8 месеца и половина. С вода, сухар и изкиснато сирене, аа и малко масълце.
Виж целия пост
# 57
На навършени 7 месеца
Виж целия пост
# 58
Като започна 7 ми месец давах попара на сина ми, сега с малката ще видя кога ще започна. Правя я със сухари.
Виж целия пост
# 59
В края на 7 месец Peace
Виж целия пост
# 60
В картона му пише:даден съвет за започване на попара-6 1/2 месец.
Прави се със  сухар,изкиснато сирене и масло/.Заливаш с чай шипка/богата на витамин С /
Но на малкия не му допадаше с чай,правех я с вода.
Виж целия пост
# 61
Понеже знам, че никога не трябва да казвам никога, но понякога забравям това, се включвам втори път в темата с нов отговор на въпроса:

На колко месеца почнахте да давате попара? - На 12 навършени! Rolling Eyes

Дъщеря ми не беше добре и няколко дни отказваше да се храни. Предлагах й различни храни, измежду които и попара. 2 пъти я яде, не с особен интерес, но при положение, че нищо друго не ядеше, можем да приемем, че съм въвела успешно и тази храна.

До сега никога не е благоволявала да хапне. Аз самата пък много обичам попара. Blush
Виж целия пост
# 62
Вече давам овесени ядки, просо, елда със сирене. Това е нашата попара.
Виж целия пост
# 63
При положение че съм захранила късно-6ти месец,кога мога да дам попара?
И защо се прави със сухар,а не с мек хляб?
А за да дам попара,трябва ли да съм въвела предварително глутена?

Мерси
Виж целия пост
# 64
При положение че съм захранила късно-6ти месец,кога мога да дам попара?
И защо се прави със сухар,а не с мек хляб?
А за да дам попара,трябва ли да съм въвела предварително глутена?

Мерси
Изчакай. Ще станат много нови храни изведнъж, въведи първо месни пюрета.
Направих така -след четвърти навършен месец зеленчукови и плодови пюрета, след шести навършен-месни, от седми -глутен. Можеш да захраниш със зърнена каша преди попарата. Пък и въвеждането й съвсем не  е задължително толкова рано и когато и да е. Захранвам по-бързо, отколкото смятам, че е правилно, но се водя по интереса към храната, която проявява сина ми. Да чукам на дърво, не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 65
Вече давам овесени ядки, просо, елда със сирене. Това е нашата попара.
Как да ги давам тези овесени ядки и просо също newsm78може ли да ми напишеш как ги приготвяш.А иначе аз захранвам с глутен от ден-два.Мисля след няколко дни да й дам попара,но искам и други неща да й давам за разнообразие.И още нещо като даваш елда сутрин,следобед какво ядете-ние ядем следобед пл. пюре+каша-няма ли да стане мн каша и сутрин и вечер?
Виж целия пост
# 66
И защо се прави със сухар,а не с мек хляб?

Аз я правя с нормален хляб, но дъщеря ми е голяма и може да дъвчи парченца храна, макар че няма зъби. Със сухар става по-хомогенно и няма такава опасност да се задави, ако не се справя със залци. Поне аз така си мисля, не виждам друго логично обяснение за използването на сухар.

Как да ги давам тези овесени ядки и просо също

Овесените ядки ги варя в микровълнова: 120 мл вода и 2 супени лъжици ядки (фини) за 80 секунди. Може и на котлон да ги свариш. Добавям им малко масло и плод, най-често банан. Може и със сирене или с АМ, както детето ги харесва най-много.

Може и само да се накиснат ядките да набъбнат, но на мен не ми харесват така и ги предпочитам варени.
Виж целия пост
# 67

[/quote]И още нещо като даваш елда сутрин,следобед какво ядете-ние ядем следобед пл. пюре+каша-няма ли да стане мн каша и сутрин и вечер?
[/quote]
и аз имам същото питане,когато сутрин на храненето към 10 бебето яде каша,попара,следобедното хранене какво да е ?само плодово ли?
Виж целия пост
# 68
На 7 навършени мисля, че беше - правех я със сухар, сиренце, масълце и чай  Peace
Виж целия пост
# 69
предложих и като бе6е на 6 м. но тя се погнуси и пове4е не ипредлагах Peace
Виж целия пост
# 70
Как да ги давам тези овесени ядки и просо също newsm78може ли да ми напишеш как ги приготвяш.А иначе аз захранвам с глутен от ден-два.Мисля след няколко дни да й дам попара,но искам и други неща да й давам за разнообразие.И още нещо като даваш елда сутрин,следобед какво ядете-ние ядем следобед пл. пюре+каша-няма ли да стане мн каша и сутрин и вечер?
[/quote]
Финно смлени овесени ядки взимам. След като заврят им е необходимо много малко да омекнат и са готови, зависи на какви котлони готвиш. След това добавям една-две мерителни лъжици АМ и сирене, колкото кибритена кутийка. Можеш и малко масло да добавиш, ако смяташ, че не е рано.
Елдата и просото ги оставям да киснат във вода от вечерта, за да се премахне едно вещество, което пречи на усвояването на желязо. На сутринта ги варя, на елдата й е необходимо много малко, на просото около двайсетина минути, че и повече. Пак добавям АМ, сирене. Понякога вместо сирене слагам пресни плодове-ябълки, круши, банани. Когато давам каша сутрин, следобед давам само плодово пюре. Тази, моята си попарка, е второто ядене на сина ми, защото той става в пет и пие мляко.
Виж целия пост
# 71
А ,и по повод дали ще стане много. Ако се дава класическа попара, съдържанието на въглехидрати също е голямо, така, че не знам каква е разликата.
Виж целия пост
# 72
Почнах в седмия месец-сухари, обезсолено сирене /слагам го във вода/ и масълце.
Виж целия пост
# 73
Нещо не съм в час. Тази овесена каша за закуска ли е? Харесват ли ги тези ядки. Сина ми е доста капризен.
Виж целия пост
# 74
Нещо не съм в час. Тази овесена каша за закуска ли е? Харесват ли ги тези ядки. Сина ми е доста капризен.
Моят син ги харесва, но той въобще не е от злоядите. За закуска я давам, не виждам разлика с това да се дава попара за закуска, дори намирам овесените ядки или каквито и да е други зърнени култури за по-полезния за здравето вариант.
Виж целия пост
# 75
благодаря, момичета, за мненията и рецетите Simple Smile аз вече почнах с попарката - много му харесва; мисля да мине още седмица-две и ще пробвам и овесени ядки по рецептата на valerie Wink
Виж целия пост
# 76
След 7 -я месец можеш да даваш попара.Прави се от сухар,изкиснато сирене,1 чаена лъжичка захар,1 кафяня лъжичка  краве масло.Залива се с гореща вода или шипков чай .Трябва да я пасираш добре.Това е.
Виж целия пост
# 77
И аз давам от седмия месец класическата попарка-сухар,изкиснато сиренце,масълце и една чаена лъжичка захар.
Обаче имам мъничко въпросче-по колко парчета сухар слагате или по колко препечени филийки?
Защото аз слагам три сухарчета на Пападополус ама ми се струва,че бебчо иска още.
Виж целия пост
# 78
И аз давам от седмия месец класическата попарка-сухар,изкиснато сиренце,масълце и една чаена лъжичка захар.
Обаче имам мъничко въпросче-по колко парчета сухар слагате или по колко препечени филийки?
Защото аз слагам три сухарчета на Пападополус ама ми се струва,че бебчо иска още.
Аз слагам 2 от същата марка.И му е достатъчно...мисля
Виж целия пост
# 79
От 7 месец - правя я със  липов или шипков чай , сухари , обезсолено сиренце, масълце и 1 чаена лъжица захар.
Виж целия пост
# 80
Никога не съм давала.
Виж целия пост
# 81
Някъде към 8-мия,но може след като въведеш глутена
Виж целия пост
# 82
На около 7 месеца. Попарата я правя със сухар, АМ, масло, сирене, преварена вода.
Виж целия пост
# 83
..................Попарата я правя със сухар, АМ, масло, сирене, преварена вода.
Peace Същото само че от 9 -ия месец започнах да давам. Пробвах я 8-ия но не и хареса и изчаках малко. От 9-ия си я хапва с най - голямо удоволствие  Laughing. От АМ слагам само 1 мерителна лъжичка, понякога и не слагам, сиренето е обезсолено, сухара го счуквам бъркам и готово Joy плющи та пушек се вдига. Интересно но не мога да си спомня каката яла ли е попара newsm78! Явно е било мнооооого отдавна (извинете за отклонението).   
Виж целия пост
# 84
И аз давам от седмия месец класическата попарка-сухар,изкиснато сиренце,масълце и една чаена лъжичка захар.
Обаче имам мъничко въпросче-по колко парчета сухар слагате или по колко препечени филийки?
Защото аз слагам три сухарчета на Пападополус ама ми се струва,че бебчо иска още.
Аз слагам 2 от същата марка.И му е достатъчно...мисля
А на колко хранения сте?
Виж целия пост
# 85
Ако давам и я яде мисля след 2 мес
Виж целия пост
# 86
От 7 месец - правя я със  липов или шипков чай , сухари , обезсолено сиренце, масълце и 1 чаена лъжица захар.

И аз тогава и така приготвена започнах да я давам.
Виж целия пост
# 87
Между 7-ми и 8-ми месец захраних с попара.Приготвях я със пшеничен сухар/Голдис в червена опаковка/,бучка изкиснато сиренце,захар половин чаена лъжичка и масло,колкото грахово зърно.Заливах с кипнала вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия