Пюрета или адаптирано мляко

  • 951
  • 17
Моята кърма вече не му стига.Да захранвам ли с пюрета или да давам адаптирано мляко? Тази седмеца навършва 4 месеца. Ако давам мляко да не откаже да яде моето? Благодаря предварително на отзовалите се! 
Виж целия пост
# 1
Дори и да захраниш с пюрета, още е рано да се спре приема на мяко, кърма или адаптирано мляко. Иначе ти си решаваш. Лично аз захраних при четири навършени месеца, но синът ми беше почти седнал тогава, проявяваше интерес към нашата храна. Това, комбинирано с моето нетърпение, ме накара да го захраня по-рано, отколкото смятам, че трябва.
Виж целия пост
# 2
Съветвам те да НЕ захранваш още и най-вече да НЕ спираш АМ-то!

Захрани поне след месец и дори и тогава не спирай млякото!  Peace
Виж целия пост
# 3
Съветвам те да НЕ захранваш още и най-вече да НЕ спираш АМ-то!

Захрани поне след месец и дори и тогава не спирай млякото!  Peace
Това е и моето мнение  Peace
Виж целия пост
# 4
Дори напълно да ти спре кърмата поне до годинка е хубаво да има минимум две млечни хранения дневно. АМ в този случай е решение. Аз захраних от началото на 5-ия месец, дотогава само АМ.
Виж целия пост
# 5
Спокойно може да даваш само АМ до навършване на 6 месеца.
И децата, хранени с АМ, и кърмените, може да се захранят на тази възраст и до тогава да са само на мляко.
Ако искаш, може и да захраниш, но няма защо да бързаш. Изчакай с пюретата поне до навършване на 5 месеца, ако решиш да не отлагаш до 6.
Виж целия пост
# 6
Едното не е алтернатива на другото.
Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш с АМ. Това не означава задължително, че трябва да захранваш веднага с пюрето. До 6 месец бебето няма нужда от друго освен от кърма или АМ при липса на такава. Има някаква вероятност на бебето да му е по лесно от шишето и да се чупи на гърдата. Има и обратен вариант да не иска шише.
По принцип е хубаво да поизчакаш да направи поне 5 месеца, макар че аз захраних на 4,5.
Виж целия пост
# 7
Едното не е алтернатива на другото.
Ако нямаш достатъчно кърма може да дохранваш с АМ. Това не означава задължително, че трябва да захранваш веднага с пюрето.

Peace
Виж целия пост
# 8
Първо АМ, после пюрета.
Виж целия пост
# 9
А защо смяташ, че кърмата ти е недостатъчна и не му стига?

Ако това е така наистина, можеш да дохранваш с АМ или да потърсиш начини за стимулиране на лактацията. Аз съм привърженик на теорията за късното захранване и смятам, че е прекалено рано да въвеждаш каквато и да било храна, различна от кърма и/или адаптирано мляко. Peace
Виж целия пост
# 10
Ако наистина кърмата не стига, започни да го дохранваш с АМ.
Пюретата можеш да оставиш за след петия месец. Peace
Виж целия пост
# 11
АМ.. пюрета после.
Виж целия пост
# 12
Не можеш да премахнеш на 100% кърмата или АМ
Виж целия пост
# 13
Пробвай само да кърмиш  Hug
Виж целия пост
# 14
Ако наистина кърмата не стига, започни да го дохранваш с АМ.
Пюретата можеш да оставиш за след петия месец. Peace
и аз така мисля. аз започнах с добавка към кърменето след навършени 3 месеца като се кърми и досега, но пак си му давам добавка АМ-че. Пюрето го запонхме при навъшени 5 месеца и малко Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия