помогнете моля ви!!!-ечемик на окото

  • 20 343
  • 23
сина ми е на година и три месеца. Струва ми се че му излезе ечемик на окото. Постоянно се чеше и е нервен? Какво мога да направя за да го облекча?
Имаме и друг проблем - понеже смуче биберона, явно кожата му се спарва и му излизат ситни пъпчици около устичката, знаете ли някакво подходящо кремче? Лошото е че ако не се лекуват почват да се разпространяват....
Имали ли сте подобен проблем и знаете ли нещо ефикасно?
Благодаря ви предварително  Confused
Виж целия пост
# 1
За оченцето нищо не мога да кажа,но и на малкия ми син,така му излизат пъпчици.Мажа ги с кремче елоком и минават.Ако не ги намажа става като екзема и тръгва и към нослето.
Виж целия пост
# 2
За оченцето - най добре го заведи на лекар, а ако е ечемик най добре топли компреси. Но пак след като сте минали през лекар, защото трябва и капки да се слагат.
Виж целия пост
# 3
Капчица кърма в оченцето е най- доброто лекарство срещу ечемик. Изпробвано е.
Но първо го заведи на лекар.
Виж целия пост
# 4
 Само да кажа ,че кремчето Елоком трябва да се ползва много внимателно и за кратко,защото не е от най безобидните мазила.
 За същите пъпчици мойта докторка ни беше изписала Банеоцин,което антибиотично кремче.
Виж целия пост
# 5
Да,за кремчето Елоком го ползвам максимум два дена Peace
Виж целия пост
# 6
За обривчето прясна отвара от лайка.За оченцето -лекар,но и промивките с лайка/прясна отвара/ пак биха облекчили.
Виж целия пост
# 7
Кърма. Помага много.
Виж целия пост
# 8
О да , особено ако има бактерия, храни си я................ ooooh!
Виж целия пост
# 9
Колкото и невероятно да ти се струва една бабешка , но изпитана рецепта ще ти предложа. Вземи златен пъстен и го измий добре. След това натъркай мястото на ечемика ако е повече от външната част на окото разбира се. Днес колкото пъти се сетиш направи така. Утре ако има нужда пак повтори. Невероятно звучи но действа защото златото има бактерицидно действие.
Виж целия пост
# 10
Колкото и невероятно да ти се струва една бабешка , но изпитана рецепта ще ти предложа. Вземи златен пъстен и го измий добре. След това натъркай мястото на ечемика ако е повече от външната част на окото разбира се. Днес колкото пъти се сетиш направи така. Утре ако има нужда пак повтори. Невероятно звучи но действа защото златото има бактерицидно действие.

Точно така,натъркай със злато. Peace
Виж целия пост
# 11

Само това не прави, моля те!
Виж целия пост
# 12
И аз не бих рискувала да капна кърма в окото.
А пъпчиците незнам какви са, но може да пробваш с Лоринден - мисля, че е по-безобидно от Елком.
И за двата случая най-добре проведи консултация с лекар. Не се доверявай току-така на мнения от форума.
Виж целия пост
# 13
За ечемика ще ти споделя една бабешка звучаща налудничево рецепта, която при мен помогна, след като бях изпробвала и кърмата, и пръстена. Палец и показалец в позиция "прашка" и  удряш лекичко окото му на мястото на ечемика неочаквано от детето. Знам, че изглежда най-малкото странно, но може да пробваш
Виж целия пост
# 14
За ечемика ще ти споделя една бабешка звучаща налудничево рецепта, която при мен помогна, след като бях изпробвала и кърмата, и пръстена. Палец и показалец в позиция "прашка" и  удряш лекичко окото му на мястото на ечемика неочаквано от детето. Знам, че изглежда най-малкото странно, но може да пробваш
Е това напрво ме разби Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия