За столчетата за кола

  • 1 694
  • 41
според вас тези столчета подходящи ли са за малки бебета?нужно ли е да си купувам кошница или направо да си купя такова столче от 0 до 18 кг?http://family-bg.com/prX_2367.htm
http://family-bg.com/prX_1268.htm
Виж целия пост
# 1
това е столче за по-голямо дете според мен. Аз имам такова, но в момента все още ползвам кошницата. Дори в кощницата се налагаше да слагам възглавница в началото, а това столче е с още по-голям ъгъл....бебето ще е седнало според мен и дори да и напълно легнало положение едва ли може да се побере така между задната и предната седалка, зависи каква е колата де...Моята е ситроен ксара с четири врати и за да се побере кошницата в легнало положение, се налага да мардам предната седалка, зад която слагам кошницата,  почти максимално напред.
Виж целия пост
# 2
Моя приятелка си купи такова на Джордани,така и не сложи малкия вътре първите три-четири месеца.Аз съм привърженик на кошницата.
Ако нямате финансова възможност за нова,виж в продавалника,има доста добри оферти. Peace
Виж целия пост
# 3
Макар че пише от 0 кг, не виждам как ще поставиш новородено бебе в седнало положение. 
Каквито и позиции да има облегалката, кошчето си е във вертикално положение.


За малки бебета си има кошници. 
Виж целия пост
# 4
Макар че пише от 0 кг, не виждам как ще поставиш новородено бебе в седнало положение. 
 

изглежда ми за по-големи деца  Thinking
Виж целия пост
# 5
С първото дете ползвахме такава седалка близо 3 години. Ако паметта не ме подвежда, седалката може да се слага така, че да бъде в полулегнало положение, т.е. се издърпва напред така, че да не е напълно седнало. Беше ни удобна, макар че нашата, разбира се, беше доста по-стар модел. Недостатъка й е, че не може да се пренася бебето и затова кошницата в началото е по-добре като че ли. Но за по нататък е ОК Peace Само че вижте такива, които имат в допълнение седалки за големи деца, че да не се набутвате после.
Виж целия пост
# 6
Ако бебето е малко,ти трябва кощница.Това столче,е за по-голямо детенце. Peace
Виж целия пост
# 7
Това столче според мен не става за новородено. Аз сложих сина ми в такова столче след 6-ия месец, дотогава в кошница за кола.
Виж целия пост
# 8
Ако паметта не ме подвежда, седалката може да се слага така, че да бъде в полулегнало положение, т.е. се издърпва напред така, че да не е напълно седнало.
е в такъв слчай става Thinking
Виж целия пост
# 9
На моите направо им купих столчета. На 2 месеца пътуваха от Пловдив до София с тях. Много са им удобни. Има полулегнало положение. Тежестта на тялото си е на гръбчето. Ако все пак решиш да купуваш кошче, наистина виж в www.prodavalnik.com
Виж целия пост
# 10
Сложих моите деца в такива столчета, когато можеха да сядат. Преди това бяха в кошници - легнали. Освен всичко друго с тях по лесно ги пренасях. Според мен колкото и да се свалят столчетата, едва ли може да се постигне положение, при което бебето лежи и не се натоварва гръбначния му стълб. Аз не бих возила новородено в такова столче.
Виж целия пост
# 11
Аз все още използвам кошницата за кола,вече стои стабилно седнала,но мисля,че и е рано за такова столче.
Виж целия пост
# 12
Щом като столчето е обявено за 0-18 кг и има легнало положение, не би трябвало да има проблем. Самите кошници също не са идеално хоризонтални и по-добре - в тази си форма предпазват по-добре бебето.
И още нещо - горещо препоръчвам да не се купуват втора употреба кошници и столчета. Не се знае дали не са претърпели катастрофи или не са се появили дефекти, които при евентуална нова катастрофа (не дай боже Praynig) биха могли да бъдат фатални.
Виж целия пост
# 13
На едното от столчетата пише че има 5 положения на гърба, така че сигурно става и за новородено след като пише 0+
Виж целия пост
# 14
Да допълня, че самото столче, което е посочено горе, едва ли е минало задължителни тестове за безопасност... Rolling Eyes

Когато закупувате кошници и столчета, търсете такива, които имат Европейския сертификат за безопасност ECE 44/04 - като последните две цифри обозначават годината на изискванията. Може да е ЕСЕ 44/03, 44/07 и т.н. Естествено, 44/07 ще е по-добре като безопасност от 44/03, защото изискванията при тестовете са се повишили.


Този сертификат обикновено е закачен към столчетата заедно с етикетите. Дори в Закона за Движението за пътищата, мисля, че беше споменато изрично, че кошниците и столчетата трябва да са сертифицирани по този начин. Така че търсете качествена стока за децата си, дори да е по-скъпа, цената си заслужава.

Ето една примерна кошница за кола с този сертификат, на сносна цена от 144 лв: http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1444

Чико, Макси Кози, Нео Нато със сигурност го имат сертификата, но са по-скъпи.

П.П. Кошниците за кола могат спокойно да се ползват поне 1 година. И двете ми момичета толкова са/я ползват. Така че не е загуба на много пари за кратко време. Освен това, ако родителите желаят да имат и второ дете, кошницата ще им служи добре още дълго време.

А това е една много богато информационно Библиотека за столчетата.   Там ще откриете почти всичко, което ви интересува.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия