Фенобарбитал - откъде?

  • 6 286
  • 9
Здравейте, момичета!
Моето момченце е на един месец, но още има жълтеница. Предписаха му фенобарбилат. НО - никъде не мога да намеря. Фармацевтите в аптеките, където съм проверявала (най-вече в района на Плиска) ми казват, че е спрян от производство в България.
Ако имате идея къде мога да намеря ще съм ви много благодарна!
Виж целия пост
# 1
При дъщеря ми също късно отшумя жълтеницата,но никой не е споменавал Фенобарбитала,а ми казаха само една банка глюкоза да и давам вместо вода Peace
Виж целия пост
# 2
При първата ми щерка жълтеницата си отшумя почти за 3 месеца, без никакви помощни средства, дори вода и захар, нито пък глюкоза давах.
Кърменето много спомага за изхвърлянето на билирубина - изхвърля се с изпражненията. Жълтеницата


Високи стойности ли имате на билирубина?

Защо не поискаш още едно лекарско мнение?
Само заради продължителността ли му го предписаха?

Фенобарбиталът е много мощно лекарство, виж и какви рискове има:

" Фенобарбитал – мощно противогърчово средство от групата на барбитуратите (1912г.) Най-ранния представител на противогърчовите средства след бромидите. Изучаването на триизмерната структурата на фенобарбитала е показало, че тя е много сходна с тази на фенитоина.

Механизъм на действие: свързва се с алостеричните регулаторни участъци на ГАМК-рецептора и усилва ГАМК-зависимия йонен ток през хлорния канал (задръжен механизъм) Също блокира възбудните реакции, особено опосредстваните от глутаматния AMPA-рецептор.

Клинично приложение: Повлиява всички припадъци без абсансите

Метаболизъм: Ензимен индуктор. T1/2 = 24 часа.

Нежелани ефекти

-   Използването на фенобарбитала основно е ограничено, поради сънотворния ефект, който се развива дори в терапевтични концентрации
-   Мегалобластна анемия (като фенитоина)
-    Значително по-рядко развитие на остеомалация и дефицит на вит D
" http://www.geocities.com/ccovachev/epilepsy_2.html

Ето още една тема по такъв въпрос: Билирубин-опасни нива?




Виж целия пост
# 3
Аз дадох на моето бебе Фенобарбитал в много много малки дози точно заради същата упорита жълтеница.
Съветвах се с много лекари преди да го дам. Всички казаха, че дозите са толкова малки, че няма никакъв проблем, а действието е много бързо и добро против жълтеницата. За 2 дена мина напълно.

Имаш обаче сериозен проблем - няма да го намериш никъде. Спряно е от производство отдавна защото много наркомани са го взимали. Никъде няма. Аз имам връзки във фармацевтичните фирми, които го произвеждаха и пак не намерих! Търсихме дори в музея на фармацията - и там няма дори 3 таблетки, колкото ми трябваха. От чужбина не може да се вземе защото ти трябва рецепта.
Нашата педиатърка имаше 4 таблетки и ми ги даде, а аз обещах да се опитам да намеря за да й го възстановя, но не намерих.

Дано да мине жълтеницата бързо и без лекарство.  Hug
Виж целия пост
# 4
Здравей!
Това лекарство го спряха от производство още преди няколко години.Аз бях болна от епилепсия и го пиех известно време докато не го спряха.Много е силно а неможаха да го наложат със зелените рецепти.Мсля,че имаше заместител - аз вземах на негово място фенитоин,но за първи път чувам,че се ползва и за жълтеницата.И в колкото и малки дози да е фенобарбитала беше страшно опойващо лекарство.Дано детенцето ти се оправи с нещо друго.  bouquet
Виж целия пост
# 5
И Калоян имаше силно изразена жълтеница.
Но чак до фенобарбитал не сме стигали.
Опитай първо с глюкоза или захар във водата.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, жълтеницата ще мине и без медикаменти. Ако пък е много изразена, може да ви направят облъчвани под УВ-лампа.
Ние бяхма с жълтеница 40 дни, та и повече.
Виж целия пост
# 7
Фенобарбитал наистина няма да намерите,спрян е от производство.
Какви са стойностите на билирубин,че изписват фенобарбитал?
Виж целия пост
# 8
Досега давах водичка със захар и витамин С.
Педиатърката ми ме прати при гастроентеролог и след установяване нивата на билирубина (197 тотален и 11.4 директен) ни изписаха фенобарбилат. И педиатърът потвърди, че е добро лечението.
Но не смея на своя глава да чакам сама да си мине жълтеницата.
Имам време до утре да примисля (е, и лекарството го няма в аптечната мрежа - може пък да е знак)
А изписаното количество наистина е малко - 0,015.
Виж целия пост
# 9
Моята дъщеря се роди недоносена и имаше почти 3 месеца жълтеница пихме и вода със захар и глюкоза но билирубина и беше 160  и ни взеха в болницата и там и изписаха фенобарбитал и за много кратко време паднаха стойностите.На нас ни го дадоха от отделението
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия