Кърмата ми намаля драстично.

  • 1 586
  • 28
Предполагам, че е имало много случаи като моя. Разказвам - от около една седмица забелязвам, че бебенцето ми започва люта битка с гърдата. Щипе я, ядосва и се. Реших да видя какво е положението преди няколко дни и: О, ужас, когато успях да изцедя 50 гр вечерта. Имах малко количество замразена кърма, но то свършва и вече работата отива към АМ.
Иска ми се дъ кърмя още, но не знам как да стимулирам кърмата. Пия чай на Хип, много течности, гледам да се храня...
Моля дайте съвет дали положението е обратимо. Мога ли да запачна да произвеждам повече мляко за моето бебе?
Забравих да кажа, че вече сме на 45 дни.
Благодаря ви предварително. Ще се радвам ако дадете линка на подобни теми.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Забелязала съм че страхотно бърз ефект за увеличаване на лактацията има вареното жито /само не прекалявай с него-и 7-8лъжици вършат работа Wink/
Успех и дълго кърмене! Peace
Виж целия пост
# 2
При мен същият бърз ефект имат ориз и айрян.
Виж целия пост
# 3
Сигурна съм че по-опитните мами ще ти помогнат, до тогава ти давам моята история когато бебчо беше някъде на 25 дена, а после имах подобен случай около 55 дена.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231539.0
Само да кажа 50гр от едната или от двете не разбрах, но ако е било от едната ми се вижда много, аз целях май най-много 20мл вечер от едната и решавах че повече нямам, а то се оказа че имало - почнах да давам на бебчо през нощта и нещата много потръгнаха - през нощта беше спокоен и нито ми се дърпаше, нито ме хапеше, а си ядеше кротко.
Виж целия пост
# 4
От двете гърди. Днес ми се наложи да пропусна едно хранене - излизах и след това изцедих 120 гр. Просто взех да се отчайвам...
Виж целия пост
# 5
E пак не е показателно, оказа се че бебетата могат да изсучат повече от колкото излиза с помпата, може и твоя случай да е такъв. Но ако не кърмиш през нощта, извинявай че се повтарям, почвай - знам че много помага.

Иначе това ме посъветва мери, а и другите момичета - без режим - често да го слагам, това е конкретния пост на Мери: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231539.msg5239380#msg5239380
Виж целия пост
# 6
Мога да те посъветвам да слагаш бебето колкото се може по-често на гърдите ти. Това наистина е най-добрата стимулация. За цеденето -- винаги имаш повече кърма, отколкото можеш да изцедиш. Просто помпата никога не може да извлече всичко, за разлика от бебето Wink Знам и че нощното кърмене много стимулира лактацията.

Успех  bouquet
Виж целия пост
# 7
Ще се повторя с другите, но искам да подчертая - чесдто кърмене, кърми засега на два часа, ако пак е гладно може и на по-малко, и много е важно е да кърмиш и през нощта, защото тогава нивото на пролактина е най-високо и нощното кърмене най-много стимулира лактацията. При всяко кърмене даваш и двете гърди. За многото течности вече си го знаеш. Случвало ми се е това което и на теб, последния път сега покрай мастита кърмата ми много намаля. След усърдното учестено сукане, днес виждам че гърдите ми отново са пълни и детето се засища. Просто ти трябва търпение Peace Ако може да си намериш няколко дни някой да ти помага (или да поизоставиш домакинската работа), за да се заемеш само с кърмене.
Виж целия пост
# 8
Много пъти съм го писала, аз първите 2 месеца с много труд изцеждах към 10 грама и от 2-те гърди!Опитвала съм на ръка и с помпа Авент, ама не можех да покрия дъното на шишето и се отказах да цедя! Но бебето някак се наяждаше Grinning
Кърми по-често, дори и 15 мин. да са минали от последното хранене ако бебето ти изглежда гладно-слагай го на гърдата. Ако се нервира на гърдата-дай му другата-можеш да ги сменяш по няколко пъти в рамките на 1 хранане.
Много е важно също да се успокоиш и да повярваш, че кърма имаш!
 Hug
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви, момичета!
Ще се пробвам, дадохте ми надежда. При мен нещата опират до перманентен стрес, но се надявам, че нещата ще потръгнат. Поздрави!
Виж целия пост
# 10
Кърма си имаш  Grinning

Колкото по-често суче бебето и по-ефективно, толкова повече произвеждаш - често кърмене и през нощта е важно.

Храна (чат-пат  Wink), почивка (някак си), лактогонни средства, никакъФ адреналин и безпокойство, че как ще тръгне окситоцина и потичането на млякото дето си го имаш, а?  Wink

Аз за друго си мисля - бебо като започне да се бори - проверявай и дали не му е запушено нослето. Понякога друг дискомфорт води до борба с гърдата - запушено носле, болка в ушенце ....

Успех!

Виж целия пост
# 11
Снежи е права за носето. Още повече, че бебетата минават през такива периоди на "сърдене" на гърдата. ПРобвай да кърмиш докато го люлееш и се разхождаш из стаята. Можеш дори да запееш нещо успокояващо. Или да пуснеш хубава музика в стаята. освен това можеш да не изчакваш бебето да се събуди и да е прегладняло, а да следиш за първите признаци на разбуждане - отваряне на устичката и леки сукателни движения още на сън.
Не пишеш как са памперсите? Ако ви се събират поне 5-6 добре напишкани за денонощие и поне един (на вашата възраст вечеможе и един) да е наакан - тогава детето се храни добре и млякото му стига.
А 50мл. изцедени са си геройство Shocked Аз до третия месец не можех и капка да изкарам, независимо дали преди или след храненето на детето. Така че - спокойно. ПРи вас нещата са наред. Изобщо не е трябвало да стартираш дохранване, но всичко ще си дойде на мястото съвсем скоро Hug
Имам си аз една крилата фраза - Всички проблеми с кърменето се оправят с кърмене!
Виж целия пост
# 12
Кърми много и ще се оправят нещата. И аз имах такъв момент в началото. Спрях да давам вода, кърмех много - по час и половина през 30-60 мин и за седмица ми се увеличи кърмата.  Peace
Виж целия пост
# 13
И пробвай бълг. лактогонен чай, според мен е по-добър от този на Хипп (и по-евтин също). Овесени ядки и месо. малко бира може. Но спокойствието е най-важното, намали стреса, извикай някой да ти помага и си гушкай бебока по-често, другото ще почака.
Виж целия пост
# 14
Днес сме като скачени съдове. Аз ям разни нещица, та чак се престаравам.
Благодаря, момичета!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия