IZGUBENA VAN6NA 4AST NA KOHLEAREN IMPLANT (GOVOREN PROCESOR)

  • 2 972
  • 27
ZDRAVEITE MAMI!!!AZ SAM MAIKA NA DETENCE NA 4g i 8meseca.ot HASKOVO-momi4ence-NUR4E.operiraha q 2007g april mesec  kato i postaviha implant.lsed 1-vata nastroika tq ne iska6e da nosi govorniq procesor.prez septemvri i napraviha  2-ra nastroika sled koeto tq go nose6e bezproblemno i ima6e golqm napredak kato zapo4na da kazva mnogo pove4e dumi i daje svarzva6e po dve dumi,no predi KOLEDA ni se zagubi aparata v detskata gradina. kato po obqsneniq na deteto mi az razbrah 4e tq go e hvarlila ili padnalo apart4eto v toaletnata  4iniq  no az ne sam bila tam i neznam kak i kakvo to4no e stanalo.detskata gradina koqto pose6tava e specializirana i ne se samnqvam ni nai malko v u4itekite ili pomo6tniq personal,osven ako nqkoe dete ne go e hvarlilo nqkade,za6toto tq be6e sviknala s aparat4eto dori i be6e zabavno kato se zanimavahme sas neq i vav vka6ti i v gradinata.SEga tozi aparat i lipsva i tq go tarsi kato povtarq postoqnno dumite ''kade e  aparata?''
razbrah 4e aparata struva 17000 lv napraviha ni otstapka na 9300lv,no vapreki tova nie nqmame vazmojnosti da go zakupim i vi molq ako moje da mi kajete kam koi institucii da se obarnem za pomo6t
predvaritelno vi blaodarq!!!
Виж целия пост
# 1
Вера, съжалявам за неприятностите ви. Само мога да кажа, че говорният процесор в никакъв случай не може да струва 17 000 лв, ама в никакъв случай! Не знам каква отстъпка са ви направили, но в официалния ценоразпис на Кохлиър, цената на Нуклеус Фрийдъм е 5350$ - т.е. горе-долу цената, която са ви казали, че е с отстъпка. Не зная, просто нямам представа кой би могъл да ви помогне в тази ситуация. Ще помисля и ще ти пиша пак. Успех ви желая! Hug
Виж целия пост
# 2
Вера, съжалявам за това което ви се е случило, това май е неизказания ужас за всяка от нас чието дете е с КИ.
Моля да се регистрираш, бих искала да ти изпратя лично съобщение.
Само мога да кажа, че говорният процесор в никакъв случай не може да струва 17 000 лв, ама в никакъв случай! Не знам каква отстъпка са ви направили, но в официалния ценоразпис на Кохлиър, цената на Нуклеус Фрийдъм е 5350$ - т.е. горе-долу цената, която са ви казали, че е с отстъпка.  Hug
По-добре пиши до Кохлиър и ги питай тях за отстъпка, обясни им каква е ситуацията, разминаването в обявените от тях цени и това което ти казват тук, със сигурност ще ти отговорят, дори и да не ти дадат отстъпка поне ще си сигурна че си опитала и това, защото и двете суми са непосилни. Hug
Виж целия пост
# 3
О съжалявам, разбирам какво преживявате! Сина ми изгуби 3-4 слухови апарата / слава богу не импланти/ и наистита те разбирам в каква безизходице сте! Защо наиститна не пишете до централата на фирмата и да попитате какво могат да ви предложат?
Виж целия пост
# 4
blagodrq vi mnogo  mili mai4ici !!! A znaete li kak da se svarja s ''kohliar''.... govorih s docenkata tq kaza 4e cenata na aparata kato cqlo e 27ooo-leva na men ne mi trqbva vsa6tnost celiq komplekt  6toto implanta si e v neq a samo aparat4eto mi trqbva i  6teli da ni napravqt otstapka 30 procenta  ot cenata za govorniq procesor ,za6toto vsa6tnost nie si imame implant i aksesoari.....i nqma da e nujno da go zakupuvame otnovo...offf mai mnogo obarkano stana
blagodarq vi mnogo predvaritelno!!!
Виж целия пост
# 5
blagodrq vi mnogo  mili mai4ici !!! A znaete li kak da se svarja s ''kohliar''.... govorih s docenkata tq kaza 4e cenata na aparata kato cqlo e 27ooo-leva na men ne mi trqbva vsa6tnost celiq komplekt  6toto implanta si e v neq a samo aparat4eto mi trqbva i  6teli da ni napravqt otstapka 30 procenta  ot cenata za govorniq procesor ,za6toto vsa6tnost nie si imame implant i aksesoari.....i nqma da e nujno da go zakupuvame otnovo...offf mai mnogo obarkano stana
blagodarq vi mnogo predvaritelno!!!

А с фирма МЕБОС говори ли? Те продават продуктите на Кохлиър за България, а в интернет има тези телефони за тях: 02/958 30 32, 958 29 37, 958 26 96.

Зарежи доцентката, не е нейна работа да продава импланта.
Виж целия пост
# 6
Здравей, Вера!
Аз така си и помислих, че вероятно нещо не си разбрала или дообяснила, защото само външната част на импланта не е чак толкова скъпа. Но не е и евтина, де, то се знае. Аз ти написах цената от официалния сайт на Кохлиър. Цената е 5350$, което в левове е около 7500 лв. Това също е доста под цената, която са ви казали от фирмата тук. Ето го ценоразписът: http://www.cochlearamericas.com/PDFs/FreedomFUZ166.pdf Най-отдолу има и разни телефони и мейли за контакт. Ще помагаме, ако имаш нужда.
Виж целия пост
# 7
Фирмата за жалост има различна ценова политика на различните континенти. Това което е валидно навсякъде е, че потребител който закупува втори процесор ползва отстъпка.Оттук идва първоначалната огромна разлика.Във връзка със сайта на колегите мога на първо четене да отбележа,че кабелите например са по- скъпи.
Въпреки че цената изглежда много симпатична, добавете към нея транспорт( не забелязах да доставят извън Америките), мито (не е от ЕС и то ще варира м/у 3,7 и 5% в зависимост от тарифата, 20% ДДС (имплантните системи не са освободени), таксата за митническо посредничествои обработка на документи( обикновено 70-100лв.вземат ДХЛ например). Дръпнете чертата и вижте каква е разликата.
Виж целия пост
# 8
Боби, това е така, разбира се, но пък аз си мисля, че човек би могъл чрез познати да си закупи говорен процесор от чужбина и пак да му излезе по-евтино. Просто е ненормално в страна, в която хората са в пъти, даже десетки пъти по-бедни, да трябва да плащат едва ли не в пъти по-скъпо за нещо толкова жизненоважно. Знам, че това е въпрос на фирмена политика и че родителите би трябвало да са наясно с това, но само който е бил на наше място знае колко е трудно да се мисли за това, когато се решава съдбата на детето ти.  Sad
Виж целия пост
# 9
Описания от мен начин е легалния разбира се.Ако някой избере другият начин ( да се закупи от някой и се внесе нелегално), аз нямам нищо напротив. Гаранцията си е гаранция- важи по цял свят и хората ще си получат полагащата се поддръжка и обслужване.
Виж целия пост
# 10
Bobsvel   а имаш ли представа как се практикува в други страни в подобна ситуация??? Едва ли там никое дете не губи процесор??? Дали фирмата няма някакви употребявани, знам ли , нещо което е по поносимо като цена???
Виж целия пост
# 11
Bobsvel   а имаш ли представа как се практикува в други страни в подобна ситуация??? Едва ли там никое дете не губи процесор??? Дали фирмата няма някакви употребявани, знам ли , нещо което е по поносимо като цена???


Мен никой не ме е инструктирал по въпроса, когато купувах, но ми дадоха два процесора на цената на единия. От други американци с Кохлиър знам, че също така Кохлиър заменя процесора веднъж без да пита какво е станало...
Виж целия пост
# 12
Hear Again   да не би при вас в цената на имплантирането да са калкулирани и двата процесора??? Иначе си е дисклиминация спрямо нас!
Виж целия пост
# 13
vera 23 наистина е ужасно това което се е случило с процесора ви ,мисля че най-добре директно с фирмата да разговаряш и да искаш някакъв по-приемлив вариант за вас ,
но след това как ще опазите новия процесор трябва да изискваш по-отговорно отношение в градината  .
Hear Again ,kaкво да ти кажа толкова сме далеч от истинските неща .
Виж целия пост
# 14
Hear Again   да не би при вас в цената на имплантирането да са калкулирани и двата процесора??? Иначе си е дисклиминация спрямо нас!

Тук болниците и застрахователите въртят такива преговори за цената на цялата процедура, че всеки арабин би се засрамил като ги види.  Laughing Като са се разплатили, аз получих един лист, но ще ми трябват 2-3 счетоводители, за да разбера колко точно е платено само за импланта. Мога да попитам, но чак когато си видя аудиолога през април.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия