подуват ми се пръстите на ръцете

  • 5 828
  • 4
Здравейте, от днес сутринта като се събудих видях,че пръстите на двете ми ръце са подути Shocked.Даже като се опитвам да събера юмрук, чак ми е трудно?Помислих си, че може да е от спането - да съм ги притиснала например и, че ще ми мине.Да, ама не.И до сега са си така.Не мога да си го обясня?От какво може да е?Знам, че човек се подува, ако задържа течности,ама при мен е само на ръцете.Трябва ли да ходя до личната?
Някой, ако има някака идея нека да я сподели с мен Hug.
Виж целия пост
# 1
Не само застоя на течности може да предизвика подуване на пръстите. Важно е също дали наистина пръстите видимо са подути, или имаш само усещането, че това е така. И в двата случая има причини това да стане, но все пак това е важно за диагностиката, и за евентуалното лечение.
Виж целия пост
# 2
И аз имам сходен проблем от няколко седмици (даже мислих тема да пускам).През нощта дясната ръка под китката,тоест - дланта,ми изтръпва и забелязвам леко подуване на пръстите.Но откакто започнах да избягвам да спя на дясната страна сякаш не е така осезателно изтръпването и подуването..
Виж целия пост
# 3
На една моя позната така и се подуваха пръстите през зимата. Казаха и, че има студова алергия.
Виж целия пост
# 4
На мен ми се подува само показалеца - и то кокалчето на следната фаланга.
Първо помслих, че е някакъв вид артрит, но артритът обхващал симетрично и двете ръце.
Направих снимка - оказа се киста, но била твърде малка, за да се отстрани. Да съм изчакала да се увеличи или изчезне. Та и до досега съм си с кистата, (от миналата година) нито се увеличава, нито изчезва. И си чакам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия