Здравно осигуряване и педиатър

  • 823
  • 2
Здравейте мами! Имам един такъв въпрос към вас: Аз не живея в България по принцип, но родих дъщеря си тук. Аз и мъжът  ми имаме медицинска застраховка, която общо взето ни покрива изцяло, поради което аз не съм плащала здравни осигуровки от 2004 (въпреки че живея извън страната от 2002г.) и ми е много интересно дали мога да запиша дъщеря си за личен лекар. В смисъл каква е процедурата, има ли някакво значение, че не съм плащала от 2004. Моля ви ако имате някъкъв опит с това да ми помогнете
Виж целия пост
# 1
По принцип ........... ако детето е български гражданин ........ има и такива права, т.е. то е здравно осигурено от държавата и ............. може да му изберете педиатър.

За пример ...... зълва ми живееше в Варна , сега в Норвегия , но нашата педиатърка / София / никога не е отказала преглед на нейното дете / безплатен!/.
Виж целия пост
# 2
На децата - български граждани /а твоето е такова защото ти си българка/ здравното осигуряване се поема от бюджета. Просто трябва да си избереш педиатър, който работи със здравната каса, да попълниш едни формулярчета и това е.
Детето ти има пълно право на безплатен педиатър, независимо ти какво си плащала или не си плащала, защото здравното осигуряване на детето не е свързано с твоето/както беше преди/ а се плаща от бюджета!!!!

Поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия