А след няколко години как ще е положението с училищата?

  • 905
  • 8
От цялото суетене по липсата на места в детските градини си зададох този въпрос. Явно е че за наборите от 2003 - 2004 нагоре места в детските градини няма за всички. Значи ли това, че след няколко години, когато същите тези набори трябва да се запишат в първи клас отново ще се получи тази бъркотия? Мисля си, че след като с тази система за подаване на молби за детски заведения ще имат ясната представа от броя на децата, ще помислят ли че тези деца ще трябва да ходят на училище и има ли достатъчно места. Към кого от нашите управници трябва да се отнесе този въпрос? И въобще има ли резон в моите разсъждения и права ли съм да се притеснявам по този въпрос? Кажете параноична ли съм или наистина може да се получи така? И ако все пак има вероятност това да се случи не трябва ли от сега да ръчнем управниците да помислят по въпроса?
Виж целия пост
# 1
От цялото суетене по липсата на места в детските градини си зададох този въпрос. Явно е че за наборите от 2003 - 2004 нагоре места в детските градини няма за всички. Значи ли това, че след няколко години, когато същите тези набори трябва да се запишат в първи клас отново ще се получи тази бъркотия? Мисля си, че след като с тази система за подаване на молби за детски заведения ще имат ясната представа от броя на децата, ще помислят ли че тези деца ще трябва да ходят на училище и има ли достатъчно места. Към кого от нашите управници трябва да се отнесе този въпрос? И въобще има ли резон в моите разсъждения и права ли съм да се притеснявам по този въпрос? Кажете параноична ли съм или наистина може да се получи така? И ако все пак има вероятност това да се случи не трябва ли от сега да ръчнем управниците да помислят по въпроса?
П.С. Май трябваше в Нашите деца да я пусна темата?
Не се притеснявам по този въпрос. Доста вода има да изтече. Надявам се дотогава да се променят нещата. Все пак там е по-лесно да се открие нова паралелка, отколкото в една ясла или градина. Училищата ни са големи, в момента съкращават учители. Ще се обърнат нещата и тогава учителите няма да са достатъчни. Лошото е, че цялата ни училищна база е пред разруха. Представям си на какво ще приличат сградите след 7 години например. Само да не измислят и кандидатстване за училище с изпит преди първи клас.  hahaha Не че знам какво ще ги изпитват.  newsm78
Виж целия пост
# 2
И аз тук...  Hug
Амелия, и също се надявам истерията с ялите и детските градини да е само сега.  Praynig
Виж целия пост
# 3
И училища не се строят лесно. А като минават на делегирани бюджети, директорите ще направят броя на децата в паралелка прекалено голям, за да могат да вземат повече пари. Но ако едно дете в градината може и да не ходи, нищо че е записано, то в училище няма как. Като приемат 40 деца, ще са си 40 всеки ден.
Предполагам, че в София проблем ще има с училищата, защото хората мигрират точно заради работа и децата им трябва да учат някъде.
Виж целия пост
# 4
inchetoto, съгласна съм, че при училищата е по-различно , но както казва RadostinaHZ, децата ще станат прекалено много в паралелка и качеството на образованието, което и в момента не е дори задоволително ще се влоши още.
Виж целия пост
# 5
запис, да следя темата
Виж целия пост
# 6
И мен ме притеснява този въпрос. Тези години не са чак толкова много, особено като се има предвид, че няма мислене в перспектива.  Naughty
Виж целия пост
# 7
мисля,че няма нужда да се притеснявате за училищата.последните няколко години забелязвам,че много училища си обновиха базата(нови чинове,дъски,сменят дограма и т.н.)има и много кадърни учители без работа,защото както знаем от няколко години  децата в училищата са малко.учителите се чудят какво да измислят ,да предложат на родителите като екстра само и само да се запишат повече деца в даденото училище.Базите са големи,строени са по времето,когато имаше много ученици и това не е проблем също.пиша всичко това,защото аз работя точно това,учител(1-4клас).виж за детските градини ,не е така.Във Варна е направо ужасно!!!не може да се с еди и да се чака цяла нощ на студа за да се подаде молба!!!Доста често срещана практика!!!
Виж целия пост
# 8
[децата ще станат прекалено много в паралелка и качеството на образованието, което и в момента не е дори задоволително ще се влоши още.
едва ли, училищата не са ги затваряли, както стана с детските градини. сградите им не са строени чак толкова отдавна и са с голям капацитет.
е, наплив за елитните училища ще има, но това не е новост.
аз по- скоро си мисля, че няма да има учители...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия