Въпросче към мамите в Германия

  • 1 196
  • 22
Кога е крайният срок за подаване на формулярите за връщане на Lohnsteuer?
Виж целия пост
# 1
zависи. аz спаzвам срока до 30 май. мисля Че това е стандартния срок ако искаш да ти приспаднат раzходи, но от друга страна имам поzнати които по някакви приЧини не бърzат и подават до края на годината не съм питала може да правят иzклуЧение.
а може ако пропуснеш срока таzи година да подадеш догодина zа 2004 ... не zнам колко години беше давността ъ 3,5 или повеЧе не помня
но по принцип аz гледам да го пусна преди 20 май.
Виж целия пост
# 2
Мерси много, аз се чудех дали е до края на април или до края на май, не ми се рискува да пращам по-късно  Wink
Виж целия пост
# 3
Вече не си спомням кога беше срока, но мога да ти кажа че ние сме пращали и след това и не е имало никакви последици. Те са толкова ангажирани и zатрупани с декларации, че не са много обидени и ако ги пропуснеш. Проблемът е само че ако имаш пари zа получаване ще трябва да иzчакаш малко по дълго, но пък ако трябва да внасяш пари получаваш малка отсрочка. Wink
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Anonymous
Вече не си спомням кога беше срока, но мога да ти кажа че ние сме пращали и след това и не е имало никакви последици. Те са толкова ангажирани и zатрупани с декларации, че не са много обидени и ако ги пропуснеш. Проблемът е само че ако имаш пари zа получаване ще трябва да иzчакаш малко по дълго, но пък ако трябва да внасяш пари получаваш малка отсрочка. Wink


Вай, zабравих да се регистрирам.
Виж целия пост
# 5
Mисля че беше 30 май, но можеш да поискаш отсрочка.
Както и Вяра каза / няма проблем за малко закъснение
А ако прескочиш може за 5 години наведнъж
Виж целия пост
# 6
Чак отсрочка не искам Simple Smile Досега само отлагах, защото са ми адски неприятни тези формуляри за попълване, а и вече съм си в България и не мога да им вися на главата във Finanzamt да помагат как се попълва. Даже са ми изпратили един формуляр Anlage N - Einkuenfte aus nichtselbstaendiger Arbeit, който не помня миналата година да съм попълвала и тотално се обърках...
Добре, че имам още време да се помоткам  Laughing
Виж целия пост
# 7
За Steuererklärungen срокът е пет месеца след иzтичане на календарната година, т.е. до 31 май. (zа теzи, които са zадължени да подават декларацията) Срокът може обаче да се удължи auf Antrag напр. до 30.09. А zа теzи, чийто декларации се правят от Steuerberater, важи 30.09. беz антраг.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Juana
.... и не мога да им вися на главата във Finanzamt да помагат как се попълва.

Те не помагат  Wink , иzпращат те към Steuerberater, когато не можеш сама.

Цитат на: Juana
....Даже са ми изпратили един формуляр Anlage N - Einkuenfte aus nichtselbstaendiger Arbeit, който не помня миналата година да съм попълвала и тотално се обърках...

Какви доходи си имала? Тоzи формуляр се попълва, ако имаш доходи от Angestelltenverhältnis.
Виж целия пост
# 9
До края на септември може да се подаде.
А иначе Finanzamta има и безплатен Beratung обикновено  Grinning
Виж целия пост
# 10
Цитат на: 6o6i
А иначе Finanzamta има и безплатен Beratung обикновено  Grinning

Мдааа , има и Lohnsteuerhilfeverein, но личното ми мнение zа тях е под всяка критика. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Може, Роза, нямам представа. Не съм ходила, само съм чувала.... Grinning
В този ред на мисли-всички ли използвате Steuerberater или сами попълвате декларациите?Ако подавате сами какъв софтуер използвате?
Виж целия пост
# 12
МИ да, моя мъж плаща 40-50 евро и му е мирна главата
Иначе сбъркаш ли една точка и вместо да ти върнат може и да те обуят да си доплатиш
Виж целия пост
# 13
ами Anlage N се попълва тоЧно ако имаш раzходи свърzани с работата  например пътуване до раб.място, раzходи zа работни принадлежности, раzходи zа квартира ъ ако имаш местожителство раzлиЧно от раб. място ...  и т.н
ние не иzполzваме определени програми ами сядаме на масата с формулярите и бележките и там каквото имаме и си ги попълваме.
и да сбъркаш нещо няма сташно обикновенно ти пишат писмо да утоЧниш и го поправят. ако пък не ти връщат каквото оЧакваш вероятно не си попълнила или раzбрала добре нещата обаждаш се на който ти обработва доцументите и си иzяснявате слуЧая ъ Човека поправя каквото трябва или пък ти каzва Че нямаш право на определени раzходи и полуЧаваш ново писмо в което са поправките.
Ако полzваш консултант можеш да си приспаднеш раzходите zа консултанта в декларацията догодина  Wink
Успех
Виж целия пост
# 14
Цитат на: 6o6i
Може, Роза, нямам представа. Не съм ходила, само съм чувала.... Grinning
В този ред на мисли-всички ли използвате Steuerberater или сами попълвате декларациите?Ако подавате сами какъв софтуер използвате?


В повечето случаи мъжът ми си я попълва сам и според мен много от възможностите не сме ги използвали. Последния път обаче казусът беше много заплетен с местене в чужбина, един работил тук, друг та... Затова решихме да дадем декларацията на Steuerberater. Трябва да ви кажа остнахме много доволни. Хонорарът му е доста, така и не разбрах защо зависеше от доходите, а не от работата. Няма значение, важното е че успя да ни върне сума около 5 пъти по-висока от хонорара си и ставаше въпрос за няколко хиляди ?. Без него нямаше да плащаме хонорар но поне половината от тия пари нямаше да ги видим обратно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия