пресмятане на болнични моля помагайте

  • 1 718
  • 2
Здравейте мили настоящи и бъдещи Мами. Аз съм в 6 месец вече и Много бих искала ако някой може да ми помогне малко,относно болничните,  та значи както вече знаем болничните листове си ги пресмята НОИ  и така на 19.01.2008г. ми стават 97 дни в болничен без прекъсване както следва:
1. от 15.10.07г. до 21.10.07г. (7 дни) ;
2. от 22.10.07г до 20.11.07г.  (30 дни) ;
3. от 21.11.07г. до 20.12.07г. (30дни) ;
4. от 21.12.07г. до 19.01.08г. (30дни). и така ще бъде до края на самата бременност
 Преди излизането ми в болничен са ме осигурявали на 180 т.е 6 месеца на 180:( и така аз сумирам така събирам работните дни през тези 6 месеца , сумирам и 6м по 180 и така получения резултат деля на общия брой работни дни пре тези 6м. и така получавам средно дневното възнаграждение  и след това това средно дневно възнаграждение  го умножа по броя на работните дни от тези 97 дни болнични. И така горе долу получавам колко ще трябва да ми изплатят за тези 97 дни. Моля ако нещо бъркам да ме поправите.
Очаквам поне някой да се включи.
Виж целия пост
# 1
болничния за общо заболяване както в момента се водиш ти е 80% от среднодневното възнаграждение, а за бременност и раждане 90% от среднодневното възнаграждение! Не съм проверявала колко точно излизат като дни но логиката като цяло е спазена, само с тази подробност че не получаваш цялото среднодневно възнаграждение а процент от него. Обърни внимание дали преди това си била в болнични за тези шест месеца които вземаш за база и дали си осигурявана на пълен работен ден / ако не си се вземат за база последните 12 месеца в които си работила по 4 часов трудов договор и така се получават нещата/.  Също има и значение кои са официално работните дни!
Виж целия пост
# 2
Благодаряти за отговора
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия