изцеждане при секцио?

  • 890
  • 10
Необходимо ли е да се изцеждат гърдите преди да е слязла кърмата?Има ли полза от такава стимулация при секцио или просто трябва да изчакаш да ти донесат бебето?
Предварително благодаря за отговорите и съветите Simple Smile
Виж целия пост
# 1
ne sam 4uvala za podobno ne6to, az bjh sas sekcio i imah karma bez da se cedj i stimuliram, az vsi4kite tsistemi koito mi vljha bjh zaprili4ala na sex bomb, ta se naloji drasti4no jaduvane, s cel regulirane pritoka na karma. a i ot sekcioto si kato parcal, edva li 6te gori6 ot jelanie da se cedi6 i stimulira6, no e hubavo da si nosi6 pompi4kata s teb. Uspeh:)
Виж целия пост
# 2
При секциото кърмата си слиза както и при нормално раждане.
Аз имах кърма още на 2рия ден, без никакъв проблем.
Така че не го мисли това Simple Smile ще ти дойде кърмата също както и на нормално родилите.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета Grinning Питам, защото първото ми раждане беше секцио,но не планувано. Sad Така ме бяха измъчили и дрогирали,че почити не си спомням раждането,но имам спомени за визитации, на които проверяваха дали имам кърма и докато не потече кърма от зърното, не ми даваха детето да го кърмя и през това време са го хранели с формула от много меки каучукови биберони с големи дупки Close .Чудех се дали евентуално изцеждане няма да ускори процеса на слизане на кърмата Rolling Eyes
Благодаря ви за мненията още веднъж!
Виж целия пост
# 4
И аз родих с непланувано секцио  Imp Кърмата си ми дойде на 2рия ден без проблеми. Доста се озадачих, че сестрите в болницата не я бяха хранили с нищо. Казаха ми, че бебетата имат запаси от корема на майката и могат да изкарат така 2-3 дни  Thinking
А иначе още веднага ми я сложиха на гърдите. Опитай и ти, коластрата е много богата на антитела и предпазва бебето цял живот, доколкото знам  Stuck Out Tongue
Леко раждане и прекрасно здраво бебе! Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Цитат на: 6o6i
....коластрата е много богата на антитела и предпазва бебето цял живот, доколкото знам ...


6o6i е много права. Не знам каква е практиката във вашата болница при родилите секцио, но колкото по-скоро след раждането сложиш бебето на гърда, толкова по-добре и за двамата. За бебето - защото ще поема коластрата, която е изключително богата на антитела и за теб, защото колкото по-често слагаш бебето на гърдата, толкова по-бързо ще слезе млякото.
Погледни в Библиотеката има няколко статии за кърмене след секцио, може да ти бъдат от полза.
Виж целия пост
# 6
И аз родих със секцио,кърмата ми дойде на 4-тия ден,вдигнах температура и потече,а иначе коластра си имах и се цедях не че течеше кой знае колко но капеше така се стимулира по бързо да ти тръгне кърмата,а също така в деня преди да ми дойде кърмата няколко пъти си налагах гърдите с хавлия,която беше стояла под вряла вода,изстисках и върху гърдите-така се отпускат и разширяват каналчетата,което също ускорява идването на кърмата,след няколко такива компреса на вечерта колосах нощницата.
Виж целия пост
# 7
много благодаря за споделения опит Simple Smile Поне ще имам смелост да си поискам бебето веднага след като дойда в съзнание.Ще раждам в същата болница, където беше и първото раждане,но при друг доктор. Той ме увери,че вече не е проблем бебето да бъде с мен в стая.Дано се окаже прав!
Само искам да споделя, че първия път успях да кърмя само 5  Sad месеца.Сега си давам сметка,че е било поради липса на дастатъчно информация и лош пример.Радвам се, че този форум съществува  Grinning
Виж целия пост
# 8
Привет!
Включвам се по темата ти, защото и двете ми раждания бяха с операция. Първият път опитът ми е идентичен на твоя до момента. Вторият път кърмя започнах да кърмя на сутринта след операцията. Докога е било коластра и кога е слязла кърмата вече ми се губи, защото за мен това нямаше значение. Знам, че в някои държави бебето засуква още докат омайката е на операционната маса с помощта на екипа, но при българските условия най-доброто, което можеш да направиш също не е малко:
- Разбери се с лекаря да станеш още в деня на операцията;
- Отново чрез лекаря намери начин да бъдеш адекватно обезболявана поне през първото денонощие. Колкото по-малко болка усещаш, толкова по-бързо се възстановява организма;
- Така на следващия ден ще ставаш сама от сутринта и ще бъдеш в състояние да кърмиш, а и ще се възстановиш в пъти по-бързо;
- Намери начин да прекарваш повече време с бебето, за да можеш да кърмиш поне горе-долу на поискване.
Не се цеди и не носи помпа в родилния дом. Никоя помпа не може да свърши работата по-добре от бебето.

Това е, което аз правих след второто си секцио и за разлика от първия път кърменето прец изтеклите месеци протече леко и безпроблемно.
Желая ти леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: maggie
Поне ще имам смелост да си поискам бебето веднага след като дойда в съзнание.

Сега обръщам внимание на това изречение. С пълна упойка ли ще раждаш? Защото, ако няма специална причина е по-добре да родиш със спинална - в общия случай ще се чувстваш по-добре в първите дни и ще избегнеш травмиращото понякога излизане от пълна упойка.
Бебето ще ти покажат разбира се още първия ден, дано го направят и няколко пъти, но през първите поне 12 часа, но по-вероятно 24 няма да бъдеш в състояние да кърмиш - операцията си е операция, каквото и да се разправя из форумите  Wink
Пиши ми на лични, ако имаш нужда от по-цветущи подробности и още веднъж успех!
Виж целия пост
# 10
През първия ден бебетата се чистят от това, което са налапали при раждането и в утробата, в стрес са от промяната в обстановката и стомахчетата им са много малки. С една дума не са гладни. Рева за папо започва в края на 2-рия ден. Аз кърмих за първи път мойта бебка на 2-рия ден, не я храниха с нищо друго. Гледах я любовно цял ден  Grinning  и направо усещах как се пълня като цистерна. Много е важно да е в стаята с майката, ако може............Втората вечер от всяка стая се чуваше рев на гладни бебета и акушерката ми каза, че били много хитри малчовците - така било обикновено втората вечер и нощ и това било начин да предизвикат слизането на кърмата. Не съм се изцеждала. За изцеждане чух тук във форума. Тук се прави само ако майката ще отсъства и някой друг ще храни бебето и/или трупа запаси. Но бебетата пак казвам са при майките.
Биб.биб е права за обезболяващите - в болницата, където раждах минаваха вечер да питат искаш ли обезболяващо, аз понеже не обичам хапове или каквото и да е чуждо вмешателство отказах, но мъжът ми ми се скара със същият аргумент, че ако си спестя болката, ще се възстановя по-бързо. И аз кво да правя, съгласих се. Родих следобяд на единия ден и станах на другия ден по обяд та се и изкъпах, да му се не види и ваната, ама то е друга история. Мойто секцио беше със спинална епидурална, т е бях си в съзнание и нямах никакви по-специални усещания при влизане и излизане от упойката Grinning .
Леко раждане и здраво и щастливо бебче Grinning .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия