Искам второ бебче,но все още кърмя двегодишното си дете

  • 2 136
  • 32
Дайте ми съвет моля ви,с мъжа ми много искаме второ дете но аз се притеснявам защото все още кърмя.Ако има други такива майки ще ми е приятно да си кажат мнението.Благодаря
Виж целия пост
# 1
Записвам се да следя темата, защото и аз искам вече второ дете. Ние с мъжа ми не спираме да опитваме, не сме се пазили по никакъв начин още от раждането на Алекс, но засега кърменето явно има контрацептивен ефект. Цикъл още нямам. Кърменията вече са доста разредени, кърмя сутрин до към 10 (когато ставаме), на обяд за приспиване (когато не съм на работа и на събуждане) вечер за приспиване и нощем колкото пъти се наложи.
Гост 0022, ако забременеем и бременността протича нормално можем да си кърмим децата, възможно е те да се отбият по някое време, заради промяната в млякото, но може и да си сучат до края.
На мен проблем ми е самото забременяване как да стане без да се налага да отбивам?
Виж целия пост
# 2
Няма проблеми да се забременее докато кърмите ако имате цикъл (например аз), но дори и да нямате не е изключено да се забремене защото може да има овулация. А кърменето спокойно може да се продължи дотогава доката детето и майката се чустват комфортно, защото не само състава и вкуса на кърмата се промена, но и зърната стават доста чуствителни и често пъти майката предпочита да отбие дедето. А след това може да си кърмите и в тандем  Laughing
Успех и подължавайте да опитвате Peace
Виж целия пост
# 3
Ей ме на! Забременях, докато кърмех, че даже се и пазехме.  Rolling Eyes  Големият не е спирал да суче... и още суче.
Виж целия пост
# 4
благодаря ви момичета.Притеснявам се как юнака ще реагира ако не мога да го кърмя вече,ние също доста се кърмим Simple SmileАз ту имам цикъл ту нямам.Да ви кажа честно и малко се страхувам дали ще мога да се оправям с двете дечица с толкова малка разлика,и ако кърмя и двете newsm78
Виж целия пост
# 5
Ето виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

и тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186428.0

Това са все теми, които ще са ти от полза  Peace
Успех в бебеправенето!  Peace
Виж целия пост
# 6
...ако не мога да го кърмя вече...

Защо да не можеш?
Освен ако не искаш ти да отбиеш по своя инициатива, вариантите  са: той сам напълно да се отбие; да се отбие само докато си бременна, а после пак да почне да суче като се роди бебето; или въобще да не спира да суче. Някои деца реагират на промяната на кърмата, и по отношение на количеството и на състава, други - не. Големият ми син така и не се отби. А честно казано, ми се искаше. По време на бремеността зърната обикновено са доста чувствителни и мен доста ме понаболяваха.

Кърменето в тандем може и да дойде малко на нагорнище, но пък някои мигове са незабравими.
 
Големият ми син ходи на ясла, но като е вкъщи иска да е на гърдата всеки път като е там и малкият, плюс още няколко пъти, та реално има дни, които го кърмя по-често от мъника, освен това суче по-дълго от него.  Но пък като си ги кърмя двамата са ми така милички и си ги гушкам едновременно. А и големият гали мъника докато сучат заедно. Чак баща им се умилява.  Grinning
Иначе големият се е разболявал няколко пъти, та трябва и да внимавам кой от къде суче. А и мия гърдите в такива случаи - нещо, което с едно кърмаче никога не съм правила. Сега даже всеки си има отделна гърда. А напоследък големият взе да се буди нощем и да иска да го кърмя - нещо, което не сме правили от година. Това се сещам засега...
Виж целия пост
# 7
И аз се записвам! И ние сме в същото положение - двегодишно кърмаче и искаме второ. Аз обаче още нямам цикъл и даже мисля тия дни да ходя на гинеколог да видим какво ще каже.
Виж целия пост
# 8
аз се опитвам да забременея откакто Нина стана на 10 месеца, но засега неуспешно. нямам и цикъл още, та опитите са малко безсмислени ама си искам бебче и не спирам да се надявам. живот и здраве, надявам се да стане скоро и не смятам да отбивам по време на бремеността.
Виж целия пост
# 9
Браво вие сте смели майки,аз си мисля че няма да се справя кърмейки две деца.Мъника е много упорит и не иска да се отбива.Виждам се след време с две деца който не искат да спрат да сучат............Почвам да се притеснявам дали това е нормално newsm78 или аз просто се притеснявам прекалено много
Виж целия пост
# 10
Ей ме на! Забременях, докато кърмех, че даже се и пазехме.  Rolling Eyes  Големият не е спирал да суче... и още суче.
Същата работа, имах цикък от 1 година, пазехме се (с презерватив за статистиката  Laughing), баткото сучеше сутрин и вечер само (ходех на работа вече), като съм в къщи и по-често се сещаше. И положителен тест. С тази разлика, че аз отбих (имах болки, стрес на работата) и баткото е забравил да суче Sad (въпреки че искаше в началото).

Успех пожелавам на мамите, които искат второ бебче!  Hug Много е хубаво да са с малка разлика, не е чак толкова страшно, колкото изглежда отстрани. Wink
Виж целия пост
# 11
Синът ми сучеше до 2 г и 9 месеца, тогава забременях, а правихме опите 1 година преди това. Точно това е била причината, защото после се оказа, че имам ужасяващо ниски стойности на прогестерон и трябваше да шия Утрогестан и да спрем да се кърмим, за да не загубя бебето, имах зацапвания, в последствие и отлепено плодно сакче. За щастие, вече си имаме сестричката, а баткото вече е загубил сукателния рефлекс  Laughing
Виж целия пост
# 12
... имам ужасяващо ниски стойности на прогестерон и трябваше да шия Утрогестан ...
zhaygarova, как се мери нивото на прогестерона?
Виж целия пост
# 13
Ако забременееш докато кърмиш, Ако имаш безпроблемна бременност (дай Боже всеки му), Ако детенцето иска все още да суче, Ако имаш физическата, физиологическата и психо-емоционална възможност..., ще се справиш. Обаче има твърде много Ако-та, така че няма смисъл да се притесняваш от сега. Аз зациклих още на първото АКО - откакто каката ни стана на 1 годинка (че и преди това) исках второ, но кърмех и явно при мен това пречеше да забременея, иначе си имах цикъл от 4-месечна възраст на каката. И честно да си призная, тъй като желанието ми в един момент стана по-силно от всичко друго, на година и половина я отбих по мое решение. И наистина още на следващия месец забременях. Така, че действайте, пък кърменето, а и всички останали неща ще се подредят, когато им дойде времето.


П.С. Прочети това може да ти е интересно, ако не си го чела до сега естествено.
Виж целия пост
# 14
 Здравейте. Както се вижда от лентичката ми, сега съм в 3-ти месец бременна, синът ми е на 10 месеца, и кърмя доста усилено. Ние започнахме опитите за второ бебе след като големия навърши 6 месеца. Отне ни малко време, но се получи. Кърменето след като вече си бременна за мен е ужасно Sad Зърната ми са адски чувствителни и болката е почти нетърпима, обаче аз стискам зъби и продължавам. Казаха ми да се храня добре, да взимам витамини и да кърмя колкото искам. На мен ми се иска да отбивам след годинката, но да видим дали господинът ще е съгласен. Както и да е. Пожелавам успех на всички опитващи и дано след това кърменето за Вас да е по-приятно, отколкото е в момента за мен.
 А дали ще се справите с двете деца само вие си знаете. Ама в Америка, където ние живеем, има много семейства с деца с малка разлика и аз като ги гледам тях хич не се плаша, хем нямаме нито баби, нито роднини, които да помагат. Както казва майка ми всичко е въпрос на организация ( разликата с брат ми е 1год и 3 мес.) Ама пък от друга страна свекърва ни едва ли не ни обяви, че сме луди да искаме другото бебе толкова рано, че било ужасно трудно......( разликата между мъжа ми и сестра му е 2 год.) Така че всеки сам преценя дали може да се справи.
 Късмет и скоро всички, които опитват да се похвалят с едно хубаво бебе  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия