Какво се прави при натъртено?

  • 8 933
  • 3
Сигурно това не е правилното място да пиша, но не знам към кого да се обърна... Мъжа ми тази сутрин падна по стълбите и си удари ръката. Звъннах веднага на личния лекар и тя ни прати в Пирогов. Там разбира се беше претъпкано с народ. Снимаха го и слава богу не е счупено. Дадоха ни два бинта и ни казаха да бягаме, че има спешни случаи. Аз нямам против това - разбирам ги хората, но не знам какво да го правя мъжа ми... Ръката много го боли, има бая голям оток и не може да я движи много-много. Има някаква кекава превръзка която пада постоянно, а раната кърви обилно. Освен студени компреси какво друго да му дам... Чак си се ядосвам каква съм некомпетентна по този въпрос Embarassed
Виж целия пост
# 1
Най-напред ,щом раната кърви е хубаво да се направи превръзка с дезинфекциращи препарати от рода на риванол.За да не се получи оток са необходими студени компреси .И щом има болка трябва пълно обездвижване на ръката.За сега това се сещам.
Виж целия пост
# 2
Полей обилно раната с кислородна вода. След това сложи някакъв антибиотик на прах. Превържи. Слагай студени компреси на отока.
Обърни се пак към личния лекар, ако нещо те притеснява.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много! Сега само трябва да убедя "мъжагата" че трябва все пак да се направи нещо и трябва да ми позволи да му помогна Joy Че сме мнооого силни и инати  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия