Брускети с мус /пастет/ от крема сирене и риба тон

  • 8 992
  • 9
Рецептата е много лесна и бърза за изпълнение, и в същото време изключително вкусна и ефектна. Пастетът може да се сервира както с домашно приготвени брускети, така и върху хапки от бял хляб. Подходящ е за предястие и е незаменимо мезе за водка! Grinning

Ето и как я приготвяме:

Пасираме или просто размачкваме с вилицата риба тон и крема сирене в съотношение 1 консерва филе от риба тон: 1 пакетче крема сирене. Добавяме и малка главичка лук, ситно нарязана и ситно нарязан магданоз.
Отделно запържваме тънки филийки от багета или франзела в зехтин екстра върджин с цели и необелени скилидки чесън и ги сервираме  с готовия мус.


По принцип от 2 консерви риба тон и 2 крема сирена се получава много прилично количество, така че не пестете пастета върху хапките - колкото повече, толкова по-доволни ще са гостите ви! 



И върху бели хапки /жълтите са с пастет от скариди/


 


Виж целия пост
# 1
Тъкмо щях да те питам в другата тема какви са тези хапки и ти си пуснала и нагледен материал   bouquet че мъжо има РД другата седмица и мисля менюто вече  Wink
И аз имам същите чинии  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Интересно предложение, ще го запиша
Виж целия пост
# 3
Ммм, представям си вкуса. Изглежда много добре. Peace

Аз съм правила подобни....


Смесвам 1-2 пакетчета сирене крема с 1-2 суп. лъжици майонеза. С тази смес намазвам тънки филийки шунка, слагам 1-2 зелени маслини без костилките и навивам на рулце.
Виж целия пост
# 4
И аз ще ги пробвам в най-скоро време, съпругът ми много обича риба тон
Виж целия пост
# 5
Много вкусно ми изглежда, нищо, че най-неугледните са останали  Crazy  Grinning
Виж целия пост
# 6
ОХхх страхотна идея.Скоро детенцето ми има РД и ще изненадам гостите с тази вкусотия.
Благодаря,Цеци!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Тези дни го правих отново и се сетих да го снимам, за да го покажа в оригинален вид. Ето как изглежда  Wink

Виж целия пост
# 8
Цецето, вкусотия, а! Изглеждат невероятно!   bouquet
Виж целия пост
# 9
Цеци,пак вкусотия душко!
Вече като видя,че ти си пуснала тема няма да я чета,че ще ме изгонят от вкъщи.Всички сложихме по няколко килца заради теб.
Милост! Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия