Макарони на фурна

  • 115 111
  • 9
Какво е съотношението на продуктите....Всъщност, ако може да ми опишете процеса от А до Я!!!!  Embarassed  Мноооого благодаря!
Виж целия пост
# 1
Продукти:
1 пакет макарони - аз предпочитам от по-фините, не тръбички, а да речем "мидички"
1 литър прясно мляко
1 и 1/2 ч. ч. кристална захар /опитвам млякото на вкус и ако захарта ми се стори недостатъчно, добавям още/
2 пак. ванилия
4-5 яйца

Начин на приготвяне:
Предварително сварявам макароните в около 4 л. слабо подсолена вода, в която съм добавила, преди да ги сложа да се варят, и 4 с. л. олио.
Като се сварят, ги отцеждам /няма нужда от миене, защото олиото не позволява да се слепват/, изсипвам ги в тава, която съм намазала с малко олио, и изливам върху тях млечно-яйчената смес /разбивам предварително яйцата със захарта и добавям към тях прясното мляко и ванилията/. Разбърквам леко, за да се разпределят равномерно макароните в тавата и слагам да пека в предварително загрята до 200 градуса по Целзий фурна. Като се запекат /повърхността става леко кафеникава/, изключвам фурната и изваждам тавата. За да имат още по-съблазнителен вид, по желание може да се поръсят с пудра захар.
Наздраве!  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
#Milti  Благодаря за бързия отговор и подробното обяснение.
 Heart Eyes  Heart Eyes    Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Пак заповядай Grinning
Виж целия пост
# 4
Karimma,

Като правиш тези макарони, твоите стават ли сухички?!?

Колкото пъти съм пробвала все стават сухи а толкова много обичам макарони на фурна. Какви ли не рецепти съм ползвала:((

Между другото макарони на фурна (ама страхотни като в бг полуфабрикати магазините) съм яла в Канада във Френски ресторант, но слагат и парченца шунка вътре и го ядат като основно ястие:) Аз само махах шунката и си представях, че си хапвам любимият ми бг десерт:))

Цитат на: Karimma
Пак заповядай Grinning
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Jule
Karimma, Като правиш тези макарони, твоите стават ли сухички?!?
Цитат на: Karimma
Пак заповядай Grinning

Стават по-сухи, когато не сложа достатъчно мляко и яйца или когато ги препека повече. Ако пък се добави малко мазнина /аз слагам олио/ и в самата млечно-яйчена смес /млякото от кутия не е много маслено/, гарантирано стават сочни. Разбира се, не бива да се прекалява с мазнината, за да не станат тежки на вкус.
Това с мазнината в сместа, с която се заливат макароните, го бях пропуснала в постинга с рецептата, заради което моля да бъда извинена. Embarassed
Виж целия пост
# 6
Знам,че темата е доста стара,ама ужасно много ми се ядяха макарони на фурна,а не бях наясно с точните мерки.Направих ги по рецептата на Karimma и станаха божествени:)В сместта добавих 1с.л масло и 200-250г натрошено сирене.Жестоки са:)
Виж целия пост
# 7
Мога само да допълня - като Усмивчицата - аз винаги им слагам масло, даже повечко от 1 с. л., по-скоро 2 - 3, и натрошено сирене. Освен това хич не харесвам българските макарони, та вземам от италианските. По-вкусни са.
Виж целия пост
# 8
Мога само да допълня - като Усмивчицата - аз винаги им слагам масло, даже повечко от 1 с. л., по-скоро 2 - 3, и натрошено сирене. Освен това хич не харесвам българските макарони, та вземам от италианските. По-вкусни са.
  И аз такаnewsm10 , мазнината е задължителна за да не станат сухи /в българските макарони си поспестяват яйцата затова не са много хубави/. 
Виж целия пост
# 9
Радвам се, момичета, че сте харесали рецептата ми. Винаги съм работила с български макарони и нямам фал, особено като сложа повечко яйца и мляко. Сирене не слагам, защото вкусовите навици на фамилията ми са други - сладкото - сладко, соленото - солено. Ако ги правех за себе си, може би щях да сложа, защото подобно съчетание ми допада, но... Embarassedнали няма само аз да ги ям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия