Хранене на кърмачка мама вегетарианка?

  • 1 190
  • 4
Здравете предстои ми реждане на трето бебче!Много искам да го кърмя,досега друтгите си две деца съм ги кърмила броени дни за съжаление  Rolling Eyes Кърмата ми спираше.Сега имам повече информация и се надявям да имам възможност да кърмя повече  Praynig
Интересувам се при положение,че не ям месо от години,как да се храня така,че да предпазя бебо от колики и храни които предизвикват алергии  newsm78
С другите си дечица залагах на пресни плодове и зеленчуци,сирена,но сега е зима и не бих могла да си го позволя пък и не са от най-полезните пресните зеленчуци през този сезон.
Ако има някоя мама като мене,която кърми моля да сподели как си съставя дневното меню.
Благодаря на всички,които се включат по темата .   bouquet
Виж целия пост
# 1
Клои, и аз не обичам месо така че написаното и на мен ще ми бъде много от полза!Незнам дали е така но съм чувала , че цитросовите плодове предизвикват колики . newsm78 Аз съм доста невежа по този въпрос но лека полека се информирам, знам само , че трябва да се пият доста течности Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мари,аз знам за цитруси плодове и сокове,прясното мляко също.Зеле.
Но ме интересува дали има проблем с киделото мляко,защото по принцип закусвам кис.мляко и овесени ядки.
Въобще храни,които мога да включа в менюто си ,като се има предвид ,че изключвам месото !
Виж целия пост
# 3
Здравейте,вегетарианка сам от 11-и години и родих лятно бебе.По време на своята бременност изядох тонове плодове,но като се роди моето момиченце не ми се ядяха толкова много.Още в болницата започнах да пия чай за засилване на млечната секреция.Взех си билковия чай лактогонен той е евтин и според мен ефикасен.Вече четери месеца и половина кърмя успешно и дори не и давам и вода.Аз самата освен чая,пия много течности наблягам и на бозата мисля,че тя наистина ми помага.По въпроса с киселото мляко,  изяждам всеки ден поне по едно(честно казано то ми е основно в менюто)А колкото до коликите вобще не ги усетих.Препорачаха ми да си взема от Германия Lefax предполагам,4е може и той да ми е помогнал.Само веднъж имаше алергия която премина за около 30часа,но мисля,че причината беше едно руло с фъстаци.Тогава малко ограничих храната,но сега си хапвам всичко дори и южни плодове(по-малко)Успех и на двете и много скоро да си гушните малкие слънца. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
  наблягам и на бозата мисля,че тя наистина ми помага.

   Прочети внимателно етикета на продукта с етикет БОЗА. Знаеш ли какво е консервант? А подсладител? Или  "Е"? Потърси информация! Дори от Федерацията на потребителите казват, че в БГ боза няма! Ако флуорират питейната вода, както смятат да стане тази година(виж в подписа ми), дори и тази съставка ще е вредна!
   Моля, бременни и кърмачки, правете си боза сами, да видите колко е трудно, защото закваската (купената боза ) не е истинска! Но не пийте купена!  

   На мен ми действаше успокояващо, че във всяка западна книга за бременност и кърмене има отделено внимание на вег.хранене. Ползвах ги и за да информирам околните, че моето хранене е съвсем нормално, дори и според официалната литература. Колики моите бебета май нямаха- някакви емоционални проблеми имахме, но ги отдавам на неудачния старт в живота , който предлага "Шейново" - разделят веднага новороденото от майката, което НИКЪДЕ в природата го няма. И не можеш да си накърмиш бебето когато се дере от глад и отчаяние, защото... не е при теб ... и може би в момента го наливат с АМ.   
   Алергиите не застрашават вегетарианчетата повече, така че можеш да се водиш от общия случай.
   Въобще,  ако откриеш дълбоко потулените начини за гледане на бебе - закърмяне веднага след раждането, пазене на новороденото от АМ в родилното, неразделяне от безумен болничен режим, носене в слинг до тялото, кърмене на поискване, хранене с натурална храна на бременната и кърмачката- без химични обработки и химични примеси...... и ще сведеш до минимум причините за колики и  за изявяване на алергиите, дори и ако са заложени.... С любов и информираност- спокойно и здраво бебе!

   А най-ценната книга, не само според мен е "КНИГА ЗА КЪРМЕНЕТО" на ХАНА ЛОТРОП на изд. Емас (4лв). Тя така е написана, все едно е за вегетарианка кърмачка. С нищо не ме притесни, че ще навредя на себе си и детето, а само ме въодушевяваше... За всичко.

   Имаме си тук вег. тема, можеш да я прочетеш. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188148.440

   ПП Прочетох  поста си и видях, че съм дала съвети, които не включват вег.ограничения или специални препоръки. Това много ме зарадва- доволна съм от себе си, че се приемам като "нормален" човек. Въпреки лекарите и роднините, които смятат, че вег. е или секта или непременно довежда до болест. Както и много майки тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия