Хранене на кърмачка мама вегетарианка?

  • 591
  • 5
Здравете предстои ми раждане на трето бебче!Много искам да го кърмя,досега другите си две деца съм ги кърмила броени дни за съжаление Sad   Кърмата ми спираше.
Сега имам повече информация и се надявям да имам възможност да кърмя повече   Praynig
Интересувам се при положение,че не ям месо от години,как да се храня така,че да предпазя бебо от колики и храни които предизвикват алергии.  Thinking 
С другите си дечица залагах на пресни плодове и зеленчуци,сирена,но сега е зима и не бих могла да си го позволя пък и не са от най-полезните пресните зеленчуци през този сезон.

Благодаря на всички,които се включат по темата .    bouquet
Виж целия пост
# 1
мисля,че месото няма никакво значение в случая.за кърма знам,че се употребяват повече течности.и се избягват бобови храни,който образуват газове.за сега друго не се сещам.но ти трябва да ги знаеш тези работи.повече спокойствие !!!успех!!! Grinning
Виж целия пост
# 2
Вече са ти писали, че месото не е задължителна храна за образуване на кърма. През първите месеци докато ти се установи лактацията пий много течности и избягвай газообразуващите храни и прясното мляко. Зимните свежи зеленчуци с пластмасов вкус също не ми вдъхват доверие. Овесените ядки и вареното жито се препоръчват за увеличаване на кърмата.
Най-добре е да се храниш нормално и да се водиш по бебето. Peace
Успех и леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 3
Здравей, kloie!
Аз също не ям месо, но от време на време (1-2 пъти в месеца) ям риба. Все още кърмя Макси. Като цяло си ям това, което си ядях и преди да родя - т.е. всичко, което ми се яде, включително бобови от време на време, зеле, кисело зеле, сирене, кашкавал, кисело мляко, орехи и т.н.
В първите месеци след раждането си ядях без притеснения и шоколад, яйца, всякакви ядки, просто всичко.
Но към 7-8 месец на детето му откриха атопичен дерматит и ми наложиха диета за 2-3 седмици (доста строга - горе-долу само хляб, картофи, ориз, чушки, ябълки и круши). След това започнах пак да въвеждам храните, но сега продължавам да избягвам какао, прясно мляко и ядки и рибата (ям, ама още по-рядко).
Не се притеснявай излишно, храни се както преди, само с млечните не прекалявай (доколкото знам млечният протеин може да премине в кърмата и да алергизира). Леко раждане и успешно кърмене!
Виж целия пост
# 4
Сега видях и другата ти тема в кърмаческия.
Според мен можеш да ядеш всичко, стига да не прекаляваш с дадена храна. Аз лично ям и кисело мляко, и овесени ядки, и ръжени ядки, и орехи, и цитруси, но по малко.
Ето, мисля, че тази тема ще ти бъде от полза:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188569.0
Виж целия пост
# 5
Благодаря момичета   bouquet

Джурджи на теб специални благодарности   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия