обриви по време на бременност

  • 10 770
  • 9
здравейте, казвам се Валя и съм бременна в 28 седмица. от около една седмица ми се появи обрив на корема, от пъпа до гърдите, едни мънички пъпчици, също като акне по лицето и мнооого сърбят. аз не съм карала шарка и много се притесних, съответно веднага отидох на лекар и той ми каза че не било сериозно и нетипично за някои бременни, но аз нали съм си паника не мога да се успокоя и все за това си мисля. освен това забелязвам, че започва да се разпростира по бедрата и раменете ми. моля пишете ми дали някоя от вас е изпитвала подобно нещо и с какво да се мажа, за да се облекчи.
Виж целия пост
# 1
Аз получих такива пъпчици през първата бременност. Точно по корема и по бедрата. Образуваха се в стриите, които се бяха появили от прекаленото разтягане на кожата. Обаче ти пък пишеш, че и по раменете имаш, тъй че не знам дали е същото. На мен ми се появи чак в деветия месец. Добре, че не беше по-рано, че щях да откача. Голям сърбел беше и за съжаление нищо не помагаше Sad Оправих се 1 седмица след раждането. Изчезнаха от самосебе си.
Виж целия пост
# 2
Аз имах подобен обрив по бедрата с втората си бременност.Появи се в шести месец.Стрии не съм имала.Казаха ми,че е нормално нещо като пигментация на кожата през бременността.Махна се няколко месеца след раждането от самосебе си.С тази бременност,нямам подобна екстра.
Виж целия пост
# 3
Точно по празниците получих обрив, като опарено от коприва между гърдите и пъпа, сърбеше доста. От какво беше не разбрах. Мазах се с ментолов спирт, за да успокои сърбежите, много помага. Изчезна сам - някаква алергична реакция, предполагам от олиото, с което се мажех.
Притесних се, защото почна да ме сърби цялата кожа, нямах обрив другаде. Оказа се, че просто и се е изсушила - почнах да се мажа с едно бебешко мляко, пия витамини и всичко спря, а обривите са били нещо алергично - то по празниците какво ли не ядох.


При предишната бременност само малко ме сърбеше корема, заради стриите, но съвсем малко, а получих дооооста стрии по ханша  Confused
За съжаление през тази бременност кожата ми се разширява по друг начин,  корема ми е по-остър и около пъпа се образуват нови стрии smile3515 и сърби повече от миналия път.

Сега поне не са почивни дни, консултирай се с лекар, ако нямаш температура вероятно не е шарка.
Виж целия пост
# 4
az polu4ih obriv sa6to po korema i ujasni sarbeji opitah se da otkria pri4inata , no za 6tastie te iz4eznaha ot samo sebe si.taka 4e ne se pritesniavai s vremeto tezi ne6ta postepenno 6te iz4eznat .
Виж целия пост
# 5
 Момичета, обръщайте по-сериозно внимание на обривите по време на бременност. Не искам никого да притеснявам, но понякога те не са толкова безобидни. Поради понижаването на имунитета може да се получи и микроспория - това са гъбички, които се прихващат от котки и кучета и при нормално състояние не са лесни за прихващане от човека. По време на моята бременност ми се появи нещо като екзема, съставено от малки пъпчици, които ме сърбяха понякога.  Сърбежите и зачервяванията затихваха и пак се появяваха. Аз реших, че е някаква алергия или пък раздразнение на кожата от нормалните за бременността. След като се разпространи по тялото ми, се притесних и се обърнах към дерматолог, който ми каза, че е микроспория. От изненада не повярвах на диагнозата и се консултирах с втори лекар, който я потвърди. Аз имах 2-3 контакта с кучето на родителите ми по време на бременността и явно от него съм ги пипнала и то при положение, че съм доста стриктна по отношение на хигиената. Лечението е доста упорито и включва мазане с противогъбични препарати, но е трудно да се открие такъв, на чиито етикет да пише, че е безвреден за бременни. Помогна ми най-вече Цитросепта, който е страхотен по принцип за повишаване на имунитета по време на бременността и е с добро противогъбично действие.
 Съжалявам за дългият пост, но ако сте притеснени от обривите, по-добре се обърнете към лекар-дерматолог.
   bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз получих такива пъпчици през първата бременност. Точно по корема и по бедрата. Образуваха се в стриите, които се бяха появили от прекаленото разтягане на кожата. Обаче ти пък пишеш, че и по раменете имаш, тъй че не знам дали е същото. На мен ми се появи чак в деветия месец. Добре, че не беше по-рано, че щях да откача. Голям сърбел беше и за съжаление нищо не помагаше Sad Оправих се 1 седмица след раждането. Изчезнаха от самосебе си.
Само,че при мен не изчезнаха от самосебе си, а след като ме видя дерматолог и ми изписа Дипрозон.
Виж целия пост
# 7
Задължително отиди на кожен лекар. Особено като те сърби.
Като се чешеш можеш да си докараш сериозен проблем.
Аз не съм бременна, но кърмя, наскоро имах страшен дерматит, ужасно сърбеше,  и понеже не могат да ми дадат обикновени хормонални лекарства, лекарите се видяха в чудо.
Ако си от София, мога да ти къже, къде най-накрая ми помогнаха.
Виж целия пост
# 8
Да не би да е алергия от крема или шампоана, който ползваш??? newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз също имах обрив, който отначало беше като малки пъпчици и само сърбеше, но после като се сляха тези пъпки в огромни петна и като се зачерви, направо ужас. Пих антихистамини и се мазах с кортикостероиди , което е ужасно, но трябваше да ми мине.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия