Въпрос за щорите

  • 2 624
  • 10
Достатъчни ли за римските щори (японската стена) или са необходими допълнително външни щори при порзорец с южно изложение.
Как е при вас? Доволни ли сте? Какво още бихте направили?
Виж целия пост
# 1
Римски щори и японска стена са различни неща.Ние имаме римски и ни вършат добра работа Simple Smile Но ние сме с източно изложение на въпросния прозорец.
Щом при вас е южно изложението , няма да ви спасят римските щори само. Има един страхотен вариант за вашия случай- външни ламелни щори.Сега не мога да намеря снимка,но изглеждат по същия начин като вътрешните алуминиеви.Единствената разлика е, че ламелите им са подебели от тези на вътрешните.
Виж целия пост
# 2
Ние сме с южно изложение и през лятото е ад. Ни римски, ни японски, ни скандинавски щори могат да ни оправят. Стъклото се напича и отделя топлина през целия ден, независимо какви пердета или щори има отвътре. Единственото спасение е да се предпази прозореца отвън - или ролетни щори, както вече те е посъветвала Mina_21 , или козирки над прозорците, които да не позволяват на слънцето директно да ги огрява и да прониква в стаята. Каквото и да сложиш отвътре, то по-скоро ще е за красота и да не те гледат съседите, но няма да те предпази от летния пожар.
Виж целия пост
# 3
Става въпрос за дневната ни. Там има два порзореца - единя е френски, а друтия обикновен. Харесва ми варианта с японска стена за френския и римски направини от същия материал за другия. В Гершман ми обясняваха, че материята може да е по-плътна или по-тънка, но ми се струва че дори и с по-плътните пак ще има нужда от външни. Чудя се дали изобщо в такъв случай си струва направата на вътрешни щори или да минавам на вариант външни + пердета.
Виж целия пост
# 4
baibibi, благодаря за отговора, точно за това питах. А тие с какви щори сте? Имате ли климатик?
Виж целия пост
# 5
baibibi, благодаря за отговора, точно за това питах. А тие с какви щори сте? Имате ли климатик?

В този апартамент живеем от миналата пролет и през лятото изкарахме без нищо. И климатик нямаме. Първо, че парите ни бяха тотално свършили след ужасяващия ремонт, второ - за да видим как ще е. У нас директно напичаше чак към обяд за малко /през лятото слънцето е по-високо и влиза за по-кратко време директно в стаята/. За това лято смятаме да сложим навеси и вътрешни алуминиеви щори. За съжаление няма техническа възможност за външни щори /от опит съм се убедила, че ако си на висок етаж и пред прозореца няма тераса или пък има неотваряема част на прозореца, то почистването на външните щори е немислимо, а те си се цапат и гледката отвътре е доста отблъскваща след 1 година ползване. Иначе това е най-кардиналното спасение от жегите./.
Виж целия пост
# 6
ние сме горе-долу пред същата дилема, защото холът ни е южен и пече от сутрин до вечер, а пък махнахме външните щори, понеже аз не ги харесвах, а и ще сменяме дограмата... най-вероятно ще сложим само вътрешни, но при този пек и ненормални летни температури май само климатикът е спасението  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Ние имаме 3 стаи с южно изложение и да ти кажа не виждам какво точно може да помогне. През лятото е страшна жега вътре, това лято ежедневно беше 32-33 градуса, направо парник! С малкия трябваше да излизаме в 8 часа сутринта и висяхме на едно кафене от северната страна на блока - ние и още десетина майки с подобен проблем. Щорите са ни алуминиеви.
Мисля да сложим поне един климатик за това лято.
Виж целия пост
# 8
ние сме с японска стена - плътна материя на югозапад, но по-обяд ако искам да гледам тв и ли компа и има слънце, пускам и външните щори
Виж целия пост
# 9
Римски щори и японска стена са различни неща.Ние имаме римски и ни вършат добра работа Simple Smile Но ние сме с източно изложение на въпросния прозорец.
Щом при вас е южно изложението , няма да ви спасят римските щори само. Има един страхотен вариант за вашия случай- външни ламелни щори.Сега не мога да намеря снимка,но изглеждат по същия начин като вътрешните алуминиеви.Единствената разлика е, че ламелите им са подебели от тези на вътрешните.

абсолютно подкрепям Peace
Виж целия пост
# 10
Дневната ми е с южно изложение и през лятото е огрята от сутрин до вечер, тъй като стаята е полукръг и хваща малко от изтока и малко от запада (шантава ни е къщата Laughing) Можете да си представите за какви температури става въпрос. От няколко години обаче сме с външни ролетни щори и съм много доволна! През лятото ги спускам сутрин като напече и затварям всички прозорци, а вечер ги вдигам и отварям прозорците да влиза хладинка! През зимата е обратното - стоят спуснати нощем и определено има ефект! Мъжът ми всяка година се кани да вземе климатик, но аз не мисля, че ни е необходим. Да Живеят Външните Щори! И Те Така...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия