Спиране на кърмата!

  • 4 223
  • 7
Здравейте!!!
        Дъщеря ми е на 1г. и 3 месеца, и вече все по-рядко изявява желание да суче!(като се има в предвид, и че кърмата ми доста намаля). От една седмица и давам през вечер и в скоро време, смятам да я отбивам. Въпросът ми е дали трябва да се пие някакво лекарство за спиране? Като и давам през ден нямам напрежение в гърдите. Решила съм да се консултирам и с лекар, но преди това исках да попитам вас, как сте процедирали!
        Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 1
Аз не съм пила никакви лекарства, макар че трудно я спрях - в продължение почти на месец. Изцеждах, колкото да облекча напрежението в гърдите.
Виж целия пост
# 2
не е от личен опит, но ще ти кажа какви съвети съм чела за отбиване. Просто трябва да спреш да кърмиш и цедиш, само като ти станат напрегнати гърдите изцеждаш малко, колкото да те облекчи. Можеш да започнеш да пиеш Лецитин-хранителна добавка, не позволява да се образуват мазни капчици в гърдите ти и намалява риска от запушване. Можеш да пиеш чай от салвия, мента и да си слагаш смачкан с точилка зелев лист в сутиена. Нормално е кърмата ти да спре бавно, може дори години след като спреш да кърмиш при стискане на зърното да излиза капка-не се тревожи.
Леко отбиване! Hug
Виж целия пост
# 3
и аз имам същия проблем,но моята дъщеря не се отказва,вече съм я оставила само вечер,нямам това напрежение,което беше-гърдата ми се деформираше.знам,че трябва да се пристегниш силно с шал и така дълго време.ние издържахме 20часа и взе да ме дърпа ,да се сърди и свалих шала.това го направи когато я накърмиш за последно.а колкото за изцеждането не бива ,защото колкото изцедиш толкова кърма се образува ти стимулираш отделянето на кърма .а има и хапчета но от тях ти пада кръвното,като парцал си.ако искаш ще ти ге пиша .успех mega на мен също,защото е много трудно-те растът и разбират
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви за отговорите, момичета! Hug
ева-в, а ти консултирала ли си се с лекар за това, че си решила да отбиваш и какво те е посъветвал. Незнам, този шал непрекъснато ли трябва да го носиш и бързо ли се стига до окончателно спиране на кърмата с него??А хапчетата как се казват??
Виж целия пост
# 5
и аз имам същия проблем,но моята дъщеря не се отказва,вече съм я оставила само вечер,нямам това напрежение,което беше-гърдата ми се деформираше.знам,че трябва да се пристегниш силно с шал и така дълго време.ние издържахме 20часа и взе да ме дърпа ,да се сърди и свалих шала.това го направи когато я накърмиш за последно.а колкото за изцеждането не бива ,защото колкото изцедиш толкова кърма се образува ти стимулираш отделянето на кърма .а има и хапчета но от тях ти пада кръвното,като парцал си.ако искаш ще ти ге пиша .успех mega на мен също,защото е много трудно-те растът и разбират

Много ви моля, момичета, когато давате някакви съвети, проверете, дали това не е повече опасно, отколкото помага!!!  #Crazy
Мега81, моля те не го прави това ужасно нещо със шала. Това са методи от каменната ера (извинявам се, но наистина не се сдържах...) Вредно е и е опасно - запушени канали, мактит и т.н.
Можеш да даваш на детето, когато поиска, и да следиш да не ти се препълват гърдите, ако усетиш напрежение, изцеди само толкова, колкото да се отпусне напрежението. Защото, као цедиш повече, знаеш, че ще се увеличи производството.
Можеш да си вземеш Лецитин от аптеката, той предотвратява запушванията. Успех!
Виж целия пост
# 6
Пристягане на гърдите НЕ се препоръчва, тъй като може да доведе до мастит и проблеми!
Лекарствата за спиране на кърмата са хормонални и се предписват само от лекар по специфична схема, различна за видовете таблетки и според индивидуалните особености на майката (кръвно, специфични състояния и т.н.). За да се вземат лекарствата, е за препоръчване детето да е окончателно отбито и да не суче въобще.
Има натурални средства, които спират кърмата също толкова ефективно, почти толкова бързо и без страничните ефекти на лекарствата:
Най-добрите начини и помощни средства за спешно отбиване
Виж целия пост
# 7
Аз първо много разредих кърменията,вече не кърмя от 3 седмици.
По препоръка на генеколога ми пих Бромкрептин/14 дена/ защото ме беше страх да не запуша канал,4е имам горчиви спомени.Паралелно пих чай от салвия,и въпреки хапчетата запуших канал Sad и ме оправиха листата от прясното зеле.Да чукна на дърво сега вече съм добре,но не смея да стисна да видя дали имам кърма.
Дано съм ти бела полезна!Успех!
 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия