Опасни ли са гъбичките при раждане?

  • 1 216
  • 6
Остават ми 20 дни до термина, а микробиологията показа - гъбички  ooooh!
Изписаха ми Gino-pevaril, но се съмнявам, че ще има време да подействат до раждането.
И сега какво? Рискувам бебето ми да се роди с гъбички ли??

Много гадно се чувствам  Cry
Виж целия пост
# 1
Според мен има време да подействат и да се изчистят гъбичките. Wink
Виж целия пост
# 2
И аз мисля,че ще подейства. Лошото е,че вече не продават Гинопеварил3, мисля,че беше по-ефикасен.
Виж целия пост
# 3
Ох, дано подейства  Praynig
Ако знаех, че имам гъби щях по-рано да започна да ги лекувам.
Но пък аз и сега нямам никакви оплаквания  #Crazy
То гъбите са екстра при доста бременни, но сега на финала искам да съм чиста  Praynig
Ползвам интимен гел Лактацид.
Дали да не го спра?
уфф ..
Виж целия пост
# 4
Аз нямах гъбички но моята гинеколожко каза да слагам глобули(не се сещам обаче кака се казвха)точно една седмица преди термина.Но нямаше нужда в последствие родих секцио.Така имаш време Laughing
Виж целия пост
# 5
2 дни преди да родя ми изписаха клотримазол,но не можах да ползвам всички-само 2.
родих си с гъбичките-така се случи
с детето проблеми и инфекции не е имало
при мен беше доста напред материала(щях да родя в тоалетната по време на клизма)........... Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Спри с интимния гел. По време на бременност и без това влагалищната флора е податлива на инфекции, нарушено е равновесието, добре е да не се ползват никакви мазила.

Принципно има риск бебето да се зарази с гъбички. Трябва лекарите, които акушират, да знаят, че си/била носител, и бебето да се изследва след раждането. Всъщност, бебето може да развие млечница на устата, която се лекува лесно.

Ето кратък цитат:


Бременност и влагалищни гъбички

По мнението на много автори вагиналните култури за кандида са положителни в 1/3 от всички бременни жени. Това представлява приблизително 2 пъти по-висока честота в сравнение с небременни жени.

Особено важен белег е изразено по-честата поява на вагинална кандидоза през последните седмици на бременността. Добре се знае, че при развиваща се гъбична инфекция плодът може да бъде заразен, което става основно в хода на раждането. Този риск трябва да бъде избегнат или сведен до минимум. Ето защо се акцентира върху еднократното лечение на вагиналната кандидоза преди раждане.
Особено важно е да се проследяват за вагинални колпити бременни жени 3-4 седмици преди очакваната за раждане дата и да се назначи подходящо антимикотично лечение, ако се прецени, че това е необходимо.

http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=1420148380
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия