Редена салата

  • 21 074
  • 30
Ето и моята редена салата bowuu
Продукти:7,8 варени картофа,
5,6 кисели краставички,
1 пак. майонеза, разбъркана с 2,3с.л. кисело мляко,
3,4 варени яйца,
0.50г  сирене и 100г кашкавал,
сол на вкус и млян черен пипер.
Настъргвате на едро ренде половината от варените картофи, леко посолявате , след това на дребно нарязаните краставички като за втори ред Rolling EyesВърху краставиците разстилате майонезата с кис. мляко , следващия ред настъргвате варените яйца като ги посолявате отново леко и поръсвате чер пипер WinkСледва отново ред настъргани картофи, леко посолявате и тях. Върху тях настъргвате сиренцето и накрая настъргания кашкавал  chef Страхотна е на вкус Heart EyesОпитайте и ще се уверите сами Joy
Виж целия пост
# 1
може да се направи ред с пилешко или риба от консерва, тон, сардина!
Виж целия пост
# 2
Точно мислех да тарся рецептата за редената или настъргана салата в готварската книга и вие ме изпреварихте.
Мерси, тези дни смятам да я направя. Peace
Виж целия пост
# 3
Да  bowuu супер става и с ред пиле  Peace
Виж целия пост
# 4
Аз слагам и нарязани маслинки или гъби. Много е вкусно.
Виж целия пост
# 5
Да , това е супер идея Peace сигурно ще е още по- вкусна bowuu
Виж целия пост
# 6
Мерси за хубавата салата  bouquet  chef
Виж целия пост
# 7
Същата я правя и аз .
Слагам и моркови.Редя я в прозрачна стъклена купа и гледам да е с различни цветове.
Примерно  почвам с картофи,после моркови,може и краставички,ред майонеза,и така докато свършат продуктите.Накрая завършвам с зелени маслини с червена чушка.
Страхотна е !  chef
Виж целия пост
# 8
http://www.say7.info/cook/kitchen/38-Salatyi/Това е страница със салати.първата "Новогодишна"ще я правя скоро,защото имаме празник.А "Мимоза"съм я правила и ни хареса,особено поохладена.Сайта съм го взела от форума,някоя мама услужливо го беше предоставила.В него има и др.редени салати.
Виж целия пост
# 9
Аз слагам и ред царевица.
Виж целия пост
# 10
Аз слагам и ред царевица.
И аз!  Peace
Виж целия пост
# 11
   Много е хубава тази салатка. Не съм се сещала скоро за нея. Вариантите са доста, зависи какво има в момента в хладилника. Simple Smile   chef
Виж целия пост
# 12
Тази рецепта я имам от снаха ми.Почти винаги я правя когато имам гости.

Пропорциите са на око.Зависи от размера на тавата.

картофи
зеле
кис.краставички
майонеза
сирене
кашкавал

Картофите се сваряват,обелват и настъргват на едро ренде.
Зелето се нарязва на по-дребно.
Краставичките също се нарязват на кубчета.
Редят се: половината от картофите,намазват се с майонезата,отгоре се ръсят кис. краставички и натрошено сирене,
зелето,майонеза,кис.краставички и натрошено сирене,останалите картофи,майонеза,натрошено сирене и настърган кашкавал.
Виж целия пост
# 13
Една колежка (преди около година) по някакъв повод бе донесла нещо подобно  - с майонеза , кис . краставички , кашкавал и незнам какво си още ( май имаше и салам на парченца ) , но всичко това редено върху палачинки всеки нов ред , и се беше получило нещо като предястие - палачинкова торта  Peace Това тук дали ще стане така с палачинки , защо не  Wink Някой знае ли дали има такава рецепта , или тя просто си е инпровизирала с палачинките ... newsm78
Виж целия пост
# 14
на тази салата у нас и викаме "Въздушна" Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия