Кръщаване на дете на починал роднина

  • 29 588
  • 102
Въпросът ми е : има ли майки , които са си кръстили децата на починали роднини-баби ,дядовци.,лели.....Бихте ли ги кръстили на тях , ако много ги уважавате и обичате, повече от други живи роднини и искате по този начин да продължите името на този човек .Има ли някъде написано черно на бяло , че не може да се кръщава дете на починал човек или е само суеверие.Защото не съм добре запозната.
Нека само майки сблъскали се с този казус да споделят как са постъпили или как биха постъпили.
Виж целия пост
# 1
Много ми се искаше да си кръстя детенцето на отдавна починалата ми майка,която беше страхотен човек и много обичах /ох,още я обичам /,но не посмях.Сигурно е суеверие,ама...
Виж целия пост
# 2
Чисто суеверие си е!  Grinning Само че всички мами се плашат. Мъжът ми е кръстен на починалия си дядо. Мисля, че е късметлия  Grinning (нали се ожени за мен!  Grinning). Чувала съм, че само първото дете не се кръщава на починали.
Аз мислех да кръстя второто си дете на починалия ми баща, но се случи така че абортирах. Далеч съм от мисълта, че е заради намисленото име. Смятам че обичаните от нас мъртви ни помагат и закрилят, а не прибират децата ни!
Виж целия пост
# 3
И аз смятам, че е суеверие. Моя братовчедка кръсти детето си на дядо ни (лека му пръс), който почина докато тя беше бременна.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че е суеверие, пък аз на суеверия не робувам.
Ако мъжът ми не носеше същото име като починалия ми баща, щях да кръстя второто си дете несъмнено така.
Виж целия пост
# 5
не не бих....нека си носи своята карма ...
Виж целия пост
# 6
Абсолютно суеверие!
Кръстих ПЪРВОТО си дете на починалия ми баща. Не смятам, че баща ми би 'навредил' там отгоре на единственото си внуче. Изслушах много  Twisted Evil заради тази ми идея, но си имам достатъчно мисли в главата, че да си усложнявам живота като робувам и на суеверия. За да 'докажа' че това са пълни глупости разгоравях и с поп, който съвсем ми раясни картинката. Никъде няма написано черно на бяло, че не може, но завиди до колко е суеверен човека, просто всеки сам си решава.
Виж целия пост
# 7
Аз кръстих дъщеря си на починалата баба на баща и. Но стана без да искам т.е бях остнала с впечетлението, че името и е друго. А като се върна назах във времето тя е правена по времето когата баба му(лека и пръст) почина. Не съжелявам за решението си защото е била стахотна жена, която мъжа ми много обичаше.
Виж целия пост
# 8
Колкото и да не робувам уж на суеверия, аз лично не бих кръстила детето си на починал роднина.
Виж целия пост
# 9


   Не бих го направила.
Виж целия пост
# 10
детето ми е ДЕЯН
жив дядо Димитър
жива баба Димитра и умрял дядо Димитър


ти прецени Peace
Виж целия пост
# 11
Не съм суеверна.Голямата дъщеря е кръстена на бащата на мъжът ми ,който е починал когато той е бил на 8 год.Малката е Мария-свекърва ми ,която също е починала се е казвала така,но моите баба и сестра носят същото име-живи са. Peace
Виж целия пост
# 12
Колкото и да не робувам уж на суеверия, аз лично не бих кръстила детето си на починал роднина.
Точно това исках да кажа Peace
Виж целия пост
# 13
Малкото ми братче е кръстено на починалия ми по-голям брат - нарочно,майка ми така искаше.Всичко зависи от това какво ти желаеш.Няма написано черно на бяло,че не може.Може,стига да искаш. Hug
Виж целия пост
# 14
Колкото и да не робувам уж на суеверия, аз лично не бих кръстила детето си на починал роднина.
  Peace и аз така
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия