Напречно разположение на бебето в 36 г.с. - това причина ли е за СЕКЦИО

  • 12 803
  • 26
Това причина ли е лекарката да каже още от сега - секцио. Не каза, "ако НЕ се обърне, ще е секцио", ами директно си го изстреля. Ние разбира се казахме, че ще се чака. Все пак няма ли шанс през останалите 4 седмици, та чак до самия край, да се обърне бебето както трябва?
Има много случаи, когато се е обърнало на края. При подобни случаи вашите лекари казваха ли ви, че има шанс да се избегне операцията и че ще се чака.
Притеснява ме да не би понеже ще раждам в частна клиника и там разбира се се плаща, да не би и това да е причина още от сега да го каже (както знаем за секцио се плаща повече навсякъде)?
Изобщо няма ли тенденция в БГ лекарите доста често да правят секцио?

Това ще ми е 2ро раждане, първото беше нормално.
Виж целия пост
# 1
Казват, че след 35-та седмица, бебчето се чака всеки момент, та може би затова е реагирала така. Наскоро в училището в клиниката, в която ходя, казаха, че се е случвало и след започване на контракциите да се обърне бебчето, но много рядко. Казаха откровено и, че те не рискуват да израждат естествено при седалищно предлежане, защото така най-голямата част на бебето - главата се ражда последна...
Виж целия пост
# 2
Ако не се наложи да раждаш тези дни,разбира се,че може да се обърне в главично предлежание и да родиш нормално.Когато раждах сина си/преди 15г/два дни преди раждането беше в нормална позиция .След 2 дни ми се спукаха водите и се оказа,че е лицево и косо предлежание и това наложи секцио.Сега разбира се нещата не стоят така,както преди 15г:)Масово лекарите насочват за секцио.Плануват графика си и с една операция приключват за час,вместо да чакат понякога и цял ден за нормално раждане.Но пък не мисли,че всички са комерсиални...
Както и да се протече раждането ти-ти желая да мине леко и без проблем Hug
Виж целия пост
# 3
Масово лекарите насочват за секцио.Плануват графика си и с една операция приключват за час,вместо да чакат понякога и цял ден за нормално раждане.

аз мисля, че това е напълно погрешна тенденция, макар че като гледам и много майки в БГ сами си го предпочитат. Не знам дали на запад е по този начин.

Виж целия пост
# 4


 Шанс има, моето бебе се обърна в 39 г.с.Но лекарката ми беше уникална и от 34 седмица искаше да ми запише дата за секцио.

 Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай от операцията. За тези лекари е просто рутинно ежедневие.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай от операцията. За тези лекари е просто рутинно ежедневие.

KatiABV отдавна съм срещала твоите мнения за секциото из форума, но ако питаш мен няма по-добро нещо от естественото нормално раждане (без усложнения). Не говоря за случай, когато нещата са на зор ...

А и случаи като този на Елвира ме карат да мисля, че за някои лекари това далеч не е рутинна обикновена операция, явно се иска много повече професионализъм ... Sad

Както и да е, темата обаче не е за и против секциото.
Виж целия пост
# 7
Няма лошо в това, че те подготвя и за този вариант. Имам позната която беше с насрочена дата за секцио поради седалищно предлежание. Да обаче бебето тръгва да се ражда преди датата. Доктора го няма в града, а тези които са на смяна решават, че плода е малък и може да се роди нормално. След дълги мъки се ражда само едното краче на бебето, а останалата част не иска да излиза. Е, направили са и секцио по спешност, ама доста са я поизмъчили  и с  естественото раждане. И бебето беше 3.800  ooooh! . Така, че "Нека да се подготвиш за зима, пък ако дойде лято - добре дошло". Никой не може да те накара на сила да раждаш секцио, след като нямаш мед. показатели , нали? Късмет и леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 8
Виж...случаят с Елвира е ужасен и дано се случи чудо и момичето се върне в този живот,но нали не мислиш,че операцията е извършена от студенти.Нелепи случаи може да има на всякъде и дори при нормално раждане...никой не е застрахован от грешки.Може да се случи и най-добрият специалис...Дано не се случват на никого!
Виж целия пост
# 9
Няма лошо в това, че те подготвя и за този вариант. Имам позната която беше с насрочена дата за секцио поради седалищно предлежание. Да обаче бебето тръгва да се ражда преди датата. Доктора го няма в града, а тези които са на смяна решават, че плода е малък и може да се роди нормално. След дълги мъки се ражда само едното краче на бебето, а останалата част не иска да излиза. Е, направили са и секцио по спешност, ама доста са я поизмъчили  и с  естественото раждане. И бебето беше 3.800  ooooh! . Така, че "Нека да се подготвиш за зима, пък ако дойде лято - добре дошло". Никой не може да те накара на сила да раждаш секцио, след като нямаш мед. показатели , нали? Късмет и леко раждане   bouquet

Така е, но по-скоро въпросът ми беше заради това, че тя май следващата седмица ще иска да определяме вече дата  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Момичета, има разлика между седалищно и напречно предлежание на бебето. Толкова късно ми се струва невъзможно бебето да се обърне вече.
Виж тук:
http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar/p16.html

Дано да се обърне и да родиш както ти искаш. Разбирам те напълно и аз съм със секцио, въпреки горещото ми желание да родя нормално. Не се притеснявай излишно, на финала ще видиш че си е струвало   bouquet

Виж целия пост
# 11
Аз имах огромното желание да родя нормално. Заради недоглеждане на лекърите се измъчих 13 часа с много силни контакции и разкрите 5,5 см. В крайна сметка след като за момент спряха да чуват тоновете на бебето ми направиха спешно секцио. После ми смънкаха че бебето било в напречно положение и много голямо (4150). Ако дори имах и най бегла представа през какъв ад ще мина, щях да си планирам секциото поне две седмици преди това.
Виж целия пост
# 12
Момичета, има разлика между седалищно и напречно предлежание на бебето. Толкова късно ми се струва невъзможно бебето да се обърне вече.
Виж тук:
http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar/p16.html

Дано да се обърне и да родиш както ти искаш. Разбирам те напълно и аз съм със секцио, въпреки горещото ми желание да родя нормално. Не се притеснявай излишно, на финала ще видиш че си е струвало   bouquet


За разликата, верно е така  Peace
Виж целия пост
# 13
Смятам, че ако е напречно предлежание е по-добре да не се рискува да започне нормално раждане. Не съм специалист, просто така съм чувала от лекарите. Друг е въпросът дали наистина е напречно предлежание - най-добре се консултирай и с друг лекар (за предпочитане в конкурентна частна клиника Wink ), но при напречното шансът да се обърне на този етап е много по-малък.
Виж целия пост
# 14
По принцип, ако бебето не се обърне, това е достатъчно основание за планово секцио. тогава въпроса дали операцията е желана или не, не стои  Naughty - важното е само бебето да е добре  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия