Може ли да се мажа със Себорал и крема за стягане на AV. по време на бременност?

  • 698
  • 6
Имам почти пълна тубичка от крема за стягане Anew на Ейвън, но съм изхвърлила кутията и листовката и не знам става ли за мазане по време на бременност? Нека някой , който има листовка прочете и знае да каже. Ако се включат преставители, предполагам най- добре ще знаят.
Също и за Себорал форте, за пърхута, купих си го преди да разбера, че съм бременна, мазах се веднъж, сега не смея, но и върху него нищо не пише. Thinking Действа ми добре на косата и ако не е противопоказен бих продължила да го употребявам.
Виж целия пост
# 1
 кремове за стягане не се препоръчват,а и ме съмнява този на Ейвън да става за бременни...
Виж целия пост
# 2
Иренка, първо честито за хубавата новина,    bouquet . Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам  Hug .

За себорала не знам, но ме съмнява да е проблем.

За стягащите и антицелулитни продукти - мазала съм се по време на трите си бременности и не съм имала никакви проблеми. И с лекар съм се консултирала и той ми е увери, че кофеинът, който се съдържа в тези продукти е прекалено малко, за да рефлектира върху бременността.
Виж целия пост
# 3
За деборала съм сигурна, че няма проблеми.
А що па кремовете да не стават за мазане? newsm78
Ти няма да ги ядеш, я! ooooh! Whistling
Виж целия пост
# 4
За деборала съм сигурна, че няма проблеми.
А що па кремовете да не стават за мазане? newsm78
Ти няма да ги ядеш, я! ooooh! Whistling

Разбира се, че няма да ги ям, но има някои в които има силни съставки, както и много кофеин, който прониква в кожата. От кожата може да прониква и на други места, знам ли?
Пример за това е от рода Фастум гел мазила, попаднах на някои , които не стават, може да е вид презастраховане, но ако пише, че не е подходящ за бременни, каквато и да е причината, ще се замисля преди да го ползвам.
Виж целия пост
# 5
Иренка,аз не бих ползвала...ако няма някаква причина,защо ще измислят специализирана козметика за бременни...?
Виж целия пост
# 6
Аз смятам,че не е проблем да се използват по време на бременност,както и всички останали продукти за външна употреба, включително АVON,освен ако изрично не е отбелязано да не се използват от бременни, което в повечето случаи наистина е презастраховане. Всички продукти за външна употреба действат локално,проникват слабо през кожата, респ. в общия кръвен ток,практически не се предозират. Може да се получи гаф ,ако съдържат отровни, летливи( етерични масла- силни алергени),използват се продължително време и се нанасят на големи повърхности от кожатата. Казано накратко,значение имат само онези вещества,които преминават плацентарната бариера и могат да окажат недобро влияние в/у развитието или да предизвикат друг някакъв проблем. Изразих се доста сухарски,ама дано си ме разбрала... Hug
    
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия