За "заразните" болести

  • 12 827
  • 141
Трудно нещо се оказва човек да освободи съзнанието си от теорията за лошите болестотворни микроорганизми и за това как се заразяваме с разните му инфекциозни болести, само като някой кихне срещу нас примерно.

От доста време прехвърлям разни четива по темата, убеждавам се колко по-логично звучат и въпреки това ми става неприятно и ми се свива сърцето, когато някой сополив и кашлящ възрастен налети да ми целува децата... А ако се случи така, че няколко дена след това и те се разкашлят, ме обзема силен яд, въпреки всичко...

Чудех се само аз ли съм така? Какво мислите и как се чувствате по отношение на "заразяването"? Успяли ли сте да се отървете съвсем от неприятното чувство, че някой може да зарази детенце, дотолкова, че да не се притеснявате да го заведете да поиграе с кашлящото или повръщащото му другарче? Как?



Ето и един простичък не-теоретичен, а по-скоро практичен "материал" от темата на Ню "Заразихме я с варицела", която случайно ми попадна. Извадила съм описаните случаи, в които човек НЕ се заразява от варицела, въпреки близки (в много случай семейни) контакти с болен/болни. Хората, споделили подобни случаи, са около 1/3 от писалите в темата. В същото време те са повече от хората, които твърдят, че са се заразили още при първия си контакт с болен. А според официалните статистики варицелата е силно заразна - до 90%:

Аз лично бих си заразила децата... Даже съм и пробвала Wink.Не стана. Едно време растяхме четири деца в една къща и бяхме постоянно заедно-всички карахме шарка по различно време и макар че никога не ни делиха,като някой от нас е болен-факт е,че все се зарязявахме в градината,съвсем отделно един от друг.

Дъщеря ми премина няколко карантини в яслата без да се зарази. Е, на 4-5-тата карантина, накрая прихвана.

Пък и той нещо не ще да прихваща де. Миналата зима в яслата имаха 2 пъти-болните му спаха от двете страни на леглото-нищо не лепна Rolling Eyes
 

Не съм карала варицела.Не можаха да ме заразят нито когато половината клас, включително и другарчето, което седеше до мен се разболяха, нито когато спах в една стая с момиче, което на следващия ден и избиха обривите.

По миналата година карах варицела … исках дъщеря ми  да я хване ,но не стана .

не съм я заразявала зорлем, но я пусках на градина по време на три карантини - е, не и не! Последния път бяха останали само тя и едно момченце, което не се беше засичало с болните деца. И други шарки не е карала -уф, кога ли ще ми се стоварят.

Дариа миналата година мина само с 10-тина пъпки... Слава Богу мен не успя да ме зарази.

…  аз я изкарах на 26 год. на крак... Но незнам дали бих заразила детето си зорлем, надявам се да има природен имунитет като баща си - нито той (независимо от близките контакти с мен по време на болестта), нито майка му са боледували от варицела.

Като бях малка ме пращаха непрекъснато на шарка парти - особено рубеола партитата за момиченца бяха популярни  Mr. Green, но нищо не стана.

моята дъщеря се разболя през май, а още от ноември имаше варицела в групата, така че няма гаранция, че ще зарази

моята щерка кара на 4 годинки, ама се опъпчи яко... Постоянно се вреше в мен, а аз също не съм я карала. Така че не е задължително ти да се разболееш...

Аз не съм карала нито една шарка като малка, майка ми ме е пускала и водила нарочно при болни деца , аз така и не съм прихванала, а сестра ми е изкарала всичките... Скоро в групата на баткото имаше варицела, аз се прежалих и не го спрях, така и така трябва да ги изкара ConfusedТой обаче не прихвана.....

Имам брат с 1г. разлика сме. Той е карал 2 вида шарки + заушка. Аз - Нищо (пу, пу).

Лятото на 2007г. след като минаха 5-7 карантини в ДГ, най-накрая и синчето я хвана.... И викам си - това е. ИДЕ мигът  Tired Изминаха близо 3 седмици и тъкмо да почерпя и се изрина щерката. Айде нови 3 седмици треперене...
И иху-аху, минаха и те и аз пак суха от водата.  bowuu

не съм карал никаква шарка, при все, че сестра ми е изкарала 2-3.

Сестра ми години наред се опитвахме да я "заразим" - е не става - до ден днешен не е карала варицела, а е на 23! Ходила е и на градина и на училище....
 

Миналата пролет изкарах варицела. Изключително леко. Имах три пъпки на лицето и още толкова на врата. И един подут лимфен възел.
Спях с децата си. Нито едно от тях не се зарази.
За сметка на това, в края на м. юни тази година бяха на рожден ден на приятелче. Беше изкарало варицела и му бяха паднали вече коричките. 17 дни по-късно Дени се разболя. След още десет дена и малкия

И аз исках Сиси да я изкара като по-малка, не съм я водила да я заразявам но пък и не я спирах от градина. А там всяка година ранна пролет с месеци бяха в карантина докато се изредят всички деца. Разболя се последна от групата миналия май.
Брат и не е боледувал и бях в ужас да не се ошари, че тогава света щеше да ми отеснее. Ама пак го подмина.

И аз исках да се зарази, но когато имаха в яслата, само тя и още 1 детенце от 20 не я изкараха. Ама че имунитет!  Mr. Green

Когато щерката преболедува варицелата,една приятелка нарочно си доведе детето-да го зарази.Нищо такова не стана.

Преди известно време имаше вероятност синковецът да се е заразил с варицела. Изкара цял уикенд в компанията на роднина, която още не знаеше че се е заразила. Но е била заразна през времето, в което са били заедно.

Синът ми изкара варицелата на 1 годинка и няма да забравя как една приятелка довеждаше сина си всеки ден да прихване ама не стана.

Синът ми беше с варицела точно на първия си рожден ден. Повече от поканените казаха,че ще дойдат с децата си и няма нужда да отменям празника.Цял ден играха заедно децата и нито едно нямаше заразено,а една от майките беше дошла освен с голямата си дъщеря и с малкото си бебе на 2 месеца.
Виж целия пост
# 1
Мария и аз побеснявам когато някой болен се завира в лицето на детето ми. Не я водя да си играе с кашлящи  и болни деца. Закакво да я разболявам насила. Макар , че в детската градина има всякъкви  деца и сополиви и кашлящи и т.н.
Виж целия пост
# 2
Всъщност според това, което напоследък чета, включително темата за ГНМ (мислех там да пусна този постинг, но се отказах - много дълга е станала) изобщо няма заразяване. И всичко ми звучи много логично, докато някой не вземе зорлем да се завира болен при децата...
Виж целия пост
# 3
Мария, страхотна тема Hug Благодаря ти за труда, който си си направила да извадиш всичките тези цитати.
И един пример от мен - по време на синузита ми установиха стрептококи пневмоникал в носа. Имаше подобна тема в здравния и Бърди беше писал, че цялото семейство трябвало да пие антибиотици, защото скоро целия вход щял да се разболее. Не цитирам точно, но изказването беше в този смисъл.   Е, нито аз, нито двете ми деца, нито мъжа ми не прихвана нищо...Дори и да съм им прехвърлила тези пневмококи, нямаха симптоми- т.е. не се разболяха.
Виж целия пост
# 4
Цитат
изобщо няма заразяване
Много отдавна споделям това твърдение. Не съм чела нищо по въпроса, но може би сега ще се поинтересувам  Laughing.
Не пазя детето си от болни деца и възрастни. Нямам логично обяснение за това си поведение, по-скоро е интуиция, отколкото рационално обяснение.
Когато възрастен, който киха и кашля има близки контакти с детето ми (гушка го, целува го) по-скоро ме е яд на това, че този човек обикновено споделя стандартното мнение за заразите и въпреки това постъпва по този начин. Някак си в друга светлина го виждам тогава и може би затова се дразня.
Виж целия пост
# 5
Albena9, благодаря Hug Темата наистина е интересна и провокативна. Мен ме вълнува отдавна, но май ще се окаже, че още и е рано за тук. Въпреки това ще ми е любопитно да прочета има ли някой в този подфорум, напълно прегърнал идеята, че заразяването не съществува? Има ли други, които клонят в тази посока, но на моменти се разколебават и започват да се чудят дали все пак няма нещо-като-заразяване (аз май съм в тази категория)?
И изобщо всякакви мнения и материали, различни от добре познатото ни традиционно схващане, ще са ми много интересни.

пп Специално за стрептококите, предполагам си срещала постингите на Christian, че около 50% от хората са колонизирани. И ние имаме "челен" опит с едни тежки и неспиращи отити, когато щерката беше бебе, без малко да влезем в болница. Но всяко зло за добро - може да се каже, че именно благодарение на тях ми преля чашата съвсем и се отлъчих от традиционното педиатрично лечение.

Darra, радвам се да го прочета. Надявам се нямаш нищо напротив да те питам нещо - случвало ли се е детето ти да "прихване" и да се усъмниш в интуицията си?
Мисля, че закованата тема за Германската нова медицина би била една чудесна отправна точка, ако решиш да четеш Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Цитат
Мисля, че закованата тема за Германската нова медицина би била една чудесна отправна точка, ако решиш да четеш

Maria.St, изчетох цялата тема преди известно време, но ме вълнуваше друг въпрос и затова не съм обърнала внимание, но ще се върна да го открия. Признавам, че още отлагам статиите. Трябва ми малко време.

Цитат
случвало ли се е детето ти да "прихване" и да се усъмниш в интуицията си?

Досега не. Дъщеря ми е боледувала три пъти досега (1г11м) и за два от тях никой (не само аз) не може да свърже болестта и със заразяване. За  последното и боледуване, най-лесното обяснение е "вирус от яслата", само дето тя беше единствената болна от децата, които по това време посещаваха яслата.
Виж целия пост
# 7
аз пък направо се панирам като видя някой болен  иска да целува и пипа детето! заразява се и още как и презаразява после, като закрепи в къщи и отиде  при децата в градината на другия ден е пак болна! ами като те си ходят болни на градина, как да стане?това е за респираторните, дай боже да не ни напитят други тежки болести , хепатити, шарки и тн! аз ли4но съм карала много заради ясли и градини, но не съм станала много резистентна, само дето се разболявам последна и най-тежко!даже си мисля, 4е вси4ко си е до зараза, просто някой  е  с по-силен или по- слаб имунитет или носител без да се разболява!
Виж целия пост
# 8
Абе и аз тъй си мислех допреди някоя и друга година... Но се оказа, че нещата са по-различни. Доста по-различни. И всички с изключение на традиционната медицина поддържат становището, че заразяване в чист вид няма. Няма по-силен или по-слаб имунитет. Поне не би трябвало да има, ако се вярва на официалната теория, нали механизмът е еднакъв за всички?

Замисляла ли си се дали боледуването на дъщеря ти не се дължи на начина, по който тя преживява адаптацията си в яслата?
Виж целия пост
# 9
Цитат
Замисляла ли си се дали боледуването на дъщеря ти не се дължи на начина, по който тя преживява адаптацията си в яслата?
   

Да. Още повече, че месец след тръгването на ясла, при нея силно се изяви атопичен дерматит. Тогава потърсих хомеопат. По това време започнах да чета и този форум и попаднах на ГНМ Laughing.
Виж целия пост
# 10
 заразяването си е налице, аз бях на градината с нея цял месец и си бях болна, каквото на нея, такова и на мене се лепна! има ли болни ,не преска4ам ли4но или леко зака4ам, ако съм на антибиотици по това време заради друго!ами едно дете не беш? здраво по това време, оцеляването щеш? да е 4удо!вси4ки се изредихме след това, има още кашлящи и болни, свеки и аз направихме и отити, абе красота!аз в на4алото то4но си виках няма ли да им светне на тези хора как си носят и пренасят бацилите едва ли не уста в уста, целуват се вси4ки и  постоянно, даже непознати са ме спирали да ни целуват!4е и по устата я целуват малката! е, ами то си ясно после защо им текат сополите и кашлят като пуша4и!имунитет си има и то си зависи от здравословното състояние,а новите теории  не съм приела за миродавни, ина4е ще се окаже, 4е тукашните са открили първи топлата вода! те само изстиват и заради стоенето на топло се разболяват!дайте ми линк да видя какво ви е убедило вас?!
Виж целия пост
# 11
marsy, това, че не вяврвам в заразяването е мое убеждение, което логично не мога да обясна. Мога да да дам примери с мен и детето ми. Интересно ми стана, ти казваш, че всичко, от което тя е боледувала един месец и ти си се заразявала. А обратното? Тя заразява  ли се от теб? В работата си (която е с деца) съм забелязала, че аз не се разболявам когато работя с детенце, което боледува. Когато аз съм била болна не отчитам децата също да са се разболявали. Други колеги обаче много често казват, че са се заразили от еди си кой и съм сигурна, че го вярват. Чудя се дали точно страха от заразяване не кара  възрастните също да се раболяват при контакт с болни.
Виж целия пост
# 12
еми, аз имам три деца и наблюденията са ми конкретни! малката като беше бебе, бяхме в бг и на гости ,тоест бяхме събрани 10 4овека в един апартамент, и летния грип ни покоси вси4ките, падахме през 3 4аса, по4на се с децата и възрастните(баба), после родителите(ние)бяхме като във военно време за тоалет и мивка или легени за повръщането! за грипа просто не преска4а, което е интересното, тука оби4ат ваксините против грип и си бият, ами не ги отминава, което ми прави впе4атление, даже усложненията са пове4е там! дайте ми линк4е за тази теория за незаразяването! любопитно ми е, след като откриха заразяване при слюн4ест контакт дори за спина и язвата!за рака 4ета преположения за вирусна основа, тоест интересно ми е!
Виж целия пост
# 13
Maria.St, и аз като теб все по-често се замислям над тези въпроси, особено след като започнахда чета повече и да се лекуваме с хомеопатия. И знаеш ли, действиетелно на човек му се случва това, което е в мозъка му. Вече започвам да се убеждавам и на практика за това.
Имаше нещо, което Christian обясняваше за шарките в ДГ, например-децата са в една и съща стресова среда, на една и съща вълна/честота са (това съм запомнила синтезирано).
Което на мен ми дава обяснение за много "зарази", но все още не може да ми се изясни напълно.
И все още, подобно на теб, се свивам малко, когато налетим на кашлящи, сополиви и прочие деца, като веднага след това, с усилие на волята си казвам:"не е заразно, няма да ги зарази". Мисля го наистина много усилено, и досега никога, никога не се е случвало. Не се е случвало и дъщеря ми да кашля и да зарази сина ми.

Имам обаче няколко примера, които са ми малко странни и не мога да си ги обясня с еднаквата "честота". Съвсем накратко.
Когато сина ми бе на 7м лежахме с него в болница за бронхиолит. Другото дете в стаята бе с двустранна пневмония и от един момент нататък-с диария. Върнахме се от болницата с диария, която обхвана дъщеря ми и съпруга ми, но не и мен. Обикновената медицина обяснява това с по-силен имунитет. Не нзая как би го обяснила ГНМ или хомеопатията.

Втори случай: В Габрово на летувка. БАбата в къщата, където сме отседнали е покосена от върлуващия в Габрово летен грип с повръщане и разстройство. Само сина ми се "заразява" от това и повръща три дни (без разстройство). Никой друг от нас четиримата. А бабката не се е доближавала повече до сина ми, отколкото до всеки друг от нас.
Чудя се newsm78
Виж целия пост
# 14
Marsy, това, което в момента си изравям от bookmark-овете: http://www.whale.to/v/disease2.html.

Ако искаш вкратце мога да ти кажа основополагащия аргумент срещу теорията на заразяването. Въпросната теория се базира на следните постулати, формулирани от нейните създатели и претърпели малко промени във времето:
- микроорганизмът трябва да присъства във всеки случай на заболяване, но не и в здрави хора;
- микроорганизмът трябва да може да се изолира от болния в чиста култура;
- когато с микроба от тази чиста култура се зарази здрав човек, това трябва да доведе до заболяване;
- от заразения експериментално човек трябва отново да може да се изолира първоначалния микроб.

Ако всички тези са изпълнени, можем да говорим, че микробът Х предизвиква заболяването У. Ето тук е обяснено малко по-подробно на английски, въпреки че основната насоченост на текста е друга (по-философска).

Та въпросните постулати са "лееееко" позабравени в съвременната медицина. Всъщност забравени са до такава степен, че май за никое заболяване, за което официалната теория е набедила конкретен микроб (вирусът на варицелата, хепатита, заушката, грипа и сие), тези правила не са доказани.

Това теоретично. Всъщност, ако се замисли човек (мен в последните години ме тресе един агностицизъм) цялата съвременната наука се базира на теории, а не на факти. Та ако искаш факти, забрави постулатите и се върни към първия ми постинг, има достатъчно Simple Smile Би следвало поне да се съгласиш, че има доста много неща, които теорията на заразяването на може да обясни. Минимум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия