Ако ви е останало малко кайма и картофено пюре - вариант за запеканка.

  • 11 018
  • 14
Ето снимка на това как оползотворих малко кайма, малко картофи и кисели краставички.
Първо снимка на цялото руло

и на парченца от него


На когото се е харесало да чете надолу за рецепта  bouquet

1. около 200 - 300 гр кайма смес
2. 3 по големички картофа
3. 2-3 супени лъжици масло
4. малко прясно мляко за разреждане на картофеното пюре
5. една глава лук
6. 3-4 кисели краставички
7. сол,черен пипер, кимион,чубрица
8. кашкавал за отгоре.

Запържих лука, каймата ,подправките. Накрая се прибавят нарязани киселите краставички.Ако имах гъбки можеше и тях, но нямах Sick
От картофите, маслото и млякото се приготвя пюре.Овкусява се с черен пипер по желание.
Аз редих във форма правоъгълна за кекс - намаслявам я, отдолу ред пюре, отгоре каймата, после пак пюре и най отгоре настърган кашкавал.
Пече се на 250 градуса докато кашкавала почервенее.
Може и в друга тавичка, но в тази форма парченцата ми станаха много красиви при разразване. Снимките не са много добри, но все пак.....
Поднесох рулото с питки от форума и червено винце.
Ако ви хареса пробвайте   bouquetаз така унищожих останките в хладилника.
Бон Апети  bowuu
Виж целия пост
# 1
Има и по-мързелив вариант - просто се настъргват картофите в сместа, разбира се сварени. Има и най-мързелив вариант - с готово сухо картофено пюре.
Виж целия пост
# 2
Знаеш ли,снощи бяхме в свекърва ми,ненадейно отидохме,та жената не се беше подготвила,и ни сервира доста притеснено супа топчета,ноо топчетата били смес от кайма и картофи/сварени и смачкани/.И ни се заизвинява как имала много малко кайма и останало карт.пюре,та решила да ги оползотвори по този начин.....ееее,ама на мен много ми хареса,щото аз и без това не обичам много меси.
Та ,твоята рецепта е много подобна на снощните топчета,така ,че веднага си я записвам Peace
Виж целия пост
# 3
Само не разбрах...от коя страна това е "руло"?
Виж целия пост
# 4
Мале мале.... Пф, пак ми се разтекоха лигите Crazy
Виж целия пост
# 5
Само не разбрах...от коя страна това е "руло"?
Ама ти във всяка тема ли влизаш, за да се заяждаш?!?! Close Close Close
Нарочно прегледах "последните ТИ публикации" - ами че то все на някой кусури намираш


По темата- страхотна идея- пробвала съм нещо подобно, но с настъргани варени картофи....Мисля че с готово картофено пюре,гъбки и краставички е чудесна идея за непредвидени гости Hug
Виж целия пост
# 6
Само не разбрах...от коя страна това е "руло"?

Ами от никоя  ooooh!.По скоро знам ли като кубчета се получи ,но нали картофите са на 2 реда и е в тази форма.
Сега да оправям ли заглавието newsm78 100 часа се чудих как да го кръстя и това роди главата ми.
Виж целия пост
# 7
Снощи го спретнах за вечеря, много е вкусно. Само че наредих продуктите в кръгла дуралексова купа и го запекох в микровълновата за 15 мин. Редувах пюре, кайма, червени чушки от буркан, докато свършат продуктите. След това обърнах и се получи нещо като торта. Благодаря за рецептата.
Виж целия пост
# 8
Само не разбрах...от коя страна това е "руло"?

Ами от никоя  ooooh!.По скоро знам ли като кубчета се получи ,но нали картофите са на 2 реда и е в тази форма.
Сега да оправям ли заглавието newsm78 100 часа се чудих как да го кръстя и това роди главата ми.

Ами всъщност...то това ястие си има название и се нарича шепърд пай. newsm78 Само между слоевете кайма и пюре слагат царевица от консерва. newsm78 Както и да е...Рулата се навиват. Пай, запеканка, огретен...всякак би му отивало повече от руло.
Виж целия пост
# 9
Xsenia - оправих го заглавието.
Пък за този пай за пръв път чувам.
Сега остава да кажеш - ами да си чувала hahaha.Шегувам се  bouquet Hug - така както го промених по се разбира за какво иде реч наистина.
Виж целия пост
# 10
   Ooooooooo, Бъни, рецептата ти е толкова интересна, не си струваше да оправяш заглавието заради Xsenia. Влизам рядко във форума, но вече ми наптави впечатление, че тя е постоянно недоволна от нещо.
Виж целия пост
# 11
  ... Влизам рядко във форума, но вече ми направи впечатление, че тя е постоянно недоволна от нещо.
Мдаммм,както казва един познат: Вземи "тракни"нещо чуждо да изпуснеш парата hahaha
По темата- снощи го пробвах,стана много хубаво.Направих го с готово картофено пюре, 250гр. кайма,краставички,гъби,и кашкавал
Много вкусно стана,но нямам снимки Tired- другия път ще го снимам преди да са го нападнали Hug
Виж целия пост
# 12
Днес отново го направих за майка ми- само че с домашно пюре Crazy
Ето снимка- направих я набързо преди да е свършило
http://images23.snimka.bg/004939600-big.jpg
Виж целия пост
# 13
Звучи интересно, ще пробвам!  Peace
Виж целия пост
# 14
Не си падам по гъбите ,затова запеканките ги правя с кайма,кис.краставички,картофи варени,малко масло ,грах и царевичка по малко за цвят и разнообразие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия