Питане за активния въглен

  • 2 608
  • 3
Здравейте момичета,

Вече 5 дни се боря с разстройството на малкия ми син - на 1г. и 5 м. е. Всичко широко известно вече съм дала и направила, но резултат няма. Та някой давал ли е активен въглен на толкова малко дете и помага ли повече от ентерола примерно? И въобще как действа активния въглен? В аптеката ми казаха, че нямало никакво възрастово ограничение, както и количеството не можело да навреди при евент. предозиране. Това не ми звучи нещо много вярно, нали все пак е лекарство. newsm78
 Утре следобед ще звъня и на педиатърката, но до тогава сигурно мога да направя нещо по въпроса.

Благодаря предварително и лека вечер!
Виж целия пост
# 1
Активният въглен не е точно лекарство. Аз също мисля, че е безвреден. От моя опит с разстройствата на дъщеря ми мога да кажа, че поне на нея повече й е помагал Ентерола.
Виж целия пост
# 2
Във вашия случай НЕ е добре да давате активен въглен.
Прилага се най-вече при болки в стомаха от неправилно хранене.
Виж целия пост
# 3
активния въглен не е Ранитидин, че да се дава за болки в стомаха. Спокойно можеш да го дадеш. Не е лекарство и няма предозиране. Но пробвай с половин хапче и ако не свърши работа дай цяло. Спокойно, ако има някакви токсини, въглена ги абсорбира и ги извлича. Не случайно го ползват при промивки при натравяния.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия