Освобождаване от такса на деца с хрон. заболявания в ОДЗ-та.

  • 1 952
  • 6
Вчера на вратата на ОДЗ-то , където ще записвам малката имаше изнесена обява за приема тази година. Беше подчертано, че право да не плащат такса ще имат само деца с над 90% намалена соц. адаптация. До миналия месец това право имаха деца с от 50% нагоре. А сега, ново 20   Close  Rolling Eyes Това ново ли е, само в нашето ОДЗ ли си го е измислила директорката? Не съм сигурна, но предполагам, че повечето дечица с 90% си ги гледат в къщи родителите.  Пак са си го нагласили тези дето имат сметка. А болните - да се отървем от тях....
Някой има ли информация?
Виж целия пост
# 1
На нас нищо такова не са ни казали. Гого е с 79%. Трябва да проверим, но може и да ни сюрпризират от следващия месец.
Виж целия пост
# 2
Доротея моят син е със 100% с ЧП, но не го гледам в къщи. Той ходи на ясла но ние не сме освободени от такса. На нас ни обясниха че за да ни освободят трябва детето да посещава специализираната ясла на деца с увреждания. Но нашето заболяване е такова че детето не се нуждае от този специализиран център, то може да ходи в масови градини и училища.
Виж целия пост
# 3
Мин. год.  беше пьрвият ТЕЛК на дьщеря ми.Малко кьсно научих/но и които трябваше не ми каза,вьпреки,че персонала в градината знаеше/.Тя посещава масова град.ЕР е 90% с ЧП.В нашият град от 90 %.нагоре децата са освободени от такса.Тази год.новият ТЕЛК пак е 90% и няма промяна .Може би вьв всяка община е различно,вьпреки че така се игнорират привилегиите и потребностите на децата с ТЕЛК.
Виж целия пост
# 4
Трябва да се провери в Столична община, за всеки град е различно. Таксите ги определят от Столична община, не могат да си ги решават от ОДЗ. За сина ми досега не плащахме, но той още не е ходил тази година, не знам дали и нас няма да ни изненадат...
Виж целия пост
# 5
В Русе единствено в яслата към Дома за медико-социални грижи децата са освободени от такса. Казвам децата,защото там могат да постъпят и без хронични увреждания.Достатъчно е личния лекар да пише,че детето боледува често от инфекции на ГДП или бъбречни. Има доста злоупотребяващи с тази възможност. Там предлагат всекидневни медицински грижи и групите са с намален брой деца. За съжаление не можем да се възползваме от това. Малформациите  на дъщеря ми не и позволяват да посещава голям колектив.
Виж целия пост
# 6
Ние отначало плащахме такса и то пълна .После ни казаха ,че трябва да представим телк решението и с него ни спряха таксата.Така била решила общината. До сега бяхме с 70% и не съм плащала такса  за дет. ясла на Хриси.От януари сме без телк решение.Чакаме  да ни насрочат дата за психиатричен телк и за това все още не знам нищо за плащането . Най вероятно ще започна да плащам отново.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия