как да го науча да пие вода?

  • 910
  • 16
Синът ми е на седем месеца и хапва вече пюрета, каши, различни зърнени култури със сирене. Пие адаптирано мляко два пъти през деня и понякога през нощта. Проблемът е, че отказва вода. Не иска и милилитър да изпие, плюе я. Ако случайно се излъже да пийне малко, после повръща. Страх ме е, че ще се обезводни. До преди два месеца това не ме притесняваше, дори и не съм предлагала до края на четвъртия месец, но сега вече се притеснявам. Дайте ми идеи как да го науча да пие вода.
Виж целия пост
# 1
не знам вариант ли е, но засхто не му даваш бутилката и тои когато сам реши да пие. в началото ще се мръщи ,ще си играе с нея, но все ниакога ще му хареса.
Виж целия пост
# 2
ТОЧНО АЗ ПИСАХ ТАМА,че детето ми не иска да пие вода-извода беше- предлагай,но ако не иска не го насилвай,може да пробваш да даваш чай от инстантните,но те съдържат захар и аз отхвърлих този вариант Peaceако толкова се притесняваш пробвай...моето слънце един ден изпие 50-60гр. на другия ден неиска Thinkingно аз спрях да се тревожа,мисля,че тя си знае най-добре...
Виж целия пост
# 3
Чай и аз отхвърлих като вариант, всички са пълни със захар. Сок не ми се иска толкова рано да предлагам. Памперсите само понякога са сухи, но все пак се притеснявам.
Виж целия пост
# 4
ами при нас памперсите никога не са сухи newsm78ако искаш се консултирай с педиатър Peace
Виж целия пост
# 5
Не се тревожи. Много бебета не пият вода, въпреки че са захранени.
Предлагай вода-ако е жадно, ще пие, ако не е -няма. Не го насилвай.
Няма да се обезводни. И жадно няма да стои.  Peace
Виж целия пост
# 6
И моят син е  на 7 и 1/2 месец. Имаме същия проблем с водата. Пие много рядко и до преди месец някъде, колкото изпиеше я повръщаше. Сега , когато успея да го излъжа с малко количество вече не я повръща, но и не я иска. Давам му шишето но той въобще не му обръща внимание. Не се притеснявах много, защото и аз си мислех, че ако е жаден, ще пие, но на последната консултация споделих с педиатърката и тя каза, че млако му липсва водата. Нещо по фунтанелата го пипаше и каза, че си личи липсата на вода. И запонах да пробвам да му я давам с лъжичка. Понякога така изпива и по 20-30 мл наведнъж /иначе изпива толкова на денонощие/. А скоро започнах да му давам и от обикновена чаша. То му е интересно и пие ли пие. Е, повечето изтича отвън, но и си пийва не малко. Сега се каня да му купя детска чашка за пиене, от тези с накрайниците,  и да пробвам с нея как ще е.  Не го наливам много, но гледам да пийва поне по 60, 80, а понякога и 100мл. на денонощие.
Виж целия пост
# 7
А защо не опиташ да му даваш вода в която си сварила някакъв плод? Да речем, пускай няколко резенчета ябълка във водата когато я преваряваш, но не добавяй захар.Така тя ще има приятен аромат и детето може да я хареса. Peace
Виж целия пост
# 8
А защо не опиташ да му даваш вода в която си сварила някакъв плод? Да речем, пускай няколко резенчета ябълка във водата когато я преваряваш, но не добавяй захар.Така тя ще има приятен аромат и детето може да я хареса. Peace
Това е хитро, благодаря.
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай, щом не иска, значи на този етап няма нужда. Синът ми беше по същия начин. Започна да пие на 10 месеца.
Виж целия пост
# 10
Това е хитро, благодаря.

Пак заповядай.  bouquet. А сега се замислих,че ананаса има много приятен аромат, когато е сварен на компот. Знам, че ананас се дава малко по-късно, но мисля,че ако е само водичка от него няма проблем. Все пак може да се поинтересуваш за това. Peace
Виж целия пост
# 11
Хм, сложи й гликоза или захар малко, и чай...
Виж целия пост
# 12
Аз мисля, че няма нужда да го учи да пие сладка вода. Не  е полезно и излишно ще го помпи. По добрият вариамт беше споменат по горе- остави го да си поиграе с бутилката пък може да реши и да пийне.
Виж целия пост
# 13
Моя син също в много редки изключения пие вода, педиатърката ми настояваше много. Докато беше по-малък някак успявах, но откак му спрях всякакви шишета, защото искаше кърмата от шише, а не от гърда и имаше опасност да се отбие, въобще не близва. Давам му и шише да си играе и чаша с накрайник, но той ги дъвче, а не суче или плюе, ако случайно нагълта. С чаша пие по малко, но и доста се залива. Когато ходихме на консултация по друг повод при гастроентеролог, тя беше категорична, че трябва да се предлага, но ако не желае значи не е жадно и да не се насилва. Аз му давам да суче, когато поиска и мисля, че тази течност е достатъчна.
Виж целия пост
# 14
И ние имаме този проблем с водата, много рядко пие, но честно казано и аз не съм особено постоянна в предлагането Embarassed. Но винаги когато се сетя, го правя и наистина варианта да се даде шишето и докато си играе детето си пийва е сполучлив понякога. Peace Иначе и аз давах вода с много малко чайче вътре колкото за вкус,но нямаше ефект, затова си реших, че е най-добре да си давам чиста водица, пък колкото изпие. Аз си мисля че има някакво значение и това че е студено сега и не се пие толкова много вода, може би напролет...Знам ли и аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия