Анулураните полети

  • 1 952
  • 20
Като гледам как през ден има анулирани полети на Бг. летище и се плаша,че ми предстои пътуване ругата седмица.
 Много ще се радва ако някой е попдал в подабна не много приятна ситуация.Как се отнася песонала на летището към вас и най- вече като видят,че сте с малко дете.
 И по-скоро ме вълнува не на българското летище,а на летището за трансфер,в моя случай това е Прага.
 Дано да сте разбрали каво имам в предвид.
Виж целия пост
# 1
Кацат на друго летище - Пловдив примерно
Вчера били кацали в Солун цял ден

Не ми се е случвало
Аз летя утре, нядявам се, че няма да имам опит за споделяне  Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Ей, Солун не съм го виждала  Mr. Green Интересно, дали застраховката ще покрие хотела там, за няколко нощувки  Party
mama_13, лоша работа, а ако си и с дете е още по-трудна. Подготви се психически и гледай да имате достатъчно финанси, ако се наложи и да нощувате някъде  Rolling Eyes
Една зима така пътувах на нокти. Страшен късмет извадих, само летището в София работеше, дори полети за Гърция и Израел бяха пренасочени към нашата столица  ooooh!
Виж целия пост
# 3
И ние сме от късметлийките. Peace
2 седмици преди полета ни непрекъснато съобщаваха за проблеми_неизлетяли или закъснели с по 30 4аса,пренасо4ени другаде.
В деня,който се прибирахме времето беше по4ти пролетно,слънце,грам обла4е нямаше,камо ли мъгла.На следващият ден отново се е запо4нало с лошо време и изнервени 4акащи.
Запасе се с най_важните за детето ти неща,пари си приготви,каквото и да се слу4и да можеш да го посрещнеш.
Да не ти се налага,всъщност. Wink
Виж целия пост
# 4
С мъжа ми летяхме на 23.12 през Мюнхен за София с Луфтханза. Като стигнахме вечерта в Мюнхен отмениха полета за София заради мъглата. Доста ядосващо, но ни настаниха в прекрасен хотел, имахме безплатна вечеря и закуска и на следващия ден ни качиха на следващия редовен полет и ни закараха до София. Единственото, което ми липсваше бяха резервни дрехи. По принцип предложиха да ни свалят багажа, но това щеше да трае дълго и ние се отказахме.

Мисля, че по принцип българските авиокомпании кацат в някой друг близък град, ако не може в София и от там си превозват пътниците. Това ми се е случвало преди години - не беше много приятно, голямо чакане, и бавно прибиране от Пловдив Sad
А чуждите авиокомпании май не излитат в такава ситуация.

Надявам се да не се случи нищо такова с вас, и дано отношението в Прага е добро. Но както са казали и другите вземи дрешки и каквото друго ти трябва за бебето, за всеки случай!  Peace
Виж целия пост
# 5
Ние бяхме в подобна ситуация. Врьщахме се в Канада и полета до Будапеща беше спрян. От унгарските авиолинии ни смениха маршрута и ни пратиха да летим до Прага, от Прага се прекачихме за Будапеща и най-накрая от там си взехме самолета за Торонто. Номера е да проверяваш с авиокомпанията, с която летите дали има промяна и да поискаш друг полет веднага. В нашия случей имахме голям кьсмет с времето, защото втория полет беше след 7-8 часа и имахме достатьчно време да патуваме през различни дьржави и пак да си хванем самолета на време. Дори се получи по добре за нас, защото иначе щяхме да подивеем за толкова часове на аерогарата в Будапеща.
Мисля че като си с малко дете, персонала проявява по голямо разбиране. Ако това не помогне остави детето да им пореве и те ще се смилят над вас. 
Виж целия пост
# 6
Може пък да извадите късмет. А летището в Прага е лесно за оправяне, не се притеснявай, аз в началото на ноември минах от там на път и от БГ. Купих си Оплатки  Laughing и Бехеровка, и си спомних време от преди 20 години:)) еех.
Виж целия пост
# 7
Това летище в София ще се опитвам да го избягвам като краставо вече! Писах и другаде, ама не са вежливи и не ти казват нищо, това поне България Еър. И през ден отменят заради лошо време, нещо пак не било докарано както трябва и не можели да приемат и излитат самолети в мъгла, а там точно си било мъгливо мястото. Абе наречи го Враждебна и повече не ми говори!

Иначе ако ви отменят полета или ви пренасочат ще ви платят хотела, всички компании го правят.
Виж целия пост
# 8
С мъжа ми летяхме на 23.12 през Мюнхен за София с Луфтханза. Като стигнахме вечерта в Мюнхен отмениха полета за София заради мъглата. Доста ядосващо, но ни настаниха в прекрасен хотел, имахме безплатна вечеря и закуска и на следващия ден ни качиха на следващия редовен полет и ни закараха до София. Единственото, което ми липсваше бяха резервни дрехи. По принцип предложиха да ни свалят багажа, но това щеше да трае дълго и ние се отказахме.

същото и при мен с Луфтханза преди няколко години, само дето полета тръгна, аз естествено заспах моментално и се събудих след близо 4 часа обратно във Франкфурт - от София ги върнали заради мъглата. Настаниха ни в страхотен хотел (погледнах му ценорасписа, 450 евро беше нощувката), сутринта закуска, изобщо - направиха от една неприятна ситуация почти приятно преживяване.

То се видяло че с това летище в София зимно време положението е crapshoot, но откъм пътуване май най-голямо значение има с коя авиолиния се лети... аз затова религиозно винаги си летя с ЛХ - само хубави неща мога да кажа.
Виж целия пост
# 9
на 23ти летяхме за БГ.
няколко часа чакахме без никакви обяснения на летището в Болоня. Понякога се пускаше по някой слух, като например, че нямат пилот, накрая зачакахме вдигане на мъглата в София. По едно време ни раздадоха сандвичи, което съвсем ме отчая ( нискотарифни компании не са много ларж). И когато си казахме, че явно няма да се лети днес, всички се втурнаха към гейта, сякаш повикани по телепатия ( никой не съобщи, че ще излитаме)
Бяхме едва ли не последния кацнал самолет в София, на следващия ден всички полети бяха отменени.


на 28ми се прибрахме , като компанията обедини 2 полета ( без ясно обяснение) и чакахме 6 часа на стария терминал.
В крайна сметка излетяхме за Бергамо ( вместо Болоня). Кацнахме живи и здрави там, около час се лутахме из паркинга да търсим автобуса за Болоня, тъй като никой не ни упъти. Слава Богу имаше автобус и след 3-4 часа си бяхме вкъщи.
Никой не ни даде една чаша вода за повече от 12 часовото приключение.


Важно е да имаш пари. Да купуваш храна, напитки. Занимавки за детето ти също така. Може би одеалце и тн, да му създадеш някакви удобства, ако чакате много. Прага е много лесно летище, мисля, че няма да имаш проблеми.
Успех и дано всичко мине лесно.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за подкрепата.Аз като идвах към Бг. и ми се наложи да й сменя памперса останах доста учудена от стаята за бебчета,вътре си имаше кошарка и маса за смяна +маса и 2 стола.
 Но никъде не видях дали има душове,като в летището на Будапеща.
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета,
Нашите ще пътуват София - Дортмунд в понеделник и ми е много притеснено....
Някой да има опит с Wizz Air? Те как постъпват ако има анулирани полети?

Дано всичко мине ок, че с тия мълги.... Sad
Виж целия пост
# 12
И по-скоро ме вълнува не на българското летище,а на летището за трансфер,в моя случай това е Прага.

Летището в Прага е много добре уредено, ново, и е изключително лесно да се ориентираш. Не мисля, че би имала проблем там. Винаги има някой наблизо, когото да попиташ за информация. На английски, разбира се  Laughing
Виж целия пост
# 13
мама13
за съжаление, вече мога да споделя лош опит

С коя авиокомпания летиш?

Пътуването ми Брюксел-София, което обикновено трае 2,5ч, продължи 23ч - с много дълъг престой в Брюксел, пренасочване към Варна, престой във Варна и извозване до София през нощта с автобус.
 
В Bulgaria air, бяха изключително непрофесионални, неприятни, груби.
През цялото време всички служители твърдяха, че не са точно те човека, който може да ни информира.
Щях да падна в момента, в който попитах официалния представител на бг аир защо след като имам билет купен за датата ме няма в списъка на пътниците и какво ще направи той по въпроса, той ми отговори:
 "ми .... то не зависи от мен, аз нищо не мога да направя, а за колегите ми в София днес е неприсъствен ден. Какво да направя, ми той колегата може би кара ски на Витоша."

За цялото време дадоха само по един ваучер от 5,5 евро, който на летище Брюксел стига за кафе и кола. 

Не даваха никаква официална информация. Всичко беше под формата на слухове

Нямаше деца, така че не мога да ти кажа как се отнасят.

Извинявайте за дългия пост, но съм просто поразена как е възможно да има такава липса на професионализъм.

Предишния ден приятелка летя с чешките авиолинии. Бяха ги настанили в хотел и се бяха държали културно.
Ясно, че мъглата не е по вина на бг еир,  но обслужването на пътниците е тяхно задължение.
Виж целия пост
# 14
рали, на летището имаше един плакат с правата на пътнците.
мъжът ми си записа адреса на сайта.
след 6ч. престой имате право на обезщетение.
една мацка от нашия самолет взе адресите на всички, за да пише на авиокомпанията, но още нямаме вест от нея.
както и да е - аз не бих оставила 23 часово пътуване, неведение и пр. просто така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия