Необходими ИЗСЛЕДВАНИЯ при раждане - СПЕШНО

  • 2 476
  • 4
Здравейте, може ли някой да ми изброи кой е минимума от изследвания, които трябва да им занеса в родилното като отида да раждам (още не съм избрала болница)
- СПИН, васерман и австралийски антиген са ми ясни
- кръвна група
- пълна кръвна картина
- урина (какво е задължително да й се изследва?)

Кои са задължителните неща може ли някой да ми каже?

Искам да сравня с нещата, които имам до тук, да не би нещо да съм изпуснала.
Виж целия пост
# 1
Трябва ви обменна карта и направление за хоспитализация от наблюдаващия бремеността. Кръвна група, последната кръвна картина, СПИН , Васерман  за друго не се сещам ,че е задължително да правите. В последния месец на бремеността се прави и микробиология на ваг.секрет.
Виж целия пост
# 2
Там,където ще реждам аз ми казаха, че въпреки, че имам картонче с кръвна група на място пак ще ми я правят защото на талончето пишело - само за спешни случаи. Казаха ми, че на място ще ми направят и чревни иследвания.
А за кръвните иследвания, нямаш ле направление от личния ти АГ? Мен ме накараха да направя за родилното освен пълна кръвна картина и глюкоза,общ белтък,албумин и урина ОХИ и седименти.
Виж целия пост
# 3
Също искат вагинален и анален секрет(микробиология)
Виж целия пост
# 4
Необходимо ти е направление за хоспитализация ако ще ползваш услугите на здравната каса,обменна карта която се издава от ЖК/в нея са вписани необходими те ти изследваниа за болницата ,като HIV,WASS,чревен,влаг.секрет те се пускат 45дни преди раждането/,фиш за кр.група/ако има печат от кр.център няма ти я изследват на ново/пълна кр.картина,кр.захар,урея,вр.кървене/съсирване,фибриноген,урина статус/алб.захар,седимент/,трябва да зняеш,че изследванията са валидни 7 дни.След това трябва да се повтарят отново.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия