Разстройство и повръщане

  • 3 193
  • 26
Проблемите са от вчера - като я взех от яслата ми казаха, че повърнала и имала разстройство. Вкъщи също ака 2 пъти рядко, тази сутрин 1 път. Снощи като й давах да яде - пак повърна. Днес не иска да яде, иска само да лежи. Коремчето къркори.. Някави идеи какво да правя?
Яла е само в яслата и вкъщи храна от детска кухня
Виж целия пост
# 1
А на лекар ходихте ли?

Има такъв вирус в момента и може да го е лепнала, но все пак отиди при лекар. Peace
Виж целия пост
# 2
Следобед мисля да я водя, ама не знам дали ще ни приемат без час..Говорих с добър педиатър по телефона, каза ми да я държа на диета няколко дни, но тя не иска изобщо да яде...
Не знам какво става, само лежи, а иначе не се спира..
А някой знае ли този вирус, който върлува как се лекува?
Виж целия пост
# 3
Не знам как се казва вируса, но ти ми кажи кой е педиатъра.

На първо време можеш да й направиш чай от джоджен който да пие непосладен.
Или да й дадеш половин ампула Гентамицин,за да спре разстройството и натриев цитрат против повръщането.
Но ако е вирус нищо няма да й помогне, докато не се набушува вируса. Confused
Следи детето да не се обезводни.Много течности й давай.
Виж целия пост
# 4
Не мога нищо да й дам, плаче и се мята, не дава и на ръце да я взема даже..
А педиатърът е в Бургас - д-р Димитрова
Виж целия пост
# 5
Залажи я по някакъв начин и дай Натриев цитрат 3х1ч. л. , прахчета - Ентерол и Хидрасект Naughty Хидрасекта са много хубави , но ги има по 15мг, и 30мг  Naughty Моето педи ми е съветвало да давам два пъти по половинка от Хидрасекта, който е от 30мг, а ако е от 15мг-цяло и сутрин и вечер от Ентерола  newsm78 и пълна диета - на бисквитки и солетки и по малко течности , хубаво е мин. водичка  Горна баня  Thinking
Виж целия пост
# 6
Заведи я веднага на лекар, защото децата бързо се обезводняват.
Виж целия пост
# 7
Заведи я веднага на лекар, защото децата бързо се обезводняват.

 Peace

И аз бях пипнала тоя вирус преди 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 8
China rubra 9 CH  хомеопатично за разстройство,  чула съм и за следното 1 ч.л. канела в малко вода.
За повръщане има капки Вомитусхил
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за отговорите. Преди малко се върнахме от лекар, доста ме успокои, поне по отношение на това, че не е инфикциозно - ако било инфекциозно, нямало да ака по 1-2 пъти на ден, а поне 10. Изписа ни диета, макар че детето не иска да яде почти нищо, явно организмът сам си определя режимът. Ще пием прахчета Ентерол, после Хидрасек, макар че се чудя как ще ги давам, като нищо не иска да приема.
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай че не иска да яде - даже е по-добре.(Животните напр. когато имат стомашни проблеми се оставят на пълен глад само на вода и бързо им минава.)
 Като се поуспокои коремчето сама ще поиска - само по някоя солетка и по малко но често течности.(леко подсладен, хладък чай от мента)Скорошно оздравяване!
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай.
Тя сама си усеща,и е по-добре ,че не се храни.Нека изчисти.
Малкия ми изкара същото,само че него един ден го държа.
Аз го лепнах веднага след него,при мен протече цяла седмица.

Давай й нещата,които лекаря е предписал.
Малчо се оправи само с ентерол.

Аз пих и от другите прахчета...

Не я тъпчи с храна,давай течности.

И дано утре сте добре! Hug
Виж целия пост
# 12
Ако не иска нищо да пие може докато спи да и даваш по малко те4ности с една сприцовка .Аз на малкия по цели нощи съм му давала така и съм го спасявала от обезводняване.А за те4ностите -може да даваш разгазиран спраит,фанта(обикновенно на децата им харесва)/
Бързо възстановяване!! Hug
Виж целия пост
# 13
нищо не иска да пие, да яде. Не мога да й дам Ентерол, нищо не приема.
Виж целия пост
# 14
Трябва да си изобретателна и настоятелна, защото при такива вируси децата се обезводнямат бързо.Опитай със спринцовка по  малко да й даваш течности.

И следи дъха й. Ако започне да мирише на ацетон не е добре.
Стискам палци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия