Проблеми със стомаха = забрана на салатите от лекар. Ами сега?

  • 6 193
  • 10
Здравейте,

Имам проблем, който вече 3 месеца ми трови живота.
Като тийнейджърка попаднах в хватката на хранителните неврози (знаете за какво говоря) и ги изкарах една след друга... Sad
Много дълго време след това се борих с по-упоритата от тях и не се хранех нормално, след което от изтощение спря да ми пука за килограми и започнах да ям нормално, като се опитвах да наблягам на салати, плодове, зеленчуци и т.н.
Оказа се обаче, че 5, 6 години простотия са си напълно достатъчни, за да ти скапят стомаха и преди 3 месеца започнаха зверски стомашни болки, подуване на стомаха, газове и дори да ядях само една салата на ден, това не се променяше.

След един еспумизан една вечер през нощта имах такава зверска криза, че логично още на сутринта отидох на лекар.
И лекарката ми забрани да ям сурови плодове, зеленчуци, всякакви целулозни храни, бобови, пълнозърнести хлябове и т.н. В последствие установих, че дори дори да ям задушени зеленчуци или сготвени по някакъв друг начин, стомахът ми изнемогва.

Заради тези проблеми не мога да си измисля хранителен режим вече няколко месеца и за да не ме боли стомаха и да не напълнявам, почти нищо не ям. Това може би ще се отрази добре на килограмите ми (които и сега не са толкова много, 55 за 165 см ръст), обаче съм убедена, че хич не е здравословно.

Моля ви дайте съвет как да се храня, защото резултатите започват да се появяват - кожата ми се разваля (не ям никакви плодове и зеленчуци), косата и ноктите ми отиват на кино, да не говорим, че настроението ми напоследък е под нулата...

Малко дълго стана това излияние, ама докато обясня всичко...

Благодаря ви предварително за съвета Simple Smile
Виж целия пост
# 1
щом лекар ти е забранил........................но ако отидеш по горе и прочетеш за режима на пиер дюкан, а според мен по добре си вземи книгата (там е обяснено подробно че кожата и косата не се развалят от липса на плодове и зеленчуци, а от липса на протеини).
също така няма да е зле да кажеш щом лекаря ти е забранил това какво е казал че може?
също няма да е зле да пиеш и витамини.
Виж целия пост
# 2
Е, нали трябва да се излекува стомаха ти все някога,не можеш да бъдеш така до края на живота си и никога повече да не вкусиш плодове и зеленчуци...
Тя лекарката като гледам най-полезните храни общо взето ти е препоръчала да спреш.
За Дюкан не съм много съгласна,защото на този стомах само месо му липсва...съвсем ще я довърши това.
Много ти е деликатно положението.Но имаш доста алтернативи според мен:
1.Търсиш друго лекарско мнение,защото това ми се струва мека казано нелогично.Хубаво те е посъветвала да си щадиш стомаха,ама докага така.Диетолог,гастроентеролог..незнам към какъв специалист точно си се обърнала..
2.Можеш да опиташ с хомеопатично ленение-много щадящо и ако приемаш медикаменти,то те няма да натоварят стомаха ти излишно.
3.Можеш да опиташ и лечебно гладуване,след консултация с д-р Емилова или някой от екипа и дали могат да ти помогнат,но аз лично вярвам,че почти няма болест,която да не може да се излекува.
Салатите,които ядеш какви бяха?Със зеле ли?А слагаш ли и млечни продукти въре?Например ако е шопска е нормално да те заболи стомаха тъй като първо сиренето много натоварва храносмилателната сиситема и според мен комбинацията домати+краставици+сирене не е  от най-щадящите,а напротив.Но това като пример го казвам.
Стискам ти палци и успех!
Виж целия пост
# 3
Напълно съм съгласна с EASpirit. И според мен задължително потърси още едно лекарско мнение.
Виж целия пост
# 4
здравей  crashzone

все едно чета  моята история за съжаление, години на анорексия, булимия, хпперграфия, и сега само орторексия  Confused
Докарах си тежък колит, и едно заболяване на червата, но не искам да те плаша.
Имах и още понякога страшни кризи и изобщо не мога да ям плодове и зеленчуци, но до колкото знам, няма да мога да ги ям никога.
Ходила съм на 4 гастроентеоролога изпила съм купища лекартва дадох куп пари и въпреки всичко ако днес изям един морков на другия ден ще проклинам света за грешката си  Naughty
Питаш ме какво ям - кисело мляко - прясното е забранено, сухари и варени картофи, месо и много месо, супи ориз.
Забранени са ядки,  плодове, зеленчуци, прясно мляко и много кафе, трябва да се пие след ядене само иначе дразни...
Пия витамини, всеки ден. Косата си подхранвам с маски и нямам оплаквания.
Сега  съм 57кг на 177см и не качвам от този режим на хранене  Praynig
имам още много за разказване и мога да ти дам и повече съвети, но да не отегчавам останалите   Peace
Виж целия пост
# 5
Много благодаря за съветите!

Лекарката ми каза да ям супи, картофи (варени), не ми забрани месото, но ми препоръча печена риба или пилешко, но само в комбинация с картофи или ориз.

Забранени са ми суровите зеленчуци и салатите, начело с краставиците, зелето и морковите и чушките  Tired От време на време ям зелена салата, но винаги с яйце или хляб или нещо такова. Но винаги имам проблеми след това.

Това, което правя сега, е, че сутрин не ям, пия 3 в 1, следобед към 4 часа пия една супа (от полуготовите, в офиса е трудно да се носи друга), и след това към 7 хапвам нещо малко.

Наистина ли е забранено прясното мляко?

Може би сте прави, че трябва да се консултирам с още лекари.
А за косата и кожата, какви витамини? А и Е?
Виж целия пост
# 6
Здравей! Според мен трябва да ти се изготви специална диета от диетолог. За кожата и косата пий мерц или бирена мая/от нея се напълнява/. Пожелавам ти да се справиш с проблема.
Виж целия пост
# 7
Ох..не мога да се сдържа....

Според мен начина по който се храниш е нездравословен,най-вече за стомаха ти.На този етап това те спасява,но по-нататък..

Например конбинацията месо с картофи.Месото е концентрирана белтъчина и се нуждае от специален стомашен сок,по точно от кисел разтвор за да я разгради.Картофите съдържат скорбяла и се нуждаят от алкален стомашен сок..т.е. киселинен+алкален взаимно се самоунищожават.Представи си какво му е на стомаха ти,който се опитва да преработи храната и продължава да отделя стомашните сокове,които продължават да се неутрализират и така се получва омагьосан кръг.Храната ферментира,защото не може да бъде преработена,а стомаха ти е ужасно претоварен.

Моя съвет е да се храниш с храните,които понасяш,но на принципа на разделното хранене,защото по този начин много ще улесниш организма си и той ще преработва храната много по лесно.Ще му помогнеш да се излекува,но само ако го щадиш.

3 в 1,суха супа...моля те замисли си...знам,че взуча като истерясала лелка,но повярвай ми-важно е за теб.Самия храносмилетелен процес трябва да бъде подпомогнат.Храната трябва да се разпадне до най-простите си съставни частици,за да бъдат усвоени всички хр. вещества,а с това да се построят нови клетки...Чрез храната да се излекуваш,а не обратното,разбираш ли..?
Виж целия пост
# 8
Моя съвет е да се храниш с храните,които понасяш,но на принципа на разделното хранене,защото по този начин много ще улесниш организма си и той ще преработва храната много по лесно.Ще му помогнеш да се излекува,но само ако го щадиш.

Peace  Според мен наистина диетолог трябва да ти направи хранителен режим. Дано се оправиш скоро мила! Hug
Виж целия пост
# 9
EASpirit, хич не ми звучиш истерясала лелка! Много ти благодаря за коментарите, сериозно.

Аз много добре знам, че не е ок това, което правя. Обаче от два месеца се опитвам да намеря баланс, който да не ме кара да ставам по 3 пъти нощем до тоалетната заради подут стомах или да не мога да заспя от болки или да съм ок през деня на работа, за секс и други подобни да не говорим, а пък и да не качвам килограми, защото тогава пък съвсем се сбъгясвам.

И от една седмица почти нищо не ям, изненадващо, не съм изнервена, не ме боли, но пък съм си направила достатъчно изводи от нехраненето в предишен етап на живота ми, за да знам, че това не само няма да помогне, ами не се знае какво ще ми докара.

Супер права си за комбинирането на храните, може би трябва да се заровя в раздела за разделно хранене тук...
Най-много ме мъчи липсата на салатите  Cry Те ми бяха толкова основна храна дълги години, в комбинация с пълнозърнести хлябове, а сега като и двете не мога да си позволя, направо изфирясвам.

Сядам в кръчма с приятели вечер и като идиот гледам менюто - ни салата да си поръчаш, нито манджа...

Добре, спирам да мрънкам и отивам да чета за разделното хранене.

Мерси още веднъж на всички, които отговориха. Интересно ми беше какъв опит биха споделили тези с подобен на моя проблем Simple Smile

 smile3525
Виж целия пост
# 10
Е,лелка не съм  Mr. Green,скоро минах 25-тата си година,но така ми казва мъжа ми понякога като започна да му изнасям лекции Twisted Evil

Намери си книгата "Сила за живот" ако искаш,много ще ти е полезна Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия