Мнение за 144 СОУ "Народни будители"

  • 16 271
  • 39
Мили мами, има ли сред вас такива, чиито деца учат в 144 СОУ? Моля ви, споделете впечатленията си от него, възможностите, които предоставя, нивото и организацията на обучение, средата, извънкласните мероприятия. Интересува ме, след като се набляга на изкуствата, достатъчно ли се обръща внимание на общообразователните предмети. Ще съм благодарна и ако някой може да ми препоръча добра учителка, която през тази година ще поеме първокласници. Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Прегледай ТАЗИ тема

Ако детенце няма много голямо желание да учи, запиши го там.
Доброто образование не е сред приоритетите на ръководството.
Общообразователните предмети се учат, само защото няма как иначе.

P.S. Това, разбира се, е лично мнение.
Виж целия пост
# 2
и в другата тема съм казала и сега пак: щерката тази уч. година завършва 4-ти клас.
С рисуване е и нейната класна, както и нейния клас са най-силни от целия випуск. Мисля, че това до голяма степен отговаря на въпросите ти за общообразователната подготовка. ТЯ не е на заден план, щото видиш ли, школото е по изкуствата. Напротив, тя си е на 1-во място, просто профилираните часове са повечко (2 пъти по 2 уч. часа рисуване). Отделно тя ходи на пияно, пак там, но с/у заплащане, тъй като не е в муз. паралелка.
Анархията в образованието е повсеместна. Хубаво е от 1-4клас да се случи на читав класен р-л, а за нагоре не знам...

Кръжоци май няма...
Виж целия пост
# 3
Шани, дали вашата класна, която тази година трябва да поеме първи клас, ще води отново паралелка с рисуване и как се казва? Питам, защото дъщеря ми не е много по рисуването, мислим да се ориентира по-скоро към муз. инструмент или хореография Thinking
Виж целия пост
# 4
Забравих да попитам: само ученици от училището ли могат да ходят на пиано там?
Виж целия пост
# 5
Забравих да попитам: само ученици от училището ли могат да ходят на пиано там?

това не знам.
Мисля, че класната на дъщеря ми ще вземе пак рисуване, да.
Виж целия пост
# 6
Шани, как се казва учителката?
На мен ми препоръчаха Петя Герова, но зам. директорката при която записвах дъщеря ми каза, че още не се знае коя учителка какъв клас ще поеме
Виж целия пост
# 7
miramiranda, да не би да не си чула правилно...
Петя Карова се казва.
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е втори клас с рисуване. В никакъв случай не бих казала, че общообразователните предмети остават на втори план. Освен това, ако някои деца имат проблеми с усвояването на материала, учителката организира допълнителни часове по тези предмети - само за децата, които изостават.
Виж целия пост
# 9
Училището е много зле. Постоянно отсъстват и се сменяват учители. Дъщеря ми е в 7-ми клас и ме е яд, че не я преместих в по-нормално училище. От началото на годината до сега 4 пъти се смени учителката им по български, а учителката по математика постоянно отсъства и имат свободни часове. На тяхната възраст това означава учене на пороци. Не, че нямат от къде другаде да ги научат, но там средата е най-благоприятна за това. А те все пак са в 7-ми клас - тази година повечето ще кандидатстват в елитни гимназии, а подготовката за това е по-ниска от минималната. Не се набляга изобщо на ученето, а това трябваше да е основното, нали все пак за това ходят децата на училище, а не защото няма кой да ги гледа в къщи (особено според новите закони).
Виж целия пост
# 10
Също бих казала не записвайте детето си в 144 СОУ - не само ученето, но и дисциплината е ужасна. И лично моето мнение е, че ръководството на училището е слабо. На пръсти се броят добрите учители. Изискванията са огромни, но го няма качественото обучение, така че ние родителите само да сме помощно средство, а буквално сме се превърнали ние да обучаваме децата си + частни уроци. Саморазправата между учениците е ежедневие, училището лесно взима решения да изключва ученици, но почти нищо не се прави (или само в редки случаи) по отношение на безпроблемното ни учене на децата.Ще кажа и гръмката дума - безоотговорност. Славата на училището е единственото от допълнителните предмети (но дори и там нивото е горе-долу) - хореография, рисуване, музика.А и мнението за самото училище личи по една стара тема, където в процентно отношение се обрисува мнението на хората/родителите.
Виж целия пост
# 11
Живо ме интересуват всички мнения за това училище. Ние си търсим "ненормално"  Mr. Green
Обикновено не гледам сериозно на постове от гости и анонимни,
но моля  Praynig Атанасова (ако въобще влезе в темата или пък я следи по друг начин),
моля да ми обясни повече за:
На тяхната възраст това означава учене на пороци.
Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 12
Ранкова и Атанасова,
А посочете едно по-нормално квартално школо на територията на Младост?  Thinking
Виж целия пост
# 13
Колкото и да не ми се иска не мога да не се съглася с Шани Sad
В двора на почти всяко Младостко училище съм виждала деца с цигари и трудно бих нарекла някои от тях юноши с бири в ръка. Повече от половината младежи са с вид и държание на квартални гамени, а болшинството девойки са с вид и най-вече държание на ...... и сами ще се сетите, ако сте минавали покрай някое училище скоро.
Още по-лошото е че това далеч не важи само за училищата в Младост - това важи за училищата в цяла София и във всеки по-голям град в България.
Нямайте илюзии по въпроса Naughty. В училището на малкия ми син не съм виждала такива сцени, но там отивам само сутрин в 7,50 и в този час се засичам предимно с майки водещи мъничета, по обяд положението е вече съвсем различно за жалост Tired
Тоест пороците не са патент на 144-то училище, пак казвам за огромно мое съжаление  Thinking
Виж целия пост
# 14
Може би първо би трябвало да отида на место да попитам как стои въпроса с преместването на дете от друго училище със същия статут.
Дали, как и кога се държат някакви приравнителни изпити по специалността.
Това ще ми обясни управата на училището, за която всъщност пък получих само и единствено негативни мнения и то от дъщеря на дългогодишна преподавателка там. От преразказите разбрах, че лошото ръководство принуждавало малкото добри преподаватели да търсят реализация другаде. Горещите препоръки са да не пращам детето си там  Shocked и по-конкретно: навсякъде другаде, но не и там Shocked
През скромния си педагогически опит преди години съм работила все в конфликтна среда - несплотен, враждебен колектив и лошо ръководство, но това не пречеше на преподаването и работата в час.
За 144 СОУ  ме интересува преподаването по специалния предмет - колко са специалисти специалистите...Не че сме неземно добри, но ми се струва най-нормално първо за това да питам.
И на второ място всичко останало - обстановка, среда, преподаване по др. предмети и т.н.
Интересно ми е също и дали има училищен психолог и доколко си гледа работата.
Благодаря предварително на всички, които се спуснат да ми отговарят   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия