дограма

  • 10 066
  • 22
Родителите ми ще сменят дограмата и се чудят каква да бъде :по точно колко камерна и дали цветната е по - некачествена ,защото им харесва повече от бялата ,но има противоречиви мнения. Колко Камери трябва да бъде за да е сравнително добра и не толкова скъпа .Коя фирма от Пловдив да изберат ?
Виж целия пост
# 1
Ами аз съм чувала, че тия цветните не са качествени, колкото другите - това покритие се лющело или нещо такова - не помня вече, каза ми го един дето работи в такава фирма. Имам в къщи дограми на три различни фирми и съм най-доволна от "Века"
Най-важното гледай да са немски.
мисля че 5-камерна стига, ама нека и някой, който е по наясно да допълни!!!
Виж целия пост
# 2
Няма никаква зависимост между цвета и качеството. И двете се правят от един и същ материал- PVC.  Ние вкъщи сме най-доволни от Саламандър- в хола ни е 5 -камерна ,златен дъб. Най-недоволни сме от Кьомерлинг-в кухнята ни е такава (пак златен дъб).И Века имаме в детската стая- бял цвят- не е лоша,но Саламандър е класи над нея Peace
Та , единствения недостатък на дограмата в цвят , е ,че е по-скъпа  Wink
Виж целия пост
# 3
 Не съм съгласна,че цветната pvc дограма е по-некачествена.Не се бели,тъй като е фурнир,а не боя,а характеристиките на профила са същите като на бялата.Аз лично смятам,че и от български профил можеш да останеш доволна,стига да не си остави фирмата ръцете върху прозореца.Бих препоръчала Вайс профил или Профилинк,четири камери са напълно достатъчни.Обърнете внимание и на стъклопакета,тъй като основната топлозагуба се дължи на него.  
 
Виж целия пост
# 4
Дали е българска или немска няма голямо значение, според мен. Нали все я режат и сглобяват българи. Аз имам в къщи и алуминиева, и пластмасова и дървена дограма. Горещо препоръчвам дървената. Peace Брат ми е със златен дъб, няма оплаквания.
Виж целия пост
# 5
Не съм съгласна,че цветната pvc дограма е по-некачествена.Не се бели,тъй като е фурнир,а не боя,а характеристиките на профила са същите като на бялата.Аз лично смятам,че и от български профил можеш да останеш доволна,стига да не си остави фирмата ръцете върху прозореца.Бих препоръчала Вайс профил или Профилинк,четири камери са напълно достатъчни.Обърнете внимание и на стъклопакета,тъй като основната топлозагуба се дължи на него. 
 
Фурнир в/у прозореца?!
Виж целия пост
# 6
Ами да,става дума за тази,която е имитация на дърво.Това,което е отгоре ,е фурнир залепен за основния профил.
Виж целия пост
# 7
Не е фурнир, а фолио  Peace Фурнира е естествен дървен материал  Peace
Виж целия пост
# 8
Е има и изкуствен такъв,но приемам забележката Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Има теми за дограмата.
В тях са изказани мненията на тези, които имат вече дограма.
Виж и се ориентирай:
Избор на PVC дограма и на фирма
pvc или al дограма
Коя е по-добра-PVC дограма или алуминиева
Хайде пак въпрос за PVC ...
Препоръчайте ми фирма за дограма!
за цветната дограма
Помогнете ми при избора на дограма
Алуминиева или ПВЦ дограма?
дограма Саламандър
Дограма?
Препоръчайте ни фирма за дървена дограма (стъклопакет)

Успех!  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Недостатъкът на цветната е, че това фолио се драска и е възможно при големи температурни промени да започне да се нагърчва. Колкото до камерите, по-добре е да сложиш примерно 3-камерна с К-стъкло, отколкото 5-камерна с обикновено стъкло. Това знам аз от колегите Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Здравей! Доколкото разбрах търсиш фирма за дограма от Пловдив.Аз скоро сменях моята и ползвах услугите на Уникопласт и съм много доволна. Дограмата е немска пет камерна,марка Трокал-изглежда страхотно защото е с бели уплатнения,а те я правят да изглежда по-масивна.Момчетата са много разбрани и си свършиха работата бързо и профисионално.В офиса им видях 4е предлагат и множество цветове. Ако решиш да се възползваш ето ти номер на които да звъннеш-в офиса им е 262-100,а 0878 759-130 е на момчето което взема размерите и прави монтажа.Много са точни,няма да съжалявш!Дано да съм ти била в помош!
Виж целия пост
# 12
фирма от Пловдив не мога да ти препоръчам,щото не съм от там,но съвет за дограма бих ти дала,понеже имаме такава фирма Peace
В нас сме със дограма на Вайспрофил,3 камерна,с троен стъклопакет,като вътрешното стъкло/кум помещенията разбирай/е К-стъкло.Има значение,не го пренебрегвай това за К-стъклото Peace
това ми е съвета към теб Hug
Виж целия пост
# 13
здравейте, дано не е късно за kali 61.Аз съм от Пловдив, преди два месеца реших да си сменя дограмата в кухнята и в спалнята. Гледах питах и накрая се спрях на една фирма, дограмата БЛИК бяла. Фирмата е FIM PLAST.НЕ СИ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТАЗИ ФИРМА, ЩЕ ОСТАНЕТЕ РАЗОЧАРОВАНИ, АЗ ВЕЧЕ ДВА МЕСЕЦА ХОДЯ ПО МЪКИТЕ. ПРОБЛЕМЪТ Е , ЧЕ ОТ ТАЗИ ДОГРАМА ДУХА . СЕРИОЗНО ВИ КАЗВАМ. Духа от крилата и то доста сериозно, от пантите също. От фирмата идват гледат и си отиват. Ами незнаем госпожо защо духа и така. Опитват се да отстранят проблема ама засега нищо. Просто много внимавайте в избора на фирма и профил , за да не страдате като мен.
Виж целия пост
# 14
Дали е българска или немска няма голямо значение, според мен. Нали все я режат и сглобяват българи. Аз имам в къщи и алуминиева, и пластмасова и дървена дограма. Горещо препоръчвам дървената. Peace Брат ми е със златен дъб, няма оплаквания.
Малко не по темата, но ме интересува дървената дограма Blush От коя фирма я поръчахте? И ако може да споделиш ориентировъчно за цената, никой не казва нищо конкретно ( май само една потребителка беше сравнила дървената със Саламандър) - с пъти ли е по-скъпа дървената от ПВЦ, или? Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия