Дали ще се разминем със залъгалката?

  • 874
  • 18
Кърмя Ането на поискване и се надявам да не се налага да й пъхам биберон-залъгалка в устата. Тя е на месец и половина и гледам, че нощеска, след като я накърмих и пусна сама гърдата, като я оставих в леглото си налапа ръчичката. Днес пак направи така, сама си пусна гърдата, пък после си налапа ръчичката. Аз предпочитам да смуче биберон-залъгалка пред това да се научи на ръчичка, ама мислех си, дали пък няма някак да се разминем с него? Да я взимам ли пак обратно на гърдата като направи така или да сменям ръчичката с биберон?
Цоко също го кърмех на поискване, ама не бях съвсем експерт по кърменето (че не бях чела библиотеката в този форум) и като започна да си смуче ръчичката я замених с биберон след наколко безсънни нощи на ставане и сменяне Simple Smile Ама си мисля, че може да е било грешка, може това с ръчичката бързо да отминава при кърмените на поискване бебета? Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че няма такава връзка - просто си открива ръчичките детето... със или без залъгалка, пак ще ги лапа, според мен. После и краката ще лапа, като почне да ги стига... тогава какво ще дадеш  Grinning
Виж целия пост
# 2
Надявах се ти да се включиш Simple Smile
Кажи как е при вас, твоето момиче смукало ли е биберон? Сигурно не е де. А ръчичката смукало ли си е? Сигурно съвсем малко, докато я е опознало?
Предполагам, че само хранените под час бебета се пристрастяват към "помощни" средства за да си наваксат със сукането.
Щом казваш, няма да давам биберон, нека си разучи ръчичките, пък ако видя че нещата излизат от контрол и продължи дълго, тогава ще му мисля Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Абе изучава изучава, ама като си откри палеца и започна да си го слага в устата му набутах залъгалката. В първите месеци аз му бях залъгалка. Сучеше по 1 час, през час и половина- много беше поспалив. От ръцете отърване няма, те винаги са на разположение. Големия изплю залъгалката когато стана на 7 месеца, надявам се и при този да е така.
Виж целия пост
# 4
А, не. Началото на моето кърмене не беше с добър старт... нямах инфо. Исках да не давам залъгалка, но на 4-5 ден питах докторката и тя рече, че нямало никакъв проблем...изобщо не свързвах дълго време залъгалката+храненето под час+липсата на нощно хранене+подсладена вода с лошото наддаване...
След реорганизацията на кърменето в 4-ти месец продължих да я давам при заспиване, защото вече нямаше значение. Сама се отказа към 10-ти месец. Даже заспала я изплюваше отвратена и се събуждаше с укор в очите  Grinning
А и колекцията залъгалки (от една марка и с една форма, но различни цветове, силикон, каучук...) изобщо не й попречи да си лапа ръцете, после краката и също всичко, до което успяваше да се докопа  Laughing
Виж целия пост
# 5
Цитат на: medusa
Кърмя Ането на поискване и се надявам да не се налага да й пъхам биберон-залъгалка в устата. Тя е на месец и половина и гледам, че нощеска, след като я накърмих и пусна сама гърдата, като я оставих в леглото си налапа ръчичката. Днес пак направи така, сама си пусна гърдата, пък после си налапа ръчичката. Аз предпочитам да смуче биберон-залъгалка пред това да се научи на ръчичка, ама мислех си, дали пък няма някак да се разминем с него? Да я взимам ли пак обратно на гърдата като направи така или да сменям ръчичката с биберон?

При нас проблемът е същият - суче, суче, пусне и като я сложа в кошарата започва да си смуче ръцете, но откакто навърши два месеца чудесно си уцелва и палеца, а мен това много ме притеснява Sad  
Баткото и до ден днешен заспива с пръста в уста и нищо не помага, затова съм решила, винаги когато си лапне палеца да го сменям със залъгалка. При Алекс този номер не минаваше, той категорично отказваше биберона Sad Надявам се с Тони да успеем да преодолеем този навик, който смятам е по-голямото зло от залъгалката.
Но ти имаш още време и спокойно можеш да изчакаш, както си решила, и да реагираш ако нещата се задълбочат. Успех в това трудно начинание! Grinning
Виж целия пост
# 6
Цитат на: medusa
...Предполагам, че само хранените под час бебета се пристрастяват към "помощни" средства за да си наваксат със сукането. ...

Не кърмя на поискване и въпреки това синът ми не смуче биберон-залъгалка. Още докато беше на няколко дни аз му давах биберон за по-лесно заспиване, защото не исках да го приспивам на ръце, но около втория месец той сам категорично отказа залъгалката и започна да заспива сам. В момента не смуче нито биберон, нито пък си смуче ръката или палеца. Естествено лапа си ръцете, но то е по-скоро за да ги разучава и да си чеше венчетата, че са тръгнали зъбки  Laughing
Виж целия пост
# 7
Изчакай да видиш дали просто си е открила ръчичките или усърдно търси палеца да захапе. И чак тогава го сменяй с биберон. Може да си от щастливките с  бебета, дето не смучат нито палец нито биберон. Аз съм от тях  Mr. Green . Преди раждането бях накупила няколко модела, форми и материали и прибирайки се от родилното с умиление бутам в устата на бебето най-хубавият според мен биберон. (тогава още нямах представа, че не е желателно да се предлага биба). Какво беше учудването ми, като след всеки опит да сложа това чудо в устата на дъщеря ми, тя я плюеше на метри от кошчето. И аз се отказах да и давам. После на около два месеца започна да си лапа юмручетата и аз притеснена да не набара палеца, пак започнах опитите с бибата. Но и до ден днешен тя не признава нито биба, нито палеца си откри Grinning  Иначе ръцете са непрекъснато в устата, както и всичко, което е на една ръка разтояние от нея Simple Smile , пък и по-далече.
Така че стой и наблюдавай как ще бъде при вас.
Виж целия пост
# 8
Да споделя и моя опит Simple Smile

Първият месец давах и залъгалка, и вода с биберон, и чайче с биберон. Като видях накрая нулевото наддаване, изхвърлих всички видове биберони, води, чаеве и кърмех на поискване. След 1-2 седмици, когато нещата с наддаването потръгнаха супер, понечих да й предложа пак вода и биберон-залъгалка - изобщо не ги призна детето, здраво ги буташе с език Simple Smile Пробвах още няколко пъти и тотално се отказах.

Но макар да отказваше категорично биберон, Андреа мина през един период на откриване на ръчичката. Никога не съм се притеснявала от това - имах си вътрешната увереност, че на детето ми не му липсва сукане. Когато близките ми се опитваха да й махат ръката от устата в такива моменти (да не свикнела така), винаги съм ги спирала - нека се опознава детето, няма да му спирам познавателните стремежи още от бебе, я Simple Smile И така тоя период отмина за известно време, без да се пристрасти малката към пръста. Е няма как да се пристрасти към него при положение, че всичките й нужди от сукане са задоволени от гърдата Simple Smile

Аз си мислех, обаче, че всички бебета са като моето, но наскоро с удивление разбрах и за съществуването на бебета, които гърдата я признават само за хранене, не за задоволяване нуждата от сукане изобщо  Thinking  Тук може да се включат мамите с такъв опит Simple Smile

Ти сама ще откриеш какъв е случая при вас.
Поздрави!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Jade
...Баткото и до ден днешен заспива с пръста в уста и нищо не помага, затова съм решила, винаги когато си лапне палеца да го сменям със залъгалка. При Алекс този номер не минаваше, той категорично отказваше биберона Sad Надявам се с Тони да успеем да преодолеем този навик, който смятам е по-голямото зло от залъгалката....

Подкрепям с две ръце, че смукането на палеца е по-лош навик от залъгалката! Имам познати, чието детенце на 4 г. също продължава да заспива с палец в устата и не могат да се преборят с това. Дано Вие скоро успеете!!!  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Andrea$
...Аз си мислех, обаче, че всички бебета са като моето, но наскоро с удивление разбрах и за съществуването на бебета, които гърдата я признават само за хранене, не за задоволяване нуждата от сукане изобщо  

 Ами ние сме от тези. Когато се нахрани -пуска и ако го поканя(!) за още започва да нервничи и да се върти, ако настоявам-плаче. Това е когато е буден. Когато е унесен и не се усеща какво прави захапва гърдата и дръпва и като усети, че тече пуска и започва да плаче нервно- много е смешен. Давам бибата и всичко се оправя, чак усмивка получавам. Виждам много еднакви неща в порастването и на двамата ми сина, независимо, че големия го кърмих много малко, а с този се кърмим още, а и начина, по който подхождам към двамата е коренно различен. Независимо от това те са еднакви в много отношения (може би защото са една зодия Wink )
Виж целия пост
# 11
Цитат на: silvia2
Ами ние сме от тези. Когато се нахрани -пуска и ако го поканя(!) за още започва да нервничи и да се върти, ако настоявам-плаче. Това е когато е буден. Когато е унесен и не се усеща какво прави захапва гърдата и дръпва и като усети, че тече пуска и започва да плаче нервно- много е смешен. Давам бибата и всичко се оправя, чак усмивка получавам.

При нас нещата са абсолютно същите Sad
Не мога да я накарам да суче от гърдата, която вече е пресушила...не ще и неще! Явно не ставам за залъгалка Wink
Виж целия пост
# 12
Да , и моята бебка суче само , за да се храни.Не  е ли гладна-тц.
Виж целия пост
# 13
И аз се бях видяла в чудо от този палец. А не беше гладен, ако се съди по наддаването. Сам се отказа на около 6-7 месеца, когато намери по-интересни занимания. Тогава, обаче, започна да се събужда през нощта и да реве, защото (вероятно) преди се е успокоявал и приспивал с палеца. Биберон не пожела, какъвто и да предлагах.
Всяко дете е различно - само дето не идва с Ръководство за манипулация... Simple Smile Караш на инстинкт, пък после решаваш, това е било правилно, това - не..
Виж целия пост
# 14
Ами той и Цоко не искаше бибата, а си искаше палеца. То затова прекарах три безсънни нощи в непрекъснато ставане и ходене в леглото да за му я бутам вместо палеца. Той я плюеше упорито и си захапваше палчето, ама аз още по-упорито му го вадех като чуех че засмуква Simple Smile (чуваше се едно звучно цокане) и накрая победих Simple Smile Това действие се развиваше през вторият му месец, отказа бибата от раз, без рев, като й отрязах връхчето и му я дадох... ама на 1 г. и 8 месеца..., но все пак не е като да смуче палец до втори клас Simple Smile. Ането още не цока палец, може би наистина само си разучава ръчичката, ама да видим. Имам една биба в резерв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия