Въпрос за разпределението по стаи в къщата

  • 4 203
  • 53
Здравейте,

Имаме един постоянен конфликт с благоверния по следния въпрос:
Големиян ми син е на 16 и половина, малкият - на 4 и половина.
Живеем в двустайно жилище - малка стая, хол и кухня.
Големият син е сам в стаята, а другите трима сме в хола.
Малкият си лега в 20,00 часа, а големият около и след полунощ.
Според мъжа ми трябва да преместим малкия в стаята при големия.
Моят довод за обратното е, че като си легне малкият, големият на практика няма къде да отиде. Ние седим в кухнята с мъжа ми, като легне малчо.
Кой е крив и кой е прав?
Има ли други с деца с толкова голяма разлика и жилищен проблем и как сте го решили?
Много ще съм благодарна да получа отговори Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Освен да си търсите по-голямо жилище, друг начин, който да е добър за всички не виждам.
Виж целия пост
# 2
Няма ли възможност да преградите хола на две  newsm78
Виж целия пост
# 3
Не можете ли да обособите кухнята като всекидневна- с телевизор,видео и т.н.А хола да е стаята,предназначена за нощуване?
Или евентуално от кухнята да направите една малка стая за големия ви син, а да направите бокс (отворена кухня) в хола.Така ще имате още една стая за малкия и една за вас.
Нормално е мъжът ти да се сърди-вие сте съпрузи,имате нужда от време и пространство за себе си.Къде правите секс?
Виж целия пост
# 4
Мисля ,че най удобно ще е да направите кухнята на детска стая за малкото дете , а балконът на хола да се усвои и да стане хол с бокс и изобщо вашата си стая .
Стига да е технически възможно разбира се ...
Не мисля , че е редно малкият да спи при батко си ...
Виж целия пост
# 5
Ако не можете да преградите и устроите отделни кътове за всяко от децата и за себе си, както и общо помещение за всички, по-добре наемете по-голямо жилище. Давайте това под наем, той ще ви покрива голяма част от наема на по-големия имот и живейте на широко. След някоя година, когато големия ви син се изнесе от домакинството ви, като останете само с малкото дете и можете да си се върнете във вашия си апартамент.

Аз имам познати, които са дали малкото си жилище под наем, и живеят пак под наем, но в по-голямо Wink
Виж целия пост
# 6
Мисля ,че най удобно ще е да направите кухнята на детска стая за малкото дете , а балконът на хола да се усвои и да стане хол с бокс и изобщо вашата си стая .
Стига да е технически възможно разбира се ...
Не мисля , че е редно малкият да спи при батко си ...
това е решение,но по добре малката стая за баткото ,а голямата за малкия.Дай план на жилището и ще решим проблема
Виж целия пост
# 7
Мисля ,че най удобно ще е да направите кухнята на детска стая за малкото дете

И в други теми съм писала, но да напиша и тук. Ако си направите спалня/детска стая под нечия кухня, рискувате да се будите от шумотевиците из кухнята на горния етаж.

Преди години имахме проблеми с един съсед, още бяхме на квартира. Все се оплакваше на хазяина, че вдигаме шум, не можел да спи и т.н. А всъщност, след като хазяинът разучи какво е положението, се оказа, че съседът си направил кухнята на спалня. И всяко тропване и тракване на съдове отгоре, пускане на вода, пускане на кафемашина и т.н. се чува и при него. В панелен блок беше.

Та, много е възможно и такова решение да не ви устройва.
Виж целия пост
# 8
Съжалявам, момичета, че съв ви подвела.
Ние ЩЕ СЕ местим. В момента строим и след година-година и половина въпросът ще е решен, живот и здраве.
Моят въпрос беше по-скоро дали има други в това положение, сегашното, и как са се разпределили.
И най-вече при сегашното положение кой от двата варианта е по-правилен,. Като се има предвид, че това е ябълката на раздора, откакто се роди малкият. И макар, че остана молко време, не спираме да се караме по въпроса Confused
Виж целия пост
# 9
Ние сме в двустаен. Хола ни е преграден. Замисляла съм се да направих кухнята на още една детска стая. Това е едното решение.
А кухнята да изнесете някъде другаде - балкон, коридор.
Едни приятели бяха изнесли кухнята в коридора, като бяха преместили стената на банята.
У нас коридори бол.
Виж целия пост
# 10
Съжалявам, момичета, че съв ви подвела.
Ние ЩЕ СЕ местим. В момента строим и след година-година и половина въпросът ще е решен, живот и здраве.
Моят въпрос беше по-скоро дали има други в това положение, сегашното, и как са се разпределили.
И най-вече при сегашното положение кой от двата варианта е по-правилен,. Като се има предвид, че това е ябълката на раздора, откакто се роди малкият. И макар, че остана молко време, не спираме да се караме по въпроса Confused
Щом е така ,то по добре е да преместиш малкия при батко му.Като съдя по моя 17 г син то те не биха си пречели вечер,защото  заниманията на големия  са сигурно -компютър или някоя книга/все тихи занимания/.При нас ситуацията е такава-
Имаме 2 детски стаи и един приобщен към тях балкон,който играе роля на обща стая,където е компютъра.Малкия спи с кака си в едната стая ,а баткото в другата,но понеже между стаите и балконо няма врати и прозорци то всичко е общо.Не си пречат взаимно и определено на малкия му е много по добре при другите деца отколкото при нас
Виж целия пост
# 11
.Като съдя по моя 17 г син то те не биха си пречели вечер,защото  заниманията на големия  са сигурно -компютър или някоя книга/все тихи занимания/.При нас ситуацията е такава-
За пречене - няма да си пречат в буквалния смисъл на думата.
Моите съображения са, че като легне малкият в 20.00 часа, големият няма къде да отиде, на практика-
Виж целия пост
# 12
... Моите съображения са, че като легне малкият в 20.00 часа, големият няма къде да отиде, на практика-

Не може ли големият да стои в хола  newsm78
Виж целия пост
# 13
Моите съображения са, че като легне малкият в 20.00 часа, големият няма къде да отиде, на практика

Защо да няма къде да отиде? Може да прекара около час при вас в хола ( да гледа телевизия, да вечеря - ако не сте го направили заедно, или просто да си говори с вас), докато малкият заспи (така няма да му пречи), а след това си се прибира в стаята и си се занимава с негови неща - четене, компютър, музика през слушалки - до среднощ.
Поне при нас така се решаваха нещата, докато най-малкият беше още съвсем невръстен и спеше в една стая с кака си.
Виж целия пост
# 14
Мисля ,че най удобно ще е да направите кухнята на детска стая за малкото дете , а балконът на хола да се усвои и да стане хол с бокс и изобщо вашата си стая .
Стига да е технически възможно разбира се ...
Не мисля , че е редно малкият да спи при батко си ...
И аз същото щях да предложа!!!Ние много пъти сме го правили,и много сполучливо се получава...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия