Здравейте будни МАМИ!Приемете моя поклон за всичките Ви инициативи!От Вас научавам много,за което Ви благодаря.Сега имам нужда от съвет за нещо с което съм се заела и знам,че във Ваше лице ще намеря подкрепа и помощ.Аз съм предцедател на Родителското настоятелство в ОДЗ"Елица" гр.Мадан.Вече 1 година съществува това настоятелство,създадох го защото трябваше някой да напомни на нашата община за съществуването на детската градина.Бяхме напълно забравени от общинската управа.Отправяхме хиляди жалби и докладни.Стигна се дори до съзиране на прокурори,областни управители и журналисти. Двора на градината беше потънал в трева и храсти,уредите за игра бяха наклонени и застрашаваха да паднат върху някое дете,под влакчето се бяха задомили гнездо от змии,дори една беше влезнала във складовете със храна а от там е можела лесно да се качи във детските спални. Налагаше се персонала всеки ден да прави проверка на площадката за змии, преди да изведе децата на нея.Нямахме храна за децата.Родителите дарявахме храна,дори готвачките вземаха зеленчуците от собствените си градини и мляко от своите крави за да направят нещо за обяд.Доставчика на храна ни оставяше със седмици без нито грам храна,дори хляб.Случвало се е възпитателите да събират пари,за да купят кремвирши и хляб за обяд.Директорката прекриваше доставчика и се криеше от родителите всичко,за да не предприемем действия срещу самата директорка и срещу доставчика.На самия доставчик детето също посещава градината,но шкафчето му беше натъпкано със храна.Когато храната беше със изтекъл срок на годност неговото дете отказваше да яде от нея и казваше,че баща му не дава,след което си изяждаше кроасаните от шкафчето.Медицинската сестра беше вкарана във схемата,за да приема храната със изтекъл срок на годност и храната със лошо качество.Този доставчик си е вършил измамите в продължение на 12 години,поставен и закрилян лично от бившия кмет.Цели 12 години кмета му е уреждал ежегодното спечелване на конкурса за доставяне на храната.След като разбрахме за проблема от една разбунтувала се служителка на градината,създадохме Родителско настоятелство и ни трябваше 1 година за да успеем да разрушим схема,градена 12 години.Да си призная,успяхме едва когато сменихме кмета и директорката.Да не говорим колко трудно се  справихме с ниските градуси през зимата във градината.Директорката беше наредила да се включва парното само за 4 часа на денонощие,и вътре във стаите на децата цяла зима бе 12 градуса.Когато купихме печки на ток си мислехме,че ще им е топло на децата,но директорката е наказвала всеки възпитател дръзнал да включи печка,непрекъснато е минавала на проверки,за да следи за включването на печките.Но се справихме със тези проблеми.Сега на дневен ред стои проблема с храненето, оскъдното количество храна,която им се дава,здравословно несъобразена и приготвена по рецептурник от преди 25 години.Моля да ме посъветвате има ли такъв проблем във  детската градина на Вашето дете и как Вие се борите с него.Моля да ми пишат и тези,които вече са се справили с този проблем и по какъв начин.Или някой,който знае каква е процедурата,моля да ми я каже.Благодаря предварително.
Виж целия пост