локсация

  • 1 348
  • 13
знаете ли кога трябва да първия преглед за локсация и после през какъв интервал да продължават проверките. преди беше веднъж на 3-тия месец, но май вече има нова постановка - на 1-вия и после при 4-тия месец

Виж целия пост
# 1
Принципно аз знам че се прави веднъж ренгенова снимка и ако има проблем се назначава втора след период от време.Все пак затова са джипитата кой по добре ще ти отговори на този въпрос освен лекара на детето.
Виж целия пост
# 2
Рентгенова снимка НЕ се прави, освен, ако при прегледът с ехограф е констатиран някакъв проблем!
Ортопедът, при който водя дъщеря ми смята, че първият задължителен преглед е до 1-месец, втория около 5-6 месец и след това като проходи детето. Но това при положение, че всичко е о`кей. Ако има някакви съмнения, специалистът назначава по - чести посещения или терапия.
Но пак казвам, снимка се прави само при положение, че има основателни съмнения за проблем с крачетата. Но профилактично - не  Naughty
Виж целия пост
# 3
http://www.mama.btv.bg/index.php?p=22&l=1 - вижте какво пише тук!

Онзи ден в предаването казаха че като се направи ренгенава снимка се виждт проблеми които не се виждат на ехографа, тези проблеми се проявявали след 30-40 годишна възраст на човека.
Виж целия пост
# 4
В Асеновград правят снимка на ренген.Ако има някакъв проблем ти казват какво да правиш.На моето дете като беше на 1м. на консултацията лекарката и гледаше гънките на крачетата дали съвпадат.На 6м. задължително снимка.Племенницата ми имаше луксация на 3м. снимка на ренген.Освен това ходихме при спициалист който ни каза че на ренген показва най добре.
Виж целия пост
# 5
...На 6м. задължително снимка....

Кой казва, че е задължително?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Ренгенът е най сигорното средство за откриването на луксация.Ще ти дам пример моето дете като беше по малко не мисе искаше да правя такава снимка.На моя глава отидох в пловдив на частен преглед с ехограф,и от там ми казаха че виждат някакъв проблем на дясното краче,но за да са на 100%сигурни ме изпратиха на ренген.
Виж целия пост
# 7
... на частен преглед с ехограф,и от там ми казаха че виждат някакъв проблем на дясното краче,но за да са на 100%сигурни ме изпратиха на ренген.

Това вече е друга работа.
Снима се детето, ако на ехографа се види някакъв проблем или дори има и малки съмнение за такъв. Тогава вече снимка - да, за да се види точно за какво става дума.

Но няма нужда да се снима задължително на незнам си колко месечна възраст, без предварителният преглед да е показал съмнения за проблем!
Виж целия пост
# 8
Не искам да споря с вас.Преди 3г.в Асеновград ренгеновата снимка беше задължителна.В момента незнам как стоят нещата,но съм сигурна че е по същият начин.Всички бебчета минават през тази процедура.Превърнахме темата в личен спор.
Виж целия пост
# 9
Задължителната рентгенография на тазобедрени стави при бебетата е отменена със Заповед N РД 09-458/19.06.2001г. на Министерство на здравеопазването!

Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми е на 8 години - родена е 2000 г. НА ортопед тогава се пращаше на 3 месеца (задължително) и рентгеновата снимка се правеше само при съмнени за някакъв пробле. Иначе прегледът е на ехограф.

С малкото дете (сега 1г. 8 м.) също на ехограф, само, че вече първият пеглед е добре да е до края на 1вия месец.
Виж целия пост
# 11
Ренгенът е най сигорното средство за откриването на луксация.Ще ти дам пример моето дете като беше по малко не мисе искаше да правя такава снимка.На моя глава отидох в пловдив на частен преглед с ехограф,и от там ми казаха че виждат някакъв проблем на дясното краче,но за да са на 100%сигурни ме изпратиха на ренген.

Това твърдение може да изкаже лекар, който иска да ти вземе парите, но няма ехографски апарат и те изпраща на рентген.
Първо се прави ехографски преглед и след това се преценява има ли смисъл да се напави рентгенова снимка.
Виж целия пост
# 12
Колкото по-рано толкова по-добре! Определено се гледа на ехограф и ако има някакви съмнения се праща на рентген. За втори преглед не съм сигурна, че има нужда, тъй като луксацията или е семейна обремененост, или се получава по време на раждане, особено ако е седалищно, или още през първите дни, заради т.нар. повиване, което е супер погрешно. Така че като се направи преглед през първите месеци става ясно дали има или няма някаъв проблем детето.
Виж целия пост
# 13
Синът ми го заведох на преглед на 3 месеца.Сега имам дъщеря на 1 месец и смятам да я заведа профилактично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия