имуностимуланти

  • 9 443
  • 28
искам да попитам има ли майки които са използвали имуностимуланти за засилване на им.система на своето дете? и какви са те?

Виж целия пост
# 1
След като моите 2 месеца се редуваха първо единия, после другия, после пак първия и т.н. , доста се замислих за имуностимуланти. По препоръка на педиатърката започнах Бронховаксом, макар че беше късно за сезона ( декември) и своя инициатива (след като се консултирах де) започнах Саменто. И мисля, че Саментото ги закрепи.
Виж целия пост
# 2
Моето дете много боледува и от 2 годишен му давам имуностимулатори.
Давала съм Респивакс,а тази година-рибомунил. Peace
Но се убеждавам,че с възрастта израства болестите и по-лесно се справя с тях.
Виж целия пост
# 3
Имунокинд давам.
Виж целия пост
# 4
Полза от имуностимулатори не видях.
Пробвали сме Бронховаксом,Есберитокс,Изопринозин,Имунобор и не помня вече какво.
Единственото,което направих тази година е,че сложих противогрипна ваксина на Вили.
Жорко откакто се е родил го лекувам с минимум лекарства,да не кажа без.И той се справя много по-добре с болестите от кака си.
От личен опит разбрах,че колкото по-малко химия толкова по-добре. Peace
Виж целия пост
# 5
Давах Есберитокс.3 дни след като свърши бяхме с диагноза -Бронхит.Не че съм очаквала въобще да не се разболее,но май не виждам много смисъл от имуностимулантите.
Виж целия пост
# 6
Детето ми е вече на 2 г. и 3 м. Тръгна на ясла на 17 септември 2007г. половин месец преди това започнах да му давам сиропа АД Ликуид фор Кидс, после Ехинацея на д-р Тайс капките, Саностол мултивитамини за деца, Бронховаксом, Цитросепт, цигапан, вит. С. За това се сещам сега. Но не е спрял да боледува. От октомври досега е изпил сигурно 6 АБ и то силни. Педиатърката ми каза да не остава ден празен без имуностимулант, но гарантира спиране или поне силно намаляване на болестите, като спра детето от ясла.
Виж целия пост
# 7
Давах Есберитокс.3 дни след като свърши бяхме с диагноза -Бронхит.Не че съм очаквала въобще да не се разболее,но май не виждам много смисъл от имуностимулантите.

И аз не виждам , единственото нещо което признавам и ми стабилизира детето от ноември месец е вит C.
Преди това Мултисаностол - не искаше да го пие, Имунокинд - една сериа, болен, втора серия същата история
Виж целия пост
# 8
аз давам Саменто на капки и за сега съм доволна!давала и съм и други препарати преди(Респивакс),но от него нямаше ефект
Виж целия пост
# 9
Аз имам дъщеря на 4 годинки. До сега сме пробвали почти всички съществуващи имуностимулатори - резултатът  е "нула". Нищо не помага. Просто детските ясли и градини са един инкубатор за вируси.
Виж целия пост
# 10
Детето ми е вече на 2 г. и 3 м. Тръгна на ясла на 17 септември 2007г. половин месец преди това започнах да му давам сиропа АД Ликуид фор Кидс, после Ехинацея на д-р Тайс капките, Саностол мултивитамини за деца, Бронховаксом, Цитросепт, цигапан, вит. С. За това се сещам сега. Но не е спрял да боледува. От октомври досега е изпил сигурно 6 АБ и то силни. Педиатърката ми каза да не остава ден празен без имуностимулант, но гарантира спиране или поне силно намаляване на болестите, като спра детето от ясла.
Направо не мога да повярвам, че дете на 2 г и изпило всичките тези сиропи. Защо не пробваш да го спреш за повече време от яслата да закрепне малко. Иначе аз мисля какво имуностимулиращо да давам, но след всичко прочетено не съм сигурна, че това е най-доброто. Май нещата са комплексни. И все пак за да съм спокойно, че съм направила най-доброто за детето си какво да дам? newsm78
Виж целия пост
# 11
Детето ми е вече на 2 г. и 3 м. Тръгна на ясла на 17 септември 2007г. половин месец преди това започнах да му давам сиропа АД Ликуид фор Кидс, после Ехинацея на д-р Тайс капките, Саностол мултивитамини за деца, Бронховаксом, Цитросепт, цигапан, вит. С. За това се сещам сега. Но не е спрял да боледува. От октомври досега е изпил сигурно 6 АБ и то силни. Педиатърката ми каза да не остава ден празен без имуностимулант, но гарантира спиране или поне силно намаляване на болестите, като спра детето от ясла.
Направо не мога да повярвам, че дете на 2 г и изпило всичките тези сиропи. Защо не пробваш да го спреш за повече време от яслата да закрепне малко. Иначе аз мисля какво имуностимулиращо да давам, но след всичко прочетено не съм сигурна, че това е най-доброто. Май нещата са комплексни. И все пак за да съм спокойно, че съм направила най-доброто за детето си какво да дам? newsm78
Според мен най-доброто е цитросепта в комбинация с вит. С. Ако имах възможност, бих го спряла от ясла, но на есен като тръгне на градина, дали пак няма да е така? Всички мои познати ми казват, че така ще боледува, че е нормално и т.н. Амо доколко нормално може да бъде едно боледуване?!
Виж целия пост
# 12
zuki, дъщеря ми я пуснах първо на ясла, положението беше много зле, отказахме се. И като стана време за градинката я пуснахме отново, пак боледуваше, но не беше толкова страшно както беше в яслата. Ти сама трябва да прецениш колко е сериозно и дали си струва.
Виж целия пост
# 13
Сина ми го пуснахме на ясла и след месец го спряхме. Пиеше Есберитокс и витамини на Вижън, 3 пъти се разболя за месеца. Дъщеря ми пи какво ли не- Есберитокс, Инфлуцид, ваксини- Акт-хиб и Инфлувак, Рибомунил от септември, Изопринозин. Не пропуска месец без да е болна, а си ги гледам и двамата в къщи. Май вече нищо няма да давам, то и не остана какво.
Виж целия пост
# 14
На баткото съм давала какво ли не-осцилококцинум,есберитокс,бронхостим,изопринозин,ехинацея,имунобор,ваксини слагах....От половин година пие алое вера и си лекуваме гриповете с някакви си 2-3 прахчета тайлол-хот .Не знам дали е защото порастна но до преди това пиеше постоянно антибиотици и беше вечно болен с някакви кошмарни пристъпи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия