Може ли да се смесва кармата от двете гарди.

  • 1 246
  • 17
Здравейте,отскоро започна да не ми стига кърмата от едната гърда .Някъде май бях чела ,че не трябва да се смесва кърмата от двете гърди или пък греша? Аз се цедя с помпа, ако това има значение.
Виж целия пост
# 1
Аз докато се цедях определно си я смесвах...никъде не съм чела такова нещо. В началото докато ми се регулира кърмата в рамките на деня изцеждах по 200 гр/и това за облекчаване на гърдите/ .т.е  не само от двете гърди, но и от няколко цедения..пък нищо не е ставала но бебка. Примерно цедя сутрн 50 гр...слагам в хладилника, на обяд пак и така...като в края на деня я слагах във фризера. Не рябва да досипваш в/у вече замразена кърма. Пък и ако не цедиш...примерно както кърмя аз бебка от двете гърди/така е още от самото начало/....няма проблеми...логично би трябвало и при цеденето да е ок.
Виж целия пост
# 2
Не съм го чувала / чела това нещо. Не виждам причина да не може да се смесва кърмата от двете гърди. Каква е разликата?  newsm78 По тази логика никога не трябва да кърмиш бебето от двете гърди при едно хранене (а аз точно това правя вечер  Simple Smile ).
Виж целия пост
# 3
Аз също не съм чувала такова нещо, но мисля че не е вярно. Аз я смесвам.
Виж целия пост
# 4
аз също винаги съм смесвала. като изцеждам до край.
Виж целия пост
# 5
Разбира се че може Peace
Виж целия пост
# 6
Че кърмата не е ли еднаква в двете гърди? Що да не се смесва, не виждам никаква логика.
Виж целия пост
# 7
Кърмата от двете гърди може да се смесва, но е желателно бебето да се уригне между смените, за новородените, с по-силните колики си е направо задължително
Виж целия пост
# 8
Няма никаква причина да не можеш да смесваш кърмата от двете гърди - ако кърмиш на гърда и предлагаш и двете на едно хранене (както правят повечето майки с по-големи бебета), бебето поема кърма и от двете - а и тя все на едно и също място отива Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Здравейте,отскоро започна да не ми стига кърмата от едната гърда .Някъде май бях чела ,че не трябва да се смесва кърмата от двете гърди или пък греша? Аз се цедя с помпа, ако това има значение.

Грешиш Wink
Няма такова нещо Peace
Виж целия пост
# 10
Може да се смесва кърмата .
Не виждам някаква причина да не се прави.
Виж целия пост
# 11
Разбира се, че няма проблем. Особено пък, ако не достига количеството от едната.
Аз не я смесвам единствено, когато реша /примерно поради липса на време/, от втората да изцедя само до облекчение. Просто се безпокоя да не стане по-голямо количеството на предното мляко, за сметка на задното.
Виж целия пост
# 12
Благпдаря ви!!!
Виж целия пост
# 13
Няма никакъв проблем и според мен да се смесва кърмата от двете гърди - аз обикновено вечер изцеждам и 2-те си гърди преди последното ни хранене в 0 ч. и преди да си легна - така гърдите не ми се напрягат и много през нощта ... Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И аз мисля,че няма проблем да се смесва.От началото до сега кърмя Стела и от двете гърди,а нощем като се изцеждам,не съм разделяла кърмата.Давам кърма на друго бебе и до сега не е имало проблем Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия