Уместно ли е да сменям млякото?

  • 462
  • 9
Бебо е на 8 месеца и половина(както се вижда от лентичката) и до сега е на Нутрилон.Не е имал проблеми с млякото до сега, но след толкова хвалене на Лактана Био и полезността на пробиотиците се замислих , дали ще е удачно да му сменя млякото? все пак нали знаете, че всяка майка иска най-доброо за детето си и тъй-като кърма не можах да му предложа, то поне да му дам по-доброто мляко! Вие как мислите? newsm78
Виж целия пост
# 1
Ако няма проблем с приема на Нутрилон,не виждам смисъл да се сменя млякото newsm78
Виж целия пост
# 2
Ако няма проблем с приема на Нутрилон,не виждам смисъл да се сменя млякото newsm78

Аз също не намирам смисъл от подобна смяна.
От друга страна аз съм сменяла млеката на дъщеря ми и не сме имали проблеми от това.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че Нутрилон е лошо мляко, а и във форума е често дискутирана тема, че смяната може да доведе до алергии.
Щом ви поняся това мляко мисля, че е излишно да го сменяте  Peace
 - ние направихме алергия от едно сирене още докато кърмех, но ми спря кърмата и се наложи да минем на сухо. Сменихме 4 вида млека, докато намерим това, от което почти не се изрива, и то с ограничаване на приемите, с по-ранно захранване и направо се молех за деня, в който на детето няма да му има нищо и няма да се налага да сменям млякото  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Няма смисъл.
Виж целия пост
# 5
Ако детето го приема добре няма смисъл. Нутрилона също е много добро мляко.   Peace
Виж целия пост
# 6
Конкретният ми отговор е - да, можеш да смениш млякото, но не, не е задължително!
Синът ми беше малко по-голям от твоето бебче, когато преминахме от Аптамил към Лактана БИО (но беше започнал да пие по-малко АМ, освен това е с атопична кожа и т.н.). Останах много доволна от резултата след смяната и затова (+ прочетеното) оценявам високо Лактана БИО заради качествата му на АМ. Освен това не съм съгласна много много с теорията, че АМ не бива да се сменя (е, не по хиляда пъти де!), още повече че детенцето ти вече не е толкова малко. Но честно казано в твоя случай е абсолютно въпрос на индивидуална преценка - щом Нутрилона си ви действа добре, можете спокойно да си останете на него  Simple Smile. Или другият вариант е да вземеш една кутия Лактана, ако детенцето ти я пие със същия ентусиазъм и му се отразява добре - просто да останете на нея...     
Виж целия пост
# 7
Можеш да го смениш но не мисля,чи има нужда щом бебо си го пие с удоволствие!
Виж целия пост
# 8
Не бих сменила млякото ако бебето го приема добре. Синът ми винаги е усещал смяната на вкусовете и определено не това не му се харесваше.
Виж целия пост
# 9
Няма да навреди на детето една смяна на млякото и ние сме сменили 3 вида докато ни хареса накрая Хип.Даже някои майки сменят периодично АМ защото съдържанието им е различно и така смятат че приемат разл.елементи и разл. количества от тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия