Струва ли си човек да почива по българските курорти?

  • 4 699
  • 64
Темата ми хрумна от неделния "Сблъсък" по БТВ, само че там ставаше въпрос конкретно за зимните курорти. Всяка от страните си имаше своята теза и я защитаваше доста пламенно, кога с повече надвикване, кога-с аргументи.....
Та....къде си струва повече да се почива-не само зиме, а и лете-в България или в чужбина?
Какво ви е харесало на едното място и какво-на другото? Имате ли си любими дестинации?
Ще приложа и анкетка след малко.
П.С. Моля темата да не се превръща в безогледно плюене или за/против България . Просто споделете опит.
Виж целия пост
# 1
За зимата не мога да коментирам, но за лятото- твърдо нье си струва, Жози. Аз предпочитам вече извън бг. Любимата ми дестинаци  е Гърция на мен.
Виж целия пост
# 2
Вкъщи си се чувствам най-добре. "За" почивка в България съм.
Виж целия пост
# 3


  В планинските курорти си струва.С удоволствие бих направила едно пътешествие из Рила, Пирин и Родопите.В никоя държава я няма тази красота.

   Морето го ненавиждам, тамошните курорти никога не са ми били страст.
Виж целия пост
# 4
Айде и аз да споделя-за море-много любима дестинация-Синеморец, даже Резово. И там се строи, но не в чак такива размери. Там времето сякаш е спряло.
Зимно време-Говедарци и Банско. Последното си го харесвам по простата причина, че отсядаме далеч от голямата шумотевица и суперлуксозните хотели.
В чужбина не съм пробвала. Всъщност, в далечната 2000 година , когато гледах дете, бях за една седмица на Лазурния бряг. Мноооого шикарно, но яко скъпо и ,......сякаш не ми беше там мястото.
Виж целия пост
# 5
А защо софиянци предпочитате Юг-а? Mr. Green
Виж целия пост
# 6
А защо софиянци предпочитате Юг-а? Mr. Green
Сигурно, защото е по-близко от нашето Черноморие.
По темата мнението ми е известно - почивам извън Бг, изключая някой друг уикенд.
За почивка през зимата не карам ски, така че щом натрупа сняг - Стягай куфарите вече ще пътуваш надалече Grinning За лятото съм категорична, че на нашето Черноморие за почивка не става - /по моите критерии/ с детето мисля, че за сега Турция е оптималния вариант - близко, хотели с голяма база и много развлечения за деца, храната е ок, спокойна съм защото комплексите са затворен тип. Гърция също на някой места.
Жалко, че  съм изтървала днес дебатите.
В Бг се набляга на бетонни комплекси без грам зеленина, без кой знае каква база, лошо обслужване и цени, като на много други места по света, с разликата че там ти си наистина уважаван клиент и хотела наистина ти предлага условия за пълноценна почивка, е само от родолюбие няма да избера да си харча парите в Бг.
http://community.webshots.com/user/mi6iss
Виж целия пост
# 7
Не не си струва-причини много..........................
нито обслужването е на ниво,нито all inclusive може да се сравни с примерно този в класните хотели на Анталия,нито територията на хотелите ,нито забавленията за деца.................абе нищо освен природата не е като хората а и природата я рушат.
В бг вече ходя само по Спа хотелите и към тях също имам забележки-основно се затруднявам да избера хотел ,в който да са помислили и за семействата с деца.
Виж целия пост
# 8
Не , не си струва  Naughty Нито нервите ми , нито качеството на обслужването - нищо . Дори големите и традиционно скъпи комплекси и хотели не отговарят на много от нормалните изисквания .
Мръсотията и презастрояването няма да ги коментирам ...
С мъжът ми сме се зарекли , че кракът ни няма да стъпи повече на почивка в България . Изключвам някой друг уикенд да покараме ски и то бих отишла на Чепеларе .
Зимните курорти също не са това , което бяха , а за цените им не ми се коментира . В Австрия е по - евтино отколкото в Банско - там е царството на снобарията и селенията от зимните .
Виж целия пост
# 9
Зимните курорти също не са това , което бяха , а за цените им не ми се коментира . В Австрия е по - евтино отколкото в Банско - там е царството на снобарията и селенията от зимните .
Ами те бг. хотелиерите май само на това могат да разчитат ConfusedКато отидеш в чужбина със самолета, как ще видят с каква кола си спрял, а пък ако си на ол инкл. колко пари за ядене и пиене си похарчил, най-много на някой дебел ланец да разчиташ, ама там на кой му пука, всички са клиенти Joy
Виж целия пост
# 10
.....
Та....къде си струва повече да се почива-не само зиме, а и лете-в България или в чужбина?
...

Според мен зависи от офертата - има скъпи и отвратително безлични хотели с кофти пакети, но има и много приятни закътани местенца на добри цени. Лично за мен е добър вариант, ако човек има възможност да ползва ведомствени станции - повечето по морето са на първа линия до плажа със собствена градина или парк около тях (което е идеално за семейства с деца), контингента им е от съответното министерство и ходи там за да почива, а не да прави запои по стаите. Най-неприятни са ми хотелите с гости по линия на алкохолния туризъм - от Швеция, Англия и пр. За тези, които искат ол инклузив обаче не виждам вариант в България, по-добре е в чужбина. Като цяло мнението ми за услугите в България е много лошо.
Виж целия пост
# 11
mi6i.разгледах накои снимки от албума ти-направо са страхотни!разгледах ги с голям интерес.поздравления!
посетила си много красиви и далечни дестинации.
по темата-и аз мисля,че в бг не си струва изобщо да се почива.в банско бяхме 5 месеца,допреди коледа с малкия и таткото-направо съм изумена от селяния и отношение.
а в анталия бяхме за нова година-за няколко дена и изобщо няма сравнение.
Виж целия пост
# 12
Мисля, че не си струва. Ходя в определени български курорти най-вече по сантиментални причини  Grinning за зимните - Боровец и Пампорово, летните - Албена.
Виж целия пост
# 13
За огромно съжаление -НЕ СИ СТРУВА!
Смятам да се ориентирам към селски туризъм в малкото случаи ,когато ще  съм в Родината!

... е само от родолюбие няма да избера да си харча парите в Бг.

 

Много  точно казано!
Виж целия пост
# 14

Смятам да се ориентирам към селски туризъм в малкото случаи ,когато ще  съм в Родината!


И все пак внимавай много къде се ориентираш , защото в много случаи рекламираното от "селските стопани" е в сферата на някакви техни фантазии  Confused
Аз лично и това не бих рискувала ... Скоро имаше тема на недоволни от такъв тип преживяване ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия