За паспорт на бебе.

  • 5 694
  • 16
Здравейте-
Предстои ни да пътуваме за Испания и съответно да вадим паспорт на нашето юначе. Онзи ден дойде баща ми да му направи снимката за паспорта (той е фотограф), но по никакъв начин това дете не искаше да седи прав (като му придържам главата) и се скъса да реве. Имам сега една снимка - прилична (поне не случе биберон) - но е легнал. Фонът е бял - ама има сенки. Въпросът ми е - някой знае ли дали изискванията за снимката в бебешкия паспорт същите ли са като за възрастните? За колко време може да стане паспорта (ние пътуваме края на март, но все пак), трябва ли да присъства бебето на подаването и взимането на паспорта, идва ли някой районен на място в къщи да види дали това дете е наше и какво се иска за паспорт - нашите лични карти, акта за раждане и попълнен формуляр достатъчни ли са?
Благодаряпредварително!
Виж целия пост
# 1
аз проучвах за паспорт на малкия в паспортна служба.искат акта за раждане-копие.
също от ЕСГРАОН  документ за местожителство на детето и на родителите съответно.
снимка-паспортна.
казаха ми,че 2-та родители трябва да присъстват в паспортна служба с личните си карти.
попълва се декларация за паспорт-предполагам с данните и на 2-та родители.
и може да стане за 3 дни.не беше скъпо.ако не се лъжа беше 17 лв.цената за 3 дена.
Виж целия пост
# 2
Фонът трябва да е сив. Изискванията са като за възрастни, но позволяват дребни отклонения. Сложете бебето да легне на някакъв сив фон (ние ползвахме една калъвка за възглавница) и снимайте отгоре. Така отпада проблема със стоенето прав на толкова малка възраст Peace

За документите не мога да помогна много, защото ние попълвахме от чужбина. Беше само с документите и личното присъствие на 2мата родители (или пълномощно ако единия не присъства). Бебето беше с нас, защото нямаше на кой да я оставим. Не знам дали е задължително да присъства Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Когато ние правихме паспорти на децата, от 4то Районно искаха децата да присъстват на подаването на документите и служителката свери снимката със самото дете. Всичко останало е както са ти писали по-горе. Паспортът може да се получи само от единия родител.
Виж целия пост
# 4
В РПУ-то по адрес от личната карта на майката се подават:
-акт за раждане на детето;
-заявление за постоянен адрес на детето;
-актуална снимка (на нас ни искаха 2 броя);
-личните карти на двамата родители + присъствие на двамата родители;
-попълнено заявление за паспорт;
-фактура с платена такса за вадене на паспорт;
-ако единият родител липсва е нужна нотариално заверена декларация, че е съгласен другият родител на изкара международен паспорт на детето - това пълномощно е изрично пълномощно, пълномощтото за пътуване на сам родител с детето пак е изрично, но е друго, това освава в МВР.
Актът за раждане се вади от общината - дубликат, специално за полицията, остава при тях, същото е и с заявлението за постоянен адрес. Постоянният адрес на детето винаги съвпада с постоянният адрес на майката. На някои места кварталният полицай прави проверка по постоянен адрес и ако живеете на друг адрес, различен от постоянния е нужно майката да отиде в общината, в която живее, да си вземе заявление за настоящ адрес, в което е вписано, че и детето е на този настоящ адрес,  което заявление се подава в МВР и се казва, че детето го познават само на настоящия адрес, което ще имат предвид при евентуална проверка. Казвам това, защото при нас случаят беше такъв.
-детето присъства на подаването на документите;
-вземането на паспорта - от едният родител, детето не присъства;
-не на всички места правят бърза поръчка, в Русе, например, можеше само обикновена.

Аз се обадих по телефона на МВР-паспортен отдел и ми обясниха подробно какво да нося, нужно е да разбереш каква поръчка ще приемат, защото трябва да сте с платена фактура на мястото на подаването, нали ще бъдете с детето, да не се разкарвате. На заявлението също се вписва какъв вид е поръчката.


за снимката - във фотото отказаха детето да е легнало, снимката се прави така - хващаш детето (то е с гръб към теб) за кръста с двете ръце и го изтегляш макслимално в дясно, където фонът е сив - на снимката  не се виждаш ти, а ръцете ти, които го държат.
Виж целия пост
# 5


за снимката - във фотото отказаха детето да е легнало, снимката се прави така - хващаш детето (то е с гръб към теб) за кръста с двете ръце и го изтегляш макслимално в дясно, където фонът е сив - на снимката  не се виждаш ти, а ръцете ти, които го държат.
Така се прави снимката за бебо
Виж целия пост
# 6
Брей, колко сложно... Хм! Ще вадя само ако наистина ни потрябва. Аз мислях ей така, за всеки случай да извадя на дребния.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви момичета  Hug

За Пето Районно в София искат:
акта за раждане
2 снимки
Удостоверение за актуален адрес
попълнено заявление
платена такса

Детето присъства на подаването на документите, заедно с мама и тати .

Та утре го мятам нашия юнак в кенгуруто и отиваме Simple Smile
Виж целия пост
# 8
И аз само да допълня - не сме водили сина ни с нас до районното, но пък после у дома ме посети полицай Laughing Правят проверка на адреса на детето, ако няма никой вкъщи, разпитват съседите.
Виж целия пост
# 9
И аз само да допълня - не сме водили сина ни с нас до районното, но пък после у дома ме посети полицай Laughing Правят проверка на адреса на детето, ако няма никой вкъщи, разпитват съседите.

Мерси  Hug То май всяко районно си прави каквото иска, ама айде  Crazy
Виж целия пост
# 10
Не знам дали сега има някакви промени, но само преди няколко месеца (миналата есен) беше АБСУРД да се извади бебешки паспорт за 3 дни. Така че не се замотавайте. Обяснението в районното беше, че не е въпрос на пари, тия бързи процедури с по-високите такси НЕ ВАЖАТ за ПЪРВИ паспорт. Само за следващите... При първия - 1 месец.  Добре, че пътувате през март, ние за малко да пропуснем едно пътуване...
 Peace
Виж целия пост
# 11
Лилянчо, какви са тези заявления за постоянен адрес на детето?  newsm78 и дубликат от Общината на акта за раждане?  newsm78

В Август вадих на дъщеря ми /4-то РПУ/: Снимки, копие /обикновено, носих оригинала, за да го видят/ на акта за раждане,  заявление, платена такса /последните две на място/ + пълномощно от бащата.

Подписах декларация в/у самото заявление, че детето на снимката си е моето дете. След 4 работни дни взех паспорта.
Виж целия пост
# 12
Лилянчо, какви са тези заявления за постоянен адрес на детето?  newsm78 и дубликат от Общината на акта за раждане?  newsm78

В Август вадих на дъщеря ми /4-то РПУ/: Снимки, копие /обикновено, носих оригинала, за да го видят/ на акта за раждане,  заявление, платена такса /последните две на място/ + пълномощно от бащата.

Подписах декларация в/у самото заявление, че детето на снимката си е моето дете. След 4 работни дни взех паспорта.

Разбра се, че навсяъде е различен срокът за получаване на паспортите, но и докуменитите за подаване ли?  ooooh!

А на въпросът какви са - описала съм в дългия подробен постинг.
Виж целия пост
# 13
Лилянчо, явно... ooooh!
Аз се замислих да не би да сте сменяли адреса в същото време, че са ви искали 'завление за постоянен адрес' или пък сте загубили акта за раждане... Thinking
Виж целия пост
# 14
Лилянчо, явно... ooooh!
Аз се замислих да не би да сте сменяли адреса в същото време, че са ви искали 'завление за постоянен адрес' или пък сте загубили акта за раждане... Thinking

 Joy
Не, нищо не сме губили и сменяли. Имаше само несъответсвие между адресната ми регистрация от лична карта и с настоящия адрес, по-горе го обясних подробно, но не само на мен са искали адресната регистрация на детето. Авторката на темата също сподели, че са й го искали.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия