Докога деца, които имат семейство ще ги взимат по този начин

  • 3 438
  • 49
Дете, което има роднини, защо вместо да му се помогне, насила по този начин го отнемат от роднините.


И дали това е истина - не мога да си го обясня.
http://dnes.dir.bg/2008/01/13/news2537537.html
Виж целия пост
# 1
Мисля, че причината е, че е осиновена.
Това не значи, че съм съгласна с действията, колкото и законосъобразни и в интерес на детето да са.
Виж целия пост
# 2
Настаняването не е ли временна мярка, докато се установи при кого ще остане? Какво ненормално има.
Не разбирам много, но по американските филми все ги взимат социалните, докато се установи ( с решение на съда) кой ще се грижи. И все са някакви драми на доказване на възможности, пари и пр.  Wink

Виж целия пост
# 3
  Ненормално е, защото детето има живи роднини, които искат да се грижат за него. Това е ужасен стрес след всичко, което му се случи. 
Виж целия пост
# 4
и за мен е ненормално. Naughty
Виж целия пост
# 5
Настаняването не е ли временна мярка, докато се установи при кого ще остане? Какво ненормално има.
Не разбирам много, но по американските филми все ги взимат социалните, докато се установи ( с решение на съда) кой ще се грижи. И все са някакви драми на доказване на възможности, пари и пр.  Wink



Не знам за САЩ, но имам инфо за Канада.
Зълвата на кака ми почина от рак, синът й тогава беше на 15 г. Още от болницата - болничната администрация уведоми социалните и те изпратиха социален работник и психолог, които да се погрижат /на първо място/ за психическото и физическото състояние на детето. Още там са даписали данниете на роднините и са говорили с бабата, вуйчото и вуйната /кака ми/, които са заявили готовност да се грижат за него. Попитали са момчето дали е съгласно и са направили веднага проучване, без да го отделят от семейството му и без да ги притесняват в този момент. Вечерта момчето се е прибрало у дома /кака ми и съпругът й живеят в съседен апартамент, а в другия са свекърва й и племеника, като зълва й живееше с майка си преди това/. На другия ден вече са имали решение, с което бабата и вуйчото се обявяват за настойници на момчето и са му определили стипендия, докато завърши образованието си.
Е, не знам как стоят нещата с осиновените деца.
Виж целия пост
# 6

Е, не знам как стоят нещата с осиновените деца.

сигурно по-сложно.
Виж целия пост
# 7
Това затвърждава моето мнение за това как ще постъпя, ако намеря подхвърлено дете.  Thinking
Виж целия пост
# 8
Хвърлихте ме в размисъл.
Осиновените деца нямат ли същите права като биологичните?
Да не би да искате да кажете, че по закон, ако зълва ми почине, осиновената й дъщеричка ще бъде взета в дом и ще трябва тепърва да минаваме през някакви бюрократщини, за да се грижим за нея?  Shocked
Виж целия пост
# 9
Хвърлихте ме в размисъл.
Осиновените деца нямат ли същите права като биологичните?
Да не би да искате да кажете, че по закон, ако зълва ми почине, осиновената й дъщеричка ще бъде взета в дом и ще трябва тепърва да минаваме през някакви бюрократщини, за да се грижим за нея?  Shocked

ми право на детето е да расте в семейна среда.
обаче, ако аз осиновя дете, не означава, че и братовчедка ми го осиновява.
сигурно има процедура по която роднините минават, за да вземат детето.
Виж целия пост
# 10
обаче, ако аз осиновя дете, не означава, че и братовчедка ми го осиновява.

Да де, но и ако ти родиш дете, не означава, че и братовчедка ти го е родила.

Не споря, разсъждавам на глас.

сигурно има процедура по която роднините минават, за да вземат детето.

Сигурно. Изуми ме това, че вероятно има различни процедури за биологичните и осиновените деца.
Има ли компентни по въпроса?
Виж целия пост
# 11
Хвърлихте ме в размисъл.
Осиновените деца нямат ли същите права като биологичните?
Да не би да искате да кажете, че по закон, ако зълва ми почине, осиновената й дъщеричка ще бъде взета в дом и ще трябва тепърва да минаваме през някакви бюрократщини, за да се грижим за нея?  Shocked
Аз си представих, ако някое семейство има родно и осиновено дете, какъв стрес ще е за децата, ако в такъв момент ги разделят. Shocked
Виж целия пост
# 12
Нещо и аз не мога да разбера. Детето е осиновено и това го прави внуче на дядото и племенница на вуйчото. То е свикнало с тези хора и ги приема за свои роднини. Какво е това престараване и защо травмират допълнително детето не мога да разбера. Сбъркана ни е май нещо системата.
Виж целия пост
# 13
Хвърлихте ме в размисъл.
Осиновените деца нямат ли същите права като биологичните?
Да не би да искате да кажете, че по закон, ако зълва ми почине, осиновената й дъщеричка ще бъде взета в дом и ще трябва тепърва да минаваме през някакви бюрократщини, за да се грижим за нея?  Shocked
Права си! По-голяма глупост не бях чувала! Осиновеното дете е дете на родителите си също толкова, колкото и роденото от тях. Разлика има само в това откъде се е появило в семейството, след като вече е минала процедурата по осиновяването, то има равни права.
Не съм запозната, но навярна процедурата е такава. Да проучат първо всички възмижности, за да изберат най- доброто за детето. Много травмираща процедура, съгласна съм, но социалните сигурно нямат избор и им се налага да я спазват.
Виж целия пост
# 14
Аз все още не мога да разбера защо детето ще ходи в дом,след като така или иначе си има роднини,дори и да е осиновено.Нали тази жена все пак му е майка-грижила се е за него толкова време и изведнъж се случва трагедия и детето остава на улицата.Осиновено или не,то си има майка(макар вече да не е между живите),а тя си има роднини и защо да не го гледат те!?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия