За Скарлатината

  • 942
  • 8
Здравейте момичета, дъщеря ми от 2 дена е с тамп. без никакви други симптоми ,но снощи изби обрив мн.ситни пъпчици на мишничките и слабините,и на коленцата. Помислих си аз ,че е розеола и очаквах да спадне Т ,но все сия подържа 37,4 . Обадих се на педиатъра ,и тя каза ,че е почти сигурна ,че е скарлатина , да отида да купя антибиотик и противоалергичен сироп.Купих сиропа ,но АБ не. Смятам утре след изследванията да го купя . Та въпросът ми е как се лекува скарлатината,каква е разликата м/у рубеолата и скарл. Да не би ако се забави АБ-то да се получат усложнения ??
Виж целия пост
# 1
Никоя ли мама не знае нещо за скарлатината ,да сподели своя опит ?! Praynig
Виж целия пост
# 2
Доколкото аз знам скарлатина се лекува с АБ. И двете ми деца я изкараха - температура, и след това ситен обрив по тялото. Характерно за скарлатиата е и малиновочервеното гърло. Причинителят на скарлатината е стрептокок, така че се взима гърлен секрет и се прави антибиограма.
Виж целия пост
# 3
Да, скарлатина се лекува с АБ, освен Т и обрив има и малинов език, който може и от друго да е, така че трябва посявка и при изолиране се изписва АБ. Разликата с рубеола е, че към скарлатината няма имунитет, а към рубеолата - има.
Виж целия пост
# 4
На нас изписаха Клацид за скарлатината.Задължително пийте антибиотик, ако се окаже скарлатина..Езика е много показателен за тази болест става като ягода,много червено гърло и висока температура.При рубеолата с обрива май се подуваха и лимфните възли но не съм сигурна.
Виж целия пост
# 5
При скарлатина задължително се пие АБ, при това седем дена /пълен курс/. След 20 дена задължително се прави контролен преглед. Силно заразна болест.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви ,много,утре ще разберем какво ни е със сигурност ?Колко време трвбва детето да е в къщи под карантина ?
Виж целия пост
# 7
10 дни. И задължително се обадете в детската градина, ако детето посещава такава.

http://www.arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2549/alpha/209.html

Да не те разочаровам, но изследванията на този етап не могат да покажат със сигурност дали е скарлатина или не. Прочети за признаците и следи детето.
Виж целия пост
# 8
И най- вече защо педиатърката не погледне сама обрива?! Как се поставя диагноза по телефона винаги ми е било чудно... Че и се изписват лекарства. Егати лекарите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия